Salesiánská provincie Praha


Rozvojová spolupráce Děti, mládež, rodina

Nové pneumatiky pro auto misionáře Františka Radeckého v Zambii

"Když jsem přišel do Kazembe," říká misionář František Radecki," nebylo tu žádné pojízdné auto. Jedno se podařilo opravit, druhé ojeté nám poskytla naše provincie loni. Farnost je veliká, větší města jsou vzdálená 50, 60 i 180 km. Stav vozovek je bídný. Pneumatiky sjeté. Cena za jednu pneumatiku se tady pohybuje kolem 200USD a musíme je dopravit z 1000km vzdálené Lusaky."

vybíráme od 22.9.2020
Pomozte misionáři Františkovi dopravit se do zapadlých vesnic jeho farnosti v Kazembe. Pokud se podaří vybrat víc než je cílová částka, budou tyto dary použity ve prospěch salesiánských misií v Zambii.
18 611 Kč
vybráno 103 % z 18 000 Kč

přispělo

16 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

Děkujeme za krásné nové pneumatiky a posíláme pozdravy ze Zambie všem našim dárcům. Díky Vám máme v čem jezdit do odlehlých farností a vozit materiál pro přidruženou výrobu naši truhlářské dílny, aby chudí žáci nemuseli platit plné školné a ubytování. 

Jste v našich modlitbách! 


Komunita v Kazembe v Zambii se skládá ze 2 kněží, koadjutora a 2 aspirantů. Misionáři se starají o farnost s mnoha kostely a kaplemi, vč. jednoho ostrova na jezeře Mweru. Dále zde vedou truhlářskou školu, asi nejmenší v celosvětovém měřítku, počet studentů z velmi chudých poměrů nepřesahuje 30; mnozí z nich nejsou schopni doložit vysvědčení ze 7. nebo 9. , natož z 12. třídy.  Salesiáni vedou také středisko mládeže, skupiny mládeže a dětí, ministranty.
Auta využívají ve všech těchto projektech. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu