Bez mámy, z.s.


Děti, mládež, rodina Rozvojová spolupráce

Ovoce dětem

V Mahangu téměř žádné ovoce neroste, je to vyprahlá savana. Děti potřebují energii a vitamíny, a proto bychom chtěli ideálně 2x - 3x týdně pro ně zajistit ovoce. To se dováží z horských oblastí, bohatších na srážky. Ani tropické ovoce není pro děti v Africe samozřejmostí. Pomozte nám posílit imunitu dětí z Mahanga.

vybíráme od 30.7.2020

Ovoce dětem

Dodejte dětem energii a pomozte posílit jejich imunitu. Ani tropické ovoce není pro děti v Mahangu samozřejmostí...
5 750 Kč

přispělo

15 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ovoce dětem jsme začali dodávat na začátku koronavirové pandemie (v rámci projektu Škola doma - cesta z krize Covid 19). Děti byly nadšené, protože se v minulosti stávalo málokdy, že by mělo jedno dítě celý pomeranč nebo jiné ovoce samo pro sebe. Ano, ani tropické ovoce není pro děti z Mahanga samozřejmostí!

Vitamíny pomáhají nejen v boji proti koronaviru a dalších onemocnění, ale také jako prevence podvýživy, která vzniká nejen z nedostatku jídla, ale také z nevyvážené jednostranné stravy.Dokumentace jednoho zrealizovaného nákupu ovoce pro sirotky v Mahangu v létě 2020


Myslíme i na budoucnost!
V rámci projektu STROMY PRO DĚTI V MAHANGU sadíme nejen stromy vhodné pro stín, ale také pro ovoce. Jde to pomalu, ale jistě. Učíme děti se o stromy starat a chránit je před dobytkem. Zatím se zde daří hlavně citrónům a také papáji, ale ještě zdaleka neprodukují dostatek plodů pro 30 dětí. Zdá se, že dařit se bude i guavě, ale s vypěstováním oblíbených mang a avokád nemáme prozatím štěstí - půda a klima nám nepřejí.

Rádi bychom dětem nabídli ovoce trvale, ideálně 2x-3x týdně. Aktuálně se to daří maximálně 1x týdně.

- za 200 Kč pořídíme 30 banánů pro dětí v sirotčinci
- za 250 Kč  pořídíme 30 pomerančů pro dětí v sirotčinci
- za 350 Kč pořídíme 30 avokád, mang nebo adekvátní množství dražšího ovoce jako je ananas, papája, broskve apod.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

:)

Alexandr Gebauer
200 Kč

No co, 50,- kč, jsou taky prachy, pošlete alespoň tolik a bude to fajn :)

Ovocář
50 Kč