Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata 2020

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
3 339 573 Kč

přispělo

4424 lidí
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od roku 2020 patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé čtyři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než sedmdesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.

Sbírka běží vždy od Tří králů do Tří králů. Tedy po celý rok. Peníze, které se podaří ušetřit po nákupu všech dražších přání ze seznamu, pomáhají plnit přání pro kolektivy domovů po zbytek roku. Například nákupem venkovních společenských her, mobilních zahrádek, nebo předplatným návštěv odborně vedených zvířat.

Od ledna do září 2021 jsme přispěli na 66 přání ze seznamu na www.jeziskovavnoucata.cz za 1 533 353 Kč. A za stejné období jsme pořídili vybavení pro volnočasové aktivity a mobilní zahrádky do domovů pro seniory, předplatili canisterapeutické návštěvy u seniorů a přispěli na "babí léto na cestách" celkovou částkou 1 139 786 Kč. A tím nekončíme. Všechny nevyčerpané finanční dary zůstávají ve veřejné sbírce Ježíškova vnoučata a budeme z nich hradit nákladná přání seniorů v dalším období. Ježíškova vnoučata 2021 startují 15. listopadu. Sledujte nás na www.jeziskovavnoucata.cz a Facebooku.

Děkujeme

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

<3

Tereza Vocílková
500 Kč

Díky za tento projekt a že i my můžeme přispět ať už finančním obnosem, nebo přímo dárkem. Když už tito lidé nemají své blízké u sebe, alespoň můžou mít to, co si přáli a vědět, že na nich někomu záleží. Na každém záleží...

Iveta Škapová

Velmi si vážím tohoto projektu. Přeji všem zdraví a šťastné chvíle.

Jana Hudáková
500 Kč

Pod stromeček balík zdraví,
vzácný poklad, jak se praví,
lásku, štěstí, žádné hádky,
spokojenost, hezké svátky,
radost, úspěch, pevný krok
a pak šťastný nový rok.
Veselé Vánoce

Tereza Janurová

Přeji všem hlavně zdraví 🍀

Alena Růžičková

Milý dědo, milá babičko,
Ježíšek existuje. Nepřestávejte věřit na zázraky.
Vaše vnučka Petruše

Petruše Tvrdíková

Snad nekoho trochu potesi 🙂

Eliška Vaculová

Naše milé babičky a dědečkové, přeji Vám hezké a veselé svátky. Moje babička již není mezi námi, ale její povídání o neskutečných životních zážitcích je pořád se mnou. Dalo mi to více do vínku, než současné zrychlené, málo příjemné a smyslu naplněné dny. Určitě i Vy, svým povídáním, byste naplnily srdíčka úžasem a porozumněním. Děkuji Vám všem

Eva Konečná
300 Kč

Hlavně to zdraví...

Jiří Kopecký

Všem přeji krásné a klidné prožití Vánoc v této neklidné době. Lásku a mír všem! :-)

Jan Pustějovský