Česko.Digital, z. ú.


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Sbírka počítačů pro potřebné rodiny

Uzavření škol znamenalo, že 200 000 dětí zůstalo bez online komunikace se školou (zdroj: ČOSIV, jaro 2020). Tyto děti stojí nad propastí negramotnosti. Proč? Protože nemají doma počítač. Ke konci listopadu 2020 se nám do rodin povedlo umístit už 1427 počítačů. Dalších 150 máme přislíbených od firemních dárců. Naším minimálním cílem je dosáhnout na metu 2500 počítačů umístěných v rodinách. Váš finanční dar proto využijeme na nákup počítačového vybavení potřebným rodinám.

Sbírka počítačů pro potřebné rodiny

Cílem Učíme online je zapojit děti z minimálně 2 500 potřebných rodin do online výuky. Toho dosáhneme jen s vaší pomocí. Za vysbírané peníze nakoupíme potřebné disky do darovaných notebooků, chybějící příslušenství potřebné pro online výuku, případně i samotné repasované počítače a notebooky.
113 172 Kč

přispělo

63 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Projekt Učíme online vznikl v polovině března 2020 jako odpověď na uzavření škol během pandemie koronaviru. Bezplatná pomoc školám se zprovozněním online výuky včetně zaškolení celé sborovny se brzo rozšířila o inspirativní webináře Učíme nanečisto. Velmi rychle jsme ale zjistili, že chybí počítače na druhé straně - v rodinách. Proto jsme začali organizovat sbírku počítačů pro děti z potřebných rodin.

Přechod výuky z prezenční formy do online prostředí ukázal, že v České republice jsou tisíce dětí, které buď doma nemají počítač vůbec, nebo mají k dispozici jen jeden počítač pro více školou povinných sourozenců. Do vyučování se tedy zapojit nemohly. Pomyslné nůžky  se vlivem koronaviru ještě více rozevřely.

Ve spolupráci s více než 30 neziskovými organizacemi jako Amalthea, Awen
Amenca, Centrum pro náhradní rodinnou péči, Člověk v tísni, DROM, Diakonie,
Eduzměna, Eurotopia, NF Verda, Nadace Albatros, Nadace ČS, Nadace OSF, Ratolest,
Romea, Romodrom, S.T.O.P., Klub svobodných matek a dalšími jsme v kontaktu s potřebnými rodinami, kterým chybí vybavení pro zapojení dítěte do online výuky.

Přispějte finančním darem do této finanční sbírky a 
  • za dar v hodnotě 600 Kč nakoupíme nezbytné chybějící příslušenství pro online výuku pro 1 dítě (klávesnice, myš, sluchátka)
  • za dar v hodnotě 1800 Kč nakoupíme kompletní příslušenství k stolnímu počítači pro online výuku pro 1 dítě (klávesnice, myš, sluchátka, webkamera)
  • za dar v hodnotě 10 000 Kč nakoupíme jeden stolní počítač pro online výuku pro 1 dítě (počítač s monitorem, klávesnice a myš, sluchátka, webkamera)
     
Nebo můžete zvolit libovolnou finanční částku. Děkujeme - bez Vaší pomoci to sami nezvládneme.

Jak se počítače ze sbírky využijí?
Pořízený notebook rodině doručí dobrovolník, terénní pracovník spolupracující organizace, a pomůže vše nastavit. Dobrovolník je s dětmi i rodinou nadále v kontaktu a dohlíží, že se žák do výuky díky počítači zapojí. Neziskové organizace pracují v terénu přímo s rodinami i v dalších oblastech, znají detailně jejich potřeby a možnosti, a tak jsou schopni velmi efektivně a adresně zprostředkovat pomoc. Počítače jsou rodinám darovány nebo zapůjčeny tak, aby nebylo možné vybavení zabavit, pokud je rodina v exekuci.

Detailnější informace o sbírce počítačů najdete k přečtení i v našem blogovém článku.

  • Jupíííííííí, tak notebook je doma, krásně funguje, nic mu nechybí, nic není poškozené, je úžasný, nemám slov. Syn do poslední chvíle netušil, co v balíku je, až když rozbalil, tak už tušil, co ho čeká. Oba máme velikou radost, dostali jsme krásný dopis i od Ceos Data. Systém v notebooku je v pořádku, "nic" to po nás nechce, prostě absolutní NÁDHERA, ŠTĚSTÍ A RADOST. Syn je opravdu v šoku, ale radostí. Všem, co se na tomto podílí, děkujeme. Hned dám vědět i paní učitelce, která bude mít radost, Oli se bude moci v jakýchkoliv nepříjemnostech učit i doma, být v kontaktu se školou a tentokrát, bez problémů. To je prostě nádherný, děkujeme. Mějte se nádherně, všem, kteří se na těchto zázracích podílíte, nestačí jen DÍK. Ten pocit, je krásný. “  - Katka a Oli Šadlákovi


  • Video z předání počítačů:

Učíme online
Projekt Učíme online je aktivitou neziskové organizace Česko.Digital ve spolupráci s více než 18 organizacemi, které usilují o proměnu českého školství skrz inovaci a digitalizaci. Projekt finančně podporuje Nadace České spořitelny. Více o Učíme online na www.ucimeonline.cz
 
Česko.Digital
Česko.Digital je komunita IT profesionálů, kteří pro-bono pomáhají neziskovým organizacím, samosprávě i státu dělat Česko lepším místem k životu. Od svého založení v květnu 2019 sdružila přes 3400 vývojářů, designérů, projektových a produktových manažerů a marketérů. Více o Česko.Digital na www.cesko.digital.


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Od učitelky
Pro studenty ♡

Barbora Šišková
1 000 Kč

Dobrá práce, ať se daří!

Ondrej Mihályi
600 Kč

Díky za vaši práci!

Ladislav Prskavec
1 800 Kč

Janičce od Janičky za přvětivější a digitálnější Česko.

Dárce

Posílám jeden příspěvek za Kamču :)

Dárce
600 Kč

Krásná práce :)

Martina Šebková
500 Kč

Hezký projekt, snad pomůže co nejvíce lidem :-)

Veronika T.
500 Kč

záslužná aktivita:-)

Libor Novák
4 000 Kč

Díky za tu možnost být součástí celé komunity Česko.Digital.

Eva Pavlikova
5 000 Kč