CZ / EN

Nadace dřevo pro život


Životní prostředí

Darujte stromečky pod stromeček

Sucho a kůrovec ničí naše lesy. Pojďme společně pomoci obnovit naše lesy.

Darujme stromečky lesu

Pomozte českým lesům. Darujte jim nové stromky.
636 564 Kč

přispělo

234 lidí
zabezpečeno Darujme.cz
Darujte smysluplný dárek a pomozte s obnovou českých lesů.
Lesům je potřeba pomoci tady a teď!
Nekupujte letos zbytečnosti, kupte sazenice! Dvanáct sazenic za 300 Kč potěší každého...snad i vaší peněženku..:)

Proč darovat stromečky lesu?
Sucho a kůrovec dává našim lesům zabrat. Lesy jsou pro naši společnost a ekosystém nepostradatelné. Stromy zadržují v půdě vodu, les přitahuje srážky, ochlazuje prostředí a přispívá k čistšímu ovzduší. Lesy jsou přístupné nám všem a jsou skvělým bezplatným terapeutem. Pomoc lesům je opravdu v zájmu nás všech! Svým darem lesům můžete vrátit to nejcennější. Nové stromečky, nový život!

Zasazení jedné prostokořenné sazenice v rámci tohoto projektu stojí 25 Kč. Tato cena zahrnuje nákup a výsadbu sazenice a koordinaci projektu. Podpořit můžete veřejně přístupné lesy u Dačic, Jíloviště u Prahy, Kunštátu u Blanska, Nového Knína ve středních Čechách a Opočna na Královéhradecku.

Co dostanete, když koupíte stromečky lesu? 
 • Certifikát o zalesnění kousku české krajiny (v elektronické podobě),
 • potvrzení o daru 
 • informační servis: kolik se vybralo, fotografie ze zalesnění apod
Jaký je cíl sbírky?
Cílem sbírky je pomoct drobným lesníkům, kteří především kvůli suchu nemají dostatek prostředků na obnovu lesa. Smyslem sbírky je také edukovat veřejnost o významu lesa pro naši krajinu a společnost. 
Do konce roku 2021 chceme vybrat 1 000 000 Kč na zasazení 40 000 ks stromečků. Tím společně zalesníme 7 hektarů nového lesa, protože na 1 hektar lesa je potřeba vysadit průměrně 6 000 sazenic. 

Chcete zapojit svou firmu? Napište Anně Joskové na e-mail a.joskova@drevoprozivot.cz. Představí Vám možnosti, jak si zasadit „firemní“ lesík nebo zorganizovat týmové sázení stromů.

Kterým lesům můžete pomoci?
Svým darem přispíváte na výsadbu druhově pestrých a odolných lesů. Druhy stromů, které budou lesníci sázet, najdete vypsané na našem webu.

Lesy se nachází:
 • u Dačic v jižních Čechách,
 • u Jíloviště u Prahy,
 • u Kunštátu v Jihomoravském kraji,
 • u Nového Knína ve středních Čechách,
 • u Opočna na Královéhradecku. 
Lesníci vzkazují: „Nebojte se o naše lesy! Společně je dokážeme zachránit."
Za Vaše dary a podporu Vám moc děkují!

Jak rozdělíme peníze? 
 • 100% peněž je investováno do projektu a péči o něj.
Z každých 25 Kč zaplatíme:
- 0,50 Kč portálu Darujme.cz za správu dárcovské kampaně, 
- 5 Kč na organizaci projektu (komunikace s lesníky a dárci, propagace, administrativa),
- 19,50 Kč na obnovu lesů.

O nás
Sbírku organizuje Nadace dřevo pro život, nezisková organizace, která vznikla před 15 lety. Naším posláním je zvyšovat zájem veřejnosti o les, dřevo a životní prostředí. Sbírka Darujme stromečky lesu je součástí projektu Nadace pomáhá.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Darujte letos stromečky pod stromeček! Radost z dárku je zaručená!  Budete ji mít vy, obdarovaná/ý, my i lesník! :)
Darovací certifikáty pro vás máme připravené ve vánoční variantě pro všechny lesy. Pošleme vám jej s vyplněným počtem zakoupených stromečků, ale linku na jméno obdarovaného necháme volnou, abyste si ji mohli doplnit sami.
 
Doufáme, že se vám certifikát líbí! :)

Sbírka letos slaví třetí narozeniny! Děkujeme, že díky vám můžeme pomáhat českým lesům! :)

Výsadba stromečků v Jílovišti - LISTOPAD 2021

Dárek k MDŽ? Darujte jí letos místo růží les

A důkaz vaší lásky tu bude ještě za 100 let

8. března ráno se začnou muži po celé planetě ptát – co své ženě koupím? Pomůžeme vám rozlousknout každoroční dilema spojené s Mezinárodním dnem žen. Darujte jí letos místo růží les! Ačkoliv květinou ženu neurazíte, lesem ji vysloveně překvapíte! Navíc důkaz vaší věčné lásky neskončí po týdnu v koši, ale poroste desítky let v českém lese. 

Stromečky nakoupíte jednoduše on-line. Stačí si vybrat jeden ze šesti lesů, v nichž akce probíhá, určit počet sazenic (jedna stojí 25 Kč) a vše on-line zaplatit. „A nebojte, na mýtinu vás nepoženeme. Sazenice budoucích stromů za vás zasadí zkušení lesníci. Vaše milá ale dostane dárkový certifikát, který jí prozradí, kde ‚její stromy‘ porostou,“ upřesňuje princip dárku Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život. 

Tímto darem totiž uděláte radost hned dvakrát. Vaší ženě a české přírodě. 100 % zaplacené částky poputuje do sbírky Darujme stromečky lesu, kterou organizuje Nadace dřevo pro život. Jejím cílem je obnovit lesy zmáhané suchem a kůrovcem. Do sbírky se za dobu jejího trvání zapojily už stovky dárců. Přidáte se k nim i vy? Více informací najdete na webu sbírky www.DarujmeStromecky.cz/mdz.

KTERÉ LESY POMOHU SVÝM DAREM ZALESNIT? 


Svým darem podpoříte lesy, které jsou volně přístupné veřejnosti a starají se o ně soukromníci – členové komunity „Dřevo je cesta“. Můžete si vybrat jenom jeden konkrétní les nebo přispět na všechny. Na Váš výběr se zeptáme v druhém kroku darovacího formuláře.

Zeptali jsme se za Vás: Proč podpořit zalesňování a jaké stromy se budou sázet?  • Lesy u Dačic v Jihočeském kraji (zalesní je Městské lesy Dačice a.s.)
Za Váš dar vysadí duby, buky, smrky, javory, jedle, modříny a třešně.

Proč uvítáme pomoc se zalesňováním?  Krajina na Dačicku, která se v minulosti pyšnila hlubokými lesy, v současné době potřebuje znovu obnovit rozsáhlé lesní holiny tak, aby zase mohla splňovat představy o krajině, která se nazývá Česká Kanada. Tj. krajina s nedozírnými lesy protkaná rybníky. Prostě krajina pro život. Tato krajina nás v současné době prosí o pomoc a je naším úkolem ji pomoci, abychom ji mohli předat našim dětem v lepším stavu, než v současnosti je.


 • Lesy v okolí Kunštátu na pomezí Jihomoravského kraje a Vysočiny (zalesní je INÉS Kunštát, s.r.o.)
Za Váš dar vysadíme jedle, buky, duby, smrky, javory, lípy, olše, douglasky, modříny. V menší míře třešně ptačí, hrušně polničky a jilmy.


Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Les je základ přírody. Tam, kde není, nastane problém – viz pouště nebo severské státy. Bez lesa není stín a stále fouká vítr. Vysušuje se krajina a všechno hyne. Na Islandu lesy vykáceli a teď je po letech znovu zakládají. Zjistili, že bez lesů mají problém. Lesy se přímo dotýkají každého člověka. Každý jde někdy na houby, ale nebude kam. Každý v létě rád využije stín lesa a jeho chlad. Nebude. Každý rád využívá les, o který se jeho majitel dobře stará. Teď je čas to využívání vlastníkům lesa vrátit. Je to společný zájem všech.


 • Lesy u Nového Knína ve Středočeském kraji a kolem Opočna v Královéhradeckém kraji (zalesní je Lesy Colloredo-Mansfeld s.r.o.)
Za Váš dar vysadíme duby, lípy, javory, jedle a douglasky.

Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Les je naše kulturní bohatství. Bez lesa není voda, bez lesa není život. Kvůli kůrovcové kalamitě teď můžeme o velkou většinu našich lesů přijít. Je potřeba naše lesy zachránit a kalamitní plochy znovu zalesnit, aby tu les zůstal i pro další generace. Lesníci si už sami nepomohou a státní pomoc nepřichází. Budeme rádi za každou pomoc. Děláme to pro sebe!

 • Lesy u Jíloviště u Prahy (zalesní je Lesní Středočeská CZ s.r.o.)
Za Váš dar vysadí buky, duby, javory, lípy, douglasky, borovice, jedle a modříny.

Proč uvítáme pomoc se zalesňováním?
Jsme si vědomi toho, co vše nám les poskytuje a budeme se snažit vyslyšet tuto prosbu.

Prosba lesa

Jsem dárcem tepla Tvého krbu za chladných nocí v zimě
a dárcem příjemného chládku v žáru letního dne.
Já jsem dal trámoví Tvému obydlí a desku Tvému stolu.
Ze mne je lože, ve kterém spáváš i kleče Tvého rádla.
Já jsme dal toporo Tvé sekeře a branku do Tvého plotu.
Ze mne je dřevo Tvé kolébky i Tvé rakve.
Já jsem tím, čím pro život je chléb a pro vázu květina.
Vyslyš tedy prosbu mou, opatruj mne a chraň i pro věky budoucí.

Naše společnost hospodaří na lesním majetku v bezprostřední blízkosti Prahy. Tato lokalita s výraznou dominantou vysílače Cukrák vždy poskytovala rekreační zázemí nejen obyvatelům hlavního města. Lesy, o které jsme dlouhá léta pečovali, se za poslední dva roky změnily vlivem dlouhotrvajícího sucha k nepoznání. Je nám z toho smutno a zároveň stojíme před zodpovědným úkolem a výzvou založit lesy nové pro naše i Vaše potomky. Za Vaše přispění ke zvládnutí tohoto úkolu Vám předem děkujeme.Založení projektu

Ať nám lesy rostou a rozšířují se. Viafia.cz

David Heřmanský
500 Kč

Děkujeme

Petr Mitáš
333 Kč

My moc děkujeme Petře! :)
Anna

Nadace dřevo pro život

Děkuji za takový pěkný projekt, který jsem mohla objevit, ráda jsem přispěla a doufám, že budu moci pomoct třeba i při výsadbě :)

Martina Hálová
2 500 Kč

Milá Martino, moc děkujeme za podporu! Vážíme si toho! :) V případě, že budou lesníci organizovat jarní výsadby pro veřejnost dáme vědět!
S přáním klidných svátků
Anna

Nadace dřevo pro život

Přispívám každý rok a moc Vám fandím. Každý z nás může přidat kapku, samostatně to není nic moc, ale dohromady z nás může být řeka nebo jezero :o)

Petra Duchoslavová
1 100 Kč

Děkujeme Vám za dar a Vaši podporu, naprosto s Vámi souhlasíme.
Tereza Z.

Nadace dřevo pro život

<3

Denisa Špinlerová
200 Kč

Na malý kousek lesa posíláme z Nových Sedlic. :)

Jana Franková

Děkujeme za Váš dar. :)
Tereza Z.

Nadace dřevo pro život

Dobrý den

už to vidim ..:) darovací certifikát není z papíru ale je online :)

tim pádem beru zpet email který jsem psal

děkuji

Radek Brzobohatý

Radek Brzobohatý
300 Kč

Dobrý den,
darovací certifikát zasíláme, co nejdříve od zaslání Vaší platby.
S pozdravem Tereza Z.

Nadace dřevo pro život

🥰 jsem za váš projekt moc ráda

Jitka Marková
1 000 Kč

Děkujeme za Váš dar.

Tereza Z. :)

Nadace dřevo pro život

Dobrý den, jmenuji se Pavel. Je mi 9 let a chtěl jsem přispět na stromečky. 🙂

Veronika Helešicová
300 Kč

Dobrý den,
děkujeme za dar na stromečky. :)
S pozdravem Tereza Z.

Nadace dřevo pro život

Příjemné pohlazení u srdce při představě nově zasazených stromů,
děkuji Vám za to.

Jiřina Buličková
300 Kč