Skautská nadace Jaroslava Foglara


Děti, mládež, rodina Regionální a komunitní rozvoj

Obnova vyhořelé klubovny v Říčanech

Skautskému středisku Lípa v Říčanech u Prahy shořela klubovna, kterou si postavili před půl stoletím. Jedno z největších středisek se den před zahájením skautského roku ocitlo zcela bez klubovny.

vybíráme od 3.9.2020

Obnova klubovny v Říčanech

403 626 Kč
vybráno 101 % z 400 000 Kč

přispělo

264 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Ve středu 2. září v nočních hodinách shořela skautská klubovna.  Před požárem v klubovně nikdo nebyl. Ohnisko požáru bylo ve vstupní verandě, odkud prohořel oheň dovnitř. Hasičům se podařilo oheň uhasit, ale celá stavba je určena k demolici. První schůzku měla v klubovně proběhnout hned následující den.
Středisko, které má 340 členů, se ocitlo bez klubovny. Situace je pro ně o to složitější, že kousek vedle mají rozestavenou novou klubovnu, která však bude dokončená nejdříve za rok.

Kromě demolice a vyklízení spáleniště bude zapotřebí najít náhradní prostory pro činnost střediska pro tento školní rok. Pomoci můžete říčanským skautům zasláním finančního daru.

Klubovna byla postavena v roce 1969 svépomocí předchozími skautskými generacemi a složila tedy více jak padesát roků.Klubovna byla pojištěna a škoda je nahlášena. Za každou, zejména rychlou, pomoc však budeme vděční.  Děkujeme!

Odkaz na reportáž TV NOVA
Odkaz na web střediska
Vedoucí střediska: Lukáš Pavelka  lukas.pavelka@skaut.czPotvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v  polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. V tom případě je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dar je možné využít pro snížení základu daně z příjmů.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Přesně šest dnů po zásahu hasičů nám 220 dárců darovalo přes 300 tisíc Kč. Děkujeme všem za povzbuzující podporu!

Založení projektu

Držím palce, ať se máte zase brzy kde scházet (a děkuji za všechny ty krásné roky, které v klubovně strávili moji synové).

Tereza Šimečková
5 000 Kč

Ať se oprava podaří!

Dárce
500 Kč

Přeji mnoho sil a Božího požehnání.

Ondřej Svoboda
500 Kč

Držím palce, se stiskem levice,
Tygr z 301

Tomáš Bulis
1 000 Kč

Zažil jsem začátky skautingu a také to jak žádný režim skauty nezlomil, ani toto skauty nezlomí. Držím palce, Rudolf Gnad, 94 let

Rudolf Gnad
1 000 Kč

Před začátkem skautského roku, kdy mají všichni vedoucí co dělat, aby všechno stihli připravit, naplánovat a zajistit, je tohle neskutečná pohroma. Držte se.

Ida Čtvrtečková

Drzim palce, jsem dlouholety vedouci detskeho oddilu a vim, jak je klubovna a vubec zazemi pro oddil dulezita... Anda

Anna Voříšková
500 Kč

Dobrý vítr do plachet přejí vodní skauti Děčín

TIK
1 000 Kč

Říčanským skautům moc držím palce, ráda pomohu i jinak...ví, kde mne najdou ....Sama jsem v klubovně v mládí strávila mnoho krásných chvil, seznámila jsem se zde s mým pozdějším manželem, takže pro mne je to nesmírně důležité místo a chci pomoci s jeho obnovou!

Hana Špačková
1 000 Kč

Vzhůru do nových zítřků

Jana
1 000 Kč