Diecézní charita ostravsko-opavská


Děti, mládež, rodina Rozvojová spolupráce

Domov pro matky s dětmi v Oděse

Naše středisko nově podporuje Domov v Oděse, který pomáhá maminkám s dětmi a těhotným dostat se z ulice a z životní nouze. Sestry přijímají maminky, těhotné ženy a děti, které by jinak musely žít hluboko pod hranicí chudoby. Často jde o lidi bez domova, handicapované či nemocné matky, které se bez dopomoci nemohou o sebe a své děti starat. S vašim libovolným příspěvkem pomůžeme sestrám zajistit střechu nad hlavou, jídlo, oděv, léky, psychologickou a duchovní podporu pro ženy, které se ocitly v krizové situaci.

vybíráme od 12.10.2020

Domov pro matky s dětmi v Oděse

Libovolným příspěvkem podpoříte sestry a potřebné maminky s dětmi
50 300 Kč

přispělo

28 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Domov pro matky s dětmi v Oděse je určen pro ukrajinské maminky a jejich děti nebo těhotné ženy, které se ocitly v nouzi a jenž by bez poskytnuté pomoci musely i s dětmi živořit na ulici. Jedná se často o lidi bez domova, handicapované či nemocné matky z Oděsy a okolí, které se bez dopomoci nemohou o sebe a své děti starat. Domov pomáháme provozovat skrze finanční a materiální podporou od léta roku 2020. Příchozím potřebným lidem, kteří často přišli o vše, jsou zde s láskou zajištěny všechny základní potřeby jako střecha nad hlavou, teplo, voda, postel, jídlo, hygiena, oděv, dokonce i léky a základní zdravotní ošetření a hlavně duchovní podpora a pocit bezpečí, který je pro lidi, jenž se ocitli v krizové situaci a na pokraji sil tolik potřebný.Výstavbu Domova zahájily v roce 2012 sestry Služebnice Boha a Panny Marie z Matara, Kongregace Vtěleného Slova. Od roku 2016 provozují zmíněné služby pro potřebné příchozí a s matkami a jejich dětmi tam i bydlí. Domov leží ve vesnici Vapnjarka asi 12 km od Oděsy. Kongregace Vtěleného Slova byla založena knězem Karlosem Migelem Buelou 25. března roku 1984 v Argentině. V současnosti má přes 1300 členů a působí v 5 kontinentech světa. Na území Ukrajiny se s láskou starají o nejpotřebnější skupiny lidí - hendicapované, nemocné, potřebné seniory, lidi bez domova, sirotky a opuštěné děti, neúplné rodiny či matky s dětmi. 

V současné době žije v tomto Městečku Milosrdenství 5 maminek se svými dětmi. Maximální kapacita je 10 žen s dětmi. Sestry v domově působí 3. Jsou připraveny přijímat další potřebné, jelikož v Oděse a okolí je jich mnoho. Potřebují ale naši podporu, aby mohly poskytovat dané služby co nejkvalitněji a nejefektivněji. Víme, že je jejich péče opravdu na úrovni a že dokáží člověku dodat jistotu a sílu do dalšího života. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji vám mockrát.

Julia Ivashintsova