Benediktus z.s.


Regionální a komunitní rozvoj Lidé s postižením

Dům chráněného bydlení PEKÁRNA

Toužíme bydlet. Pomůžete nám vybudovat nové pokoje chráněného bydlení. Někdo sní o svém pokoji již řadu let. Přidáte se, už nám chybí jen ?

vybíráme od 12.8.2020
16 012 Kč

přispělo

10 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Aktualita červen 2023: Máme před sebou předání stavby a posledních nezajištěných 16,5% z vysoutěžené ceny stavby nového CHB. Zůstává nám zajistit 1.478.471 Kč. Přidáte se? Pomůžete nám?
Už jsme se těšili že to máme cca skoro vše ...a protože život je změna, z 1 mil Kč je 100 tis Kč a v ČTv letos zase nebudeme.... máte poslední příležitost se zapojit do stavby:o). Cihlou k cihle, korunou ke koruně. Děkuji za pomoc.

Někdo umí péct housky..my umíme báječné buchty, ale v malém množství. Co nám jde a baví nás úplně nejvíc, to je život v komunitě s lidmi s mentálním, případně kombinovaným, postižením. A jelikož nejde jinak, začínáme s opravou bývalé pekárny, kde vznikne dům s pokoji chráněného bydlení. Začínáme: KLAP! Budete součástí tohoto příběhu o splněném přání? Pomůžete zázraku, aby se mohl stát? S Láďou si o tom vyprávíme již řadu měsíců, vlastně již let ... on to má v hlavě už roky. Bude tam bydlet s Krakonošem, a vedle v pokojích další 3 kamarádi/kamarádky. Tak asi tak:o). Je jasné, že to bude náročný projekt. Bude zábava. Bude dřina pot a svaly jako provazy. Bude únava. Bude radost. Jelikož člověk v nás roste překonáváme-li obtíže. Však víte. Pojďte s námi do toho!! Se těšim:o).

Vnořuji se s aktualitou, podzim 2022. Stala se věc vzácná. Na jaře 2021 jsme podali žádost o dotaci na vybudování domu chráněného bydlení. Rozpočet byl 7,5 mil Kč. Zamítli nám jej, 5tí pod čarou, málo bodu v sekci inovativnost.... Hm!? No a letos v červnu nám nabídli, že tedy jo, že odpadli nějaké projekty a že tedy můžem si sáhnout na 5,5 mil Kč. Mudrovali jsme, aktualizovali rozpočet...uf, 11,5 mil Kč...rozhodli jsme se a správní rada nás podpořila - jdem do toho!! Jupíí:). Potřebujeme pomoci s vlastním podílem, který nám vylezl na 6 mil Kč. UfUF. To dáme ... víte máte materiál stavební? davy prácechtivých lidí/dobrovolníků okolo sebe, co by nám mohli pomoci bourat či budovat? kupu, i dvě kupy, nebo i drobet, volných peněz, pro které hledáte  smysluplnné využití? Sem s tím i s Vámi. Děkujeme za pomoc:).

Stav nyní, rok 2020:

Leden 2023 (bourali jsme my, přátelé z Villi Vallily i odborná firma...uf. díky!!):

Náš sen, ideálně 2024 /a zda-li uhodnete, co z toho obrázku už skutečně stojí? Sluší to společně, že? Nevíte, nevadí, doražte k nám na návštěvu, Modletín u Rušinova, Vysočina, nelze nevidět nezažít nebýt součástí:o) / :
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Hodně zdaru Vaší bohulibé práci!
Někdy se snad přijedeme podívat! 😉

Markéta

Pekárna...to je RADOST...

Kde je RADOST, tam je KRÁSA…
Kde je RADOST a KRÁSA, tam je LÁSKA…
Kde je RADOST, KRÁSA a LÁSKA, tam je UZDRAVENÍ…
Kde je RADOST, KRÁSA, LÁSKA a UZDRAVENÍ…tam je BŮH...

Milan Hůla
1 000 Kč