Nadace Partnerství


Životní prostředí

Otevřená zahrada

Otevřená zahrada v Brně je místem setkávání, environmentálního vzdělávání, odpočinku, inspirace, rozjímání i dětského smíchu. Je otevřená všem, kteří mají chuť utéct z rušné Údolní ulice do zelené oázy pod Špilberkem.

vybíráme od 9.7.2020

Přispějte na péči o Otevřenou zahradu

Souhlasíte s tím, že k údržbě takového areálu uprostřed města, který není veřejným parkem, je potřeba pravidelná údržba a péče? Chcete podpořit naši činnost a pomoci nám s péčí o zahradu, zvířata a dětské prvky?
40 675 Kč

přispělo

20 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Den za dnem pečujeme o zahradu a zvířata v ní, staráme se o rostliny, stromy, květiny, vytváříme zelený prostor pro odpočinek i poznání. Pomáhají nám dotace, ale na všechno zdaleka nestačí. Proto pronajímáme prostory k rodinným oslavám, firemním akcím, svatbám nebo pracovním poradám. Pořádáme řadu workshopů, výukových programů pro školy a akcí pro děti i dospělé. V našem týmu jsou rozmanité osobnosti napříč obory, všichni zkušení profesionálové, kteří v zahradě nepracují pro peníze, ale protože je to baví a dává smysl. Na programech i v zahradě samotné je to, věříme, znát a účastníci našich kurzů i samotní návštěvníci jsou s jejich prací spokojeni.
Pomozte nám udržet zahradu krásnou a zdravou i pro děti našich dětí, pro vnoučata našich vnoučat, pro další generace Brňáků. Ať je i nadále místem, kde si novomanželé slibují lásku, děti se učí porozumět koloběhu přírody, lidé všech věkových kategorií sbírají inspiraci z oblasti bylinek, včelaření, zeleného stavění a rodiče s dětmi tráví smysluplně volný čas ve městě.

Areál tvoří tři části - výuková Zahrada čtyř živlů, přírodní a historická Boromejská zahrada a pasivní administrativní budova se zelenou střechou. Roční náklady na údržbu a provoz zahrad nejsou nízké, činí dva miliony korun, proto žádáme o podporu i vás. Děkujeme, že pomáháte, aby Otevřená zahrada jen vzkvétala.
Včera a dnes
Historická grotta je připomínkou toho, že zahrada kdysi bývala klášterní. Sestry Boromejky tady pro potřeby školní a nemocniční kuchyně pěstovaly zeleninu, ovoce a bylinky a chovaly drobná hospodářská zvířata. V klášterních zahradách se běžně nacházela i meditační místa, kam se chodili mniši nebo řádové sestry modlit a čerpat sílu. My se snažíme navrátit místu jeho původní účel. Panenka Marie byla právě tímto cílem v tehdejší klášterní zahradě, v blízkosti grotty jsme proto vysadili levanduli a meduňku, které mají uklidňující účinek a podtrhují duchovní charakter místa. Dnes je místo využíváno i pro svatební obřady nebo meditační setkání.

Podívejte se, jak vypadalo místo u grotty v roce 2013, kdy jsme dokončili úklid největšího nepořádku, a jak vypadá dnes:
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ježíšek pro králíčky :-)

Veronika Šušmáková
400 Kč

Je potřeba podporovat aspoň pár korunkami - takový krásný místa, kde je vidět práce zapálených lidiček. Díky za Vás. Markét

Marketa Novakova
50 Kč