Skautská nadace Jaroslava Foglara


Děti, mládež, rodina Regionální a komunitní rozvoj

Skautská klubovna Plzeň - Červený Hrádek

Pro nedávno založenou družinu v Červeném Hrádku u Plzně budujeme vlastní klubovnu. K dotaci na opravy potřebujeme přidat vlastní zdroje.

Klubovna v Červeném Hrádku

Družinová klubovna oddílu Zelená střela
74 812 Kč
vybráno 83 % z 90 000 Kč

přispělo

76 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
V lednu 2019 vznikla v Červeném Hrádku u Plzně družina skautů, čítající v současné době 11 dětí a 3 vedoucí. Získali jsme od města Plzeň do bezplatné výpůjčky domeček v centru obce za podmínky, že si jej na vlastní náklady opravíme. Budova byla ve špatném stavu, ale pro naše účely naprosto ideální jak svojí polohou, tak rozměry. Okamžitě jsme se pustili do rekonstrukce. Mnoho věcí dokážeme s pomocí rodičů i dětí udělat sami, materiál a některé odborné práce však musíme zaplatit. Získali jsme dotaci, kterou je třeba spolufinancovat z vlastních zdrojů. Potřebujeme proto vybrat alespoň 60.000 Kč.

Cílem projektu je opravit klubovnu do provozuschopného stavu a umožnit tak co nejvíce dětem z Červeného Hrádku a okolí zapojit se do skautské činnosti. Jakmile bude rekonstrukce dokončena, plánujeme zvýšit počet členů a rozdělit se na dvě družiny. Časem uvažujeme o vzniku samostatného oddílu (nyní jsme součástí 57. oddílu Zelená střela).

Doposud se nám podařilo:
- oškrabat začouzené omítky
- odstranit starou elektroinstalaci a vodoinstalaci
- vybudovat nový komín
- zcela vyměnit střešní krytinu včetně zateplení
- udělat nové rozvody vody a odpadů

V nejbližší době, v závislosti na získaných financích, se chystáme:
- provést novou elektroinstalaci, pořídit nové WC, umyvadlo a malou kuchyňskou linku
- vyměnit okna
- začistit omítky
- položit novou podlahu
- pořídit nábytek
- a začít se konečně scházet v nové klubovně!

Rekonstrukci chceme dokončit ještě v letošním roce. Věříme, že se nám to i díky vašim příspěvkům podaří!Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

V nové klubovně před a po.Hurá! Dosáhli jsme první cílové částky 60.000,- Kč a máme nyní dostatek prostředků pro spolufinancování dotace na rok 2020. Moc děkujeme všem známým i neznámým dárcům za podporu. S tímto balíkem peněz dokončíme ještě letos rekonstrukci interiéru klubovny. Protože budeme potřebovat nějaké peníze i příští rok na opravu vnějšího pláště budovy, necháváme tento dárcovský projekt zatím otevřený, výšili jsme cílovou částku na 90.000 Kč a věříme, že se podaří vybrat ještě alespoň 30.000,- Kč, díky nimž bychom klubovnu zcela dokončili. Ještě jednou díky všem!

Založení projektu

1

Milan Galovič
2 000 Kč

Držím palce.

Antonín Protivínský
2 000 Kč

Ať se daří. Oči + Ivka

Luboš Hejna
2 000 Kč

Skautu zdar

Jiří Lehečka
1 000 Kč

Držím palce

Pavlína Doleželová
1 000 Kč

Tak ať vám tam to skautování jde od ruky ;-)

Hejkal
772 Kč

Tři psi

Jan Haber
500 Kč

Hodně zdaru při budování klubovny pro mladé skauty !!!

Vlasta Bayerová
2 000 Kč

;-)

Weu

Nazdar Vlci.

Bizon
300 Kč