Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
3 293 973 Kč

přispělo

4418 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od letošního roku patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé tři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než padesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.


Ježíškova vnoučata dokázala splnit nemožné. Ať už mluvíme o setkání s papežem, jízdě závodním autem nebo o seskoku padákem 84 leté seniorky. Zkrátka všechno to, o čem  babičky nebo dědové snili a teď se rozhodli si sen splnit. Protože si mají komu napsat. Protože mají touhu nepřežívat, ale žít. Protože mají Ježíškova vnoučata.
Seznam přání se i letos otevře 16. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale právě i přání zážitková. 

Nechceme dělat limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. 

Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Díky za tento projekt a že i my můžeme přispět ať už finančním obnosem, nebo přímo dárkem. Když už tito lidé nemají své blízké u sebe, alespoň můžou mít to, co si přáli a vědět, že na nich někomu záleží. Na každém záleží...

Iveta Škapová

Velmi si vážím tohoto projektu. Přeji všem zdraví a šťastné chvíle.

Jana Hudáková
500 Kč

Pod stromeček balík zdraví,
vzácný poklad, jak se praví,
lásku, štěstí, žádné hádky,
spokojenost, hezké svátky,
radost, úspěch, pevný krok
a pak šťastný nový rok.
Veselé Vánoce

Tereza Janurová

Přeji všem hlavně zdraví 🍀

Alena Růžičková

Milý dědo, milá babičko,
Ježíšek existuje. Nepřestávejte věřit na zázraky.
Vaše vnučka Petruše

Petruše Tvrdíková

Snad nekoho trochu potesi 🙂

Eliška Vaculová

Naše milé babičky a dědečkové, přeji Vám hezké a veselé svátky. Moje babička již není mezi námi, ale její povídání o neskutečných životních zážitcích je pořád se mnou. Dalo mi to více do vínku, než současné zrychlené, málo příjemné a smyslu naplněné dny. Určitě i Vy, svým povídáním, byste naplnily srdíčka úžasem a porozumněním. Děkuji Vám všem

Eva Konečná
300 Kč

Hlavně to zdraví...

Jiří Kopecký

Všem přeji krásné a klidné prožití Vánoc v této neklidné době. Lásku a mír všem! :-)

Jan Pustějovský

díky

Bajer Jiří