Výluka, z.s.


Děti, mládež, rodina Vzdělávání a výzkum

Podpoř Začni učit!

Pomoz nám dostat do školství talentované lidi! Česko dosud nemělo web, který by zájemcům o učitelství poradil s výběrem kvalifikace. My ho vytváříme! Přehledně, jednoduše, podle životní situace i zájmů.

Podpoř rozvoj Začni učit!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Pedagogické minimum neexistuje. Učit jde i na poloviční úvazek. A na střední i bez peďáku.V Česku nebylo žádné místo, kde by zájemci o učitelství zjistili, jakou pedagogickou kvalifikaci potřebují a kde ji vzít. My to napravujeme!

České školství trpí nedostatkem motivovaných učitelů. Usnadnit talentovaným lidem cestu do školství je v zájmu nás všech.

Začni učit! je informační web, na kterém najdeš všechny dostupné informace, které potřebuješ mít a znát pro to, abys mohl/a začít učit. Jednoduše a přehledně vysvětlujeme zmatené pojmy a vyhlášky tak, aby byla tvoje cesta k učitelství co nejhladší a nejužitečnější.Začni učit! aktuálně běží v částečné verzi. Vaši podporu potřebujeme, abychom ho dotáhli a udělali místem, které bude sdružovat zájemce o pedagogiku. Tak, aby už se nemuseli přehrabovat složitými předpisy a trávit hodiny hledáním kurzu, který potřebují.

Co chceme na Začni učit! přidat:

  • Propracovanější systém pro doporučování pedagogických oborů, nejen dle předmětu a životní situace, ale taky podle typu školy, stupně nebo úvazku
  • Databázi oborů poskytujících pedagogickou kvalifikaci
  • Slovníček pojmů, který usnadní orientaci terminologii okolo pedagogické kvalifikace
  • Odpovědi na nejčastější dotazy
Vaše peníze využijeme na vybudování podrobné databáze pedagogických oborů, vylepšení designu nebo propagaci projektu tak, aby pomohl do školství dostat co nejvíc talentovaných lidí.

Začni učit! je projekt spolku Výluka. Výluka je inkubátor motivovaných učitelů a učitelek. Zájemcům o učení poskytuje autentickou zkušenost se školou a pro začínající i ostřílené učitele buduje podpůrnou komunitu.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu