Zdravotní klaun, o.p.s.


Děti, mládež, rodina Zdraví

Zdravotní klauniády pro děti

Naší nejvýznamnější a nejrozsáhlejší činností jsou klauniády pro děti. Potkáváte je jak na pediatrii, chirurgii, ale i na onkologii a JIPce. Dále doprovázíme děti na operační sál, navštěvujeme vážně nemocné děti v domácí péči, pro handicapované děti máme hudební představení Kutálka a pro dlouhodobě nemocné malé pacienty týdenní program Cirkus Paciento. Pro děti i seniory, ke kterým z jakéhokoliv důvodu nemůžeme, jsme navíc nově zavedli program Virtuálních klauniád srkze videohovor. Ročně tak realizujeme přes 3,5 tisíce akcí a potěšíme tak přes 70 000 nemocných dětí.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz


Zdravotní klaun je člověk s přirozeným klaunským nadáním, schopností improvizace, s vrozenou empatií a s hudebním talentem. Má kladný vztah k dětem a chuť se neustále vzdělávat. Navštěvuje děti v nemocnicích, a to víc než 300x za měsíc po celé české, moravské i slezské zemi! Samozřejmě že ne sám – v České republice je takových klaunů osmdesát šest.

Nemocnic, které klauni pravidelně navštěvují, je třiašedesát. S každou z nich máme dlouhodobou smlouvu, která přesně stanoví den a hodinu, kdy klauni na návštěvu přijdou. Takže děti už předem vědí, kdy se na ně můžou těšit. To je důležité zvláště pro dlouhodobé pacienty, pro něž klauniády bývají jedním z mála světlých bodů jejich života s nemocí.

Váš dar je důležitý! Protože více než 77 procent našich finančních prostředků pochází od lidí, jako jste vy.

Pošlete svůj dar ještě dnes. Za nemocné děti, které pravidelně navštěvujeme, vám srdečně děkujeme!

Za rok 2019 bylo uskutečněno:
3 409 návštěv dětí v 63 nemocnicích ve 14 krajích celé České republiky

2 500 školáků je
každý den, i ten první školní, hospitalizováno a zvláště teď jich spousta přichází o shledání s kamarády, ale i o ten velký první vstup do velkého světa.

Podpořte je smíchuplně, protože to teď potřebují víc než jindy.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu