CZ / EN

Nadace dřevo pro život


Životní prostředí

Darujme stromečky lesu

Sucho a kůrovec ničí naše lesy. Ceny dřeva se propadly a lesníkům chybí peníze na zalesňování. Pojďme společně pomoci obnovit naše lesy.

Darujme stromečky lesu

Pomozte českým lesům. Darujte jim nové stromky.
588 031 Kč

přispělo

194 lidí
zabezpečeno Darujme.cz
Lesům je potřeba pomoci tady a teď. Stromy zadržují v půdě vodu, zalesněná krajina přitahuje srážky, ochlazuje prostředí a přispívá k čistšímu ovzduší. Pomoc lesům je v zájmu nás všech!


Zasazení jedné prostokořenné sazenice v rámci tohoto projektu stojí 25 Kč. Tato cena zahrnuje nákup a výsadbu sazenice a koordinaci projektu. Podpořit můžete veřejně přístupné lesy u Dačic, Jíloviště u Prahy, Kunštátu u Blanska, Milešova a Nového Knína ve středních Čechách a Opočna na Královéhradecku.

V případě, že chcete zakoupit více stromečků než je ve formuláři možné, prosím kontaktujte Annu Joskovou a.joskova@drevoprozivot.cz.

Proč darovat stromečky lesu?
Stromy zadržují v půdě vodu, zalesněná krajina přitahuje srážky, ochlazuje prostředí a přispívá k čistšímu ovzduší. Pomoc lesům je v zájmu nás všech! Svým darem jim tak můžeme vrátit to nejcennější. Nové stromečky, nový život!

Jaký je cíl sbírky?
Do konce roku 2021 chceme vybrat 1 000 000 Kč na zasazení 40 000 ks stromečků. Tím společně zalesníme 7 hektarů nového lesa, protože na 1 hektar lesa je potřeba vysadit průměrně 6 000 sazenic. 

Co dostanete, když koupíte stromečky lesu? 
 • Certifikát o zalesnění kousku české krajiny (v elektronické podobě),
 • potvrzení o daru 
 • informační servis: kolik se vybralo, fotografie ze zalesnění apod.
Chcete-li sbírku podpoři
Chcete zapojit svou firmu? Napište Anně Joskové na e-mail a.joskova@drevoprozivot.cz. Představí Vám možnosti, jak si zasadit „firemní“ lesík nebo zorganizovat týmové sázení stromů.

Kterým lesům můžete pomoci?
Svým darem přispíváte na výsadbu druhově pestrých a odolných lesů. Druhy stromů, které budou lesníci sázet, najdete vypsané na našem webu.

Lesy se nachází:
 • u Dačic v jižních Čechách,
 • u Jíloviště u Prahy,
 • u Kunštátu v Jihomoravském kraji,
 • u Nového Knína ve středních Čechách,
 • u Opočna na Královéhradecku. 
Lesníci vzkazují: „Nebojte se o naše lesy! Společně je dokážeme zachránit."
Za Vaše dary a podporu Vám moc děkují!

Jak rozdělíme peníze? 
 • 100% peněž je investováno do projektu a péči o něj.
Z každých 25 Kč zaplatíme:
- 0,50 Kč portálu Darujme.cz za správu dárcovské kampaně, 
- 5 Kč na organizaci projektu (komunikace s lesníky a dárci, propagace, administrativa),
- 19,50 Kč na obnovu lesů.

O nás
Sbírku organizuje Nadace dřevo pro život, nezisková organizace, která vznikla před 15 lety. Naším posláním je zvyšovat zájem veřejnosti o les, dřevo a životní prostředí. Sbírka Darujme stromečky lesu je součástí projektu Nadace pomáhá.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Dárek k MDŽ? Darujte jí letos místo růží les

A důkaz vaší lásky tu bude ještě za 100 let

8. března ráno se začnou muži po celé planetě ptát – co své ženě koupím? Pomůžeme vám rozlousknout každoroční dilema spojené s Mezinárodním dnem žen. Darujte jí letos místo růží les! Ačkoliv květinou ženu neurazíte, lesem ji vysloveně překvapíte! Navíc důkaz vaší věčné lásky neskončí po týdnu v koši, ale poroste desítky let v českém lese. 

Stromečky nakoupíte jednoduše on-line. Stačí si vybrat jeden ze šesti lesů, v nichž akce probíhá, určit počet sazenic (jedna stojí 25 Kč) a vše on-line zaplatit. „A nebojte, na mýtinu vás nepoženeme. Sazenice budoucích stromů za vás zasadí zkušení lesníci. Vaše milá ale dostane dárkový certifikát, který jí prozradí, kde ‚její stromy‘ porostou,“ upřesňuje princip dárku Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život. 

Tímto darem totiž uděláte radost hned dvakrát. Vaší ženě a české přírodě. 100 % zaplacené částky poputuje do sbírky Darujme stromečky lesu, kterou organizuje Nadace dřevo pro život. Jejím cílem je obnovit lesy zmáhané suchem a kůrovcem. Do sbírky se za dobu jejího trvání zapojily už stovky dárců. Přidáte se k nim i vy? Více informací najdete na webu sbírky www.DarujmeStromecky.cz/mdz.

KTERÉ LESY POMOHU SVÝM DAREM ZALESNIT? 


Svým darem podpoříte lesy, které jsou volně přístupné veřejnosti a starají se o ně soukromníci – členové komunity „Dřevo je cesta“. Můžete si vybrat jenom jeden konkrétní les nebo přispět na všechny. Na Váš výběr se zeptáme v druhém kroku darovacího formuláře.

Zeptali jsme se za Vás: Proč podpořit zalesňování a jaké stromy se budou sázet?  • Lesy u Dačic v Jihočeském kraji (zalesní je Městské lesy Dačice a.s.)
Za Váš dar vysadí duby, buky, smrky, javory, jedle, modříny a třešně.

Proč uvítáme pomoc se zalesňováním?  Krajina na Dačicku, která se v minulosti pyšnila hlubokými lesy, v současné době potřebuje znovu obnovit rozsáhlé lesní holiny tak, aby zase mohla splňovat představy o krajině, která se nazývá Česká Kanada. Tj. krajina s nedozírnými lesy protkaná rybníky. Prostě krajina pro život. Tato krajina nás v současné době prosí o pomoc a je naším úkolem ji pomoci, abychom ji mohli předat našim dětem v lepším stavu, než v současnosti je.


 • Lesy v okolí Kunštátu na pomezí Jihomoravského kraje a Vysočiny (zalesní je INÉS Kunštát, s.r.o.)
Za Váš dar vysadíme jedle, buky, duby, smrky, javory, lípy, olše, douglasky, modříny. V menší míře třešně ptačí, hrušně polničky a jilmy.


Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Les je základ přírody. Tam, kde není, nastane problém – viz pouště nebo severské státy. Bez lesa není stín a stále fouká vítr. Vysušuje se krajina a všechno hyne. Na Islandu lesy vykáceli a teď je po letech znovu zakládají. Zjistili, že bez lesů mají problém. Lesy se přímo dotýkají každého člověka. Každý jde někdy na houby, ale nebude kam. Každý v létě rád využije stín lesa a jeho chlad. Nebude. Každý rád využívá les, o který se jeho majitel dobře stará. Teď je čas to využívání vlastníkům lesa vrátit. Je to společný zájem všech.


 • Lesy u Nového Knína ve Středočeském kraji a kolem Opočna v Královéhradeckém kraji (zalesní je Lesy Colloredo-Mansfeld s.r.o.)
Za Váš dar vysadíme duby, lípy, javory, jedle a douglasky.

Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Les je naše kulturní bohatství. Bez lesa není voda, bez lesa není život. Kvůli kůrovcové kalamitě teď můžeme o velkou většinu našich lesů přijít. Je potřeba naše lesy zachránit a kalamitní plochy znovu zalesnit, aby tu les zůstal i pro další generace. Lesníci si už sami nepomohou a státní pomoc nepřichází. Budeme rádi za každou pomoc. Děláme to pro sebe!

 • Lesy u Jíloviště u Prahy (zalesní je Lesní Středočeská CZ s.r.o.)
Za Váš dar vysadí buky, duby, javory, lípy, douglasky, borovice, jedle a modříny.

Proč uvítáme pomoc se zalesňováním?
Jsme si vědomi toho, co vše nám les poskytuje a budeme se snažit vyslyšet tuto prosbu.

Prosba lesa

Jsem dárcem tepla Tvého krbu za chladných nocí v zimě
a dárcem příjemného chládku v žáru letního dne.
Já jsem dal trámoví Tvému obydlí a desku Tvému stolu.
Ze mne je lože, ve kterém spáváš i kleče Tvého rádla.
Já jsme dal toporo Tvé sekeře a branku do Tvého plotu.
Ze mne je dřevo Tvé kolébky i Tvé rakve.
Já jsem tím, čím pro život je chléb a pro vázu květina.
Vyslyš tedy prosbu mou, opatruj mne a chraň i pro věky budoucí.

Naše společnost hospodaří na lesním majetku v bezprostřední blízkosti Prahy. Tato lokalita s výraznou dominantou vysílače Cukrák vždy poskytovala rekreační zázemí nejen obyvatelům hlavního města. Lesy, o které jsme dlouhá léta pečovali, se za poslední dva roky změnily vlivem dlouhotrvajícího sucha k nepoznání. Je nám z toho smutno a zároveň stojíme před zodpovědným úkolem a výzvou založit lesy nové pro naše i Vaše potomky. Za Vaše přispění ke zvládnutí tohoto úkolu Vám předem děkujeme.Založení projektu

Něco málo pro dobrou věc:-)

Radek Frk
1 000 Kč

Děkuje :)
Tereza Z.

Nadace dřevo pro život

Jsem moc ráda, že můžu touto cestou přispět k zalesňování. Je to na dobrou věc. Lesy potřebujeme.

Dárce

Souhlasíme, lesy jsou nepostradatelné! Děkujeme za Váš dar.
Tereza Z.

Nadace dřevo pro život

Díky!

Zdeněk Klein
500 Kč

Děkujeme za Váš dar!
Tereza Zelenková

Nadace dřevo pro život

Milovala jsem lesní procházky k Velkému Javorníku z Rožnova pod Radhoštěm, u nás na Valašsku. Dnes je vytěženo snad 90% a nejspíš není ještě konec..
Ráda touto cestou podpořím i jiné lesy. Ráda podpořím tuto planetu.
Pavlicová Lenka

Lenka Pavlicová
300 Kč

Dobrý den,
současný stav lesů není skutečně ideální, kůrovcová kalamita a další škodliví činitelé se na lesích podepsali. Všichni doufáme, že se to, co nejdříve zlepší. Děkujeme za Váš dar, kterým rozhodně přispěje k zalesnění krajiny.
Tereza Z.

Nadace dřevo pro život

Ať se to kolem nás zelení!!!

Zuzana Ederová
500 Kč

To je také naše přání... :)
Tereza Z.

Nadace dřevo pro život

Děkujeme za Vaši práci ❤️

Soňa Kudláčková
100 Kč

Děkujeme za Váš dar :)
Tereza Z.

Nadace dřevo pro život

Děláte skvělou práci! Ať se daří!

Zuzana Bajgarová
300 Kč

Milá Zuzko, moc děkujeme za podporu! :)
Anna J.

Nadace dřevo pro život

Děkuji Vám
Potřebujeme stromy ❤️

Soňa Kudláčková
100 Kč

Milá Věro, moc děkujeme za podporu! :)
Anna J.

Nadace dřevo pro život

Na stromeckach nejvice zalezi

ajka Vernerova
300 Kč

Souhlasíme a moc děkujeme za podporu! :)
Anna J.

Nadace dřevo pro život

<3 Díky

Neplastový březen

Velice děkujeme na podporu :)

Nadace dřevo pro život

Nadace dřevo pro život