Skautská nadace Jaroslava Foglara


Regionální a komunitní rozvoj Děti, mládež, rodina

Voda a WC do skautské klubovny v Liberci

V naší společné klubovně středisek Stopa a Šurean v Tiché ul. v Liberci (údolí za ZOO) nikdy nebyla voda a kanalizace. Pomozte nám vybudovat tolik potřebné přípojky a uvnitř 1-2 záchody.

vybíráme od 23.6.2020

Přípojky pro klubovnu v Liberci

Pomozte nám vybudovat v klubovnách splachovací záchod.
201 366 Kč
vybráno 81 % z 250 000 Kč

přispělo

97 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
KDO JSME
Jsme liberecká skautská střediska Stopa a Šurean, založená v roce 1990, dnes čítající ve vedení a 8 oddílech téměř 380 členů, z toho na 220 dětí do 15 let. 
 
NAŠE KLUBOVNA
Jednoduchý objekt, zbudovaný začátkem 70.let 20.století Milošem Zapletalem (Zetem), Mílou Nevrlým (Náčelníkem) a jejich oddílem, je dnes ve společném majetku našich středisek. Nachází se na krásném místě v údolí Jizerského potoka, blízko přírody i MHD, ale bohužel nikdy neměl přípojku vody ani kanalizace. V roce 2018 se nám podařilo společně objekt zrekonstruovat, přidat patro se dvěma klubovnami a vytvořit prostory pro tolik potřebné budoucí záchody. 


Klubovnu velmi hojně využíváme, desítky dětí se zde střídají na schůzkách až 5x týdně. Už před koronakrizí, hlavně v zimě, byla hygiena velkým bolákem. Za současné epidemiologické situace a při stále rostoucí členské základně je pro nás tento projekt ještě důležitější.
 
 PROJEKT, ROZPOČET A O PROSBA O POMOC
Celý projekt zahrnuje:
- příprava (projekt, inženýring, výkaz výměr),
 - přípojku vody a kanalizaci s čističkou (cca 40 m),
- 2x WC (přízemí a patro) s umyvadly a umývátkem v chodbičce,
- společná kuchyně v malé spodní klubovně,
 - stavební dozor, geodet.Rozpočet prací dle projektu a výkazu výměr dosáhl částky 950 tis. Kč (vč. DPH), což by bylo dalece nad naše možnosti. Rozhodli jsme se proto zatím zrealizovat jen WC v přízemí, přípravu na druhé v patře a našli firmu, která nám venkovní přípojky postaví za zhruba polovinu rozpočtové částky.
 
Podrobnější rozpočet zde.

Přesto vynaložíme zhruba 550 tis. Kč, které nyní chceme pokrýt z těchto zdrojů:
 
Středisko Stopa:
- až 240 tis. Kč z bezúročné půjčky a daru 10 tis. Kč od ústředí Junáka
- vlastní úspory střediska, max.do výše 300tis Kč.
 
 Půjčku chce Stopa splácet v průběhu dalších 4 let, postupně z úspor z členských příspěvků a z pronájmů klubovny.
 
  
Středisko Šurean:
-        z darů rodičů věnovalo větší částku již do hlavní rekonstrukce objektu v roce 2018,
-        poskytne polovinu své spodní místnosti pro zřízení společné kuchyňky, která zvýší komfort při pronájmu klubovny,
-        v dalších letech bude splácet svůj podíl z úspor, členských příspěvků a z pronájmů klubovny.
 
Aby nám zbyla nějaká rezerva, a abychom si půjčku nemuseli brát tak vysokou, zkusíme zde část vybrat od Vás, příznivců a rodičů. Začali jsme s cílem na 150 tis, ale příjemně jste nás všichni překvapili. Dary stále přibývají a pro ty, kteří by nám ještě dál chtěli ulehčit situaci, jsme cílovou částku navýšili. Nemusíme se na ni dostat, každý dar nám ale hodně pomůže. Bude se nám další roky s nižší půjčkou snáze "dýchat" a zvládneme také rovnou dodělat i horní záchod. Děkujeme všem, kteří se ještě ke sbírce přidají!
 
Jelikož se nám podařilo vybrat částku větší než 130 tis. Kč, Skautská nadace Jaroslava Foglara nám přidala do sbírky 20 tis. Kč ze svých zdrojů.

 Za naši klubovnu s poděkováním,
Tomáš Khol – Kecka a Vladimír Stanislav – Skip, Stopa
Jakub Středa – Pátek, Šurean
 
Více o nás Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v  polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Máme hotovo! Děkujeme moc všem, kteří přispěli, nebo nám ještě do konce září přispějí - třeba se dostaneme na 200tis!
Vše je již funkční (WC nahoře i dole, umyvadlo na chodbě dole, kuchyňka) a dnes proběhla kolaudace, zbývá dopapírovat a dořešit drobnosti. Po těch letech je to vskutku neuvěřitelný posun vpřed. Díky Keckovi a také Pátkovi za největší díl organizační práce.


Brzy bude hotovo! Už zbývá jen osadit bojler, samotné záchody a umyvadla, a drobné dodělávky.

Kuchyňka ve spodní klubovně Šureanu, která bude sloužit všem a pro ubytované v klubovně.Už se nám to uvnitř pěkně vybarvuje! (začínáme s obklady)

Děkujeme za příliv darů, nečekali jsme to! Navýšili jsme dnes cílovou částku pro ty, kteří by nám ještě stále chtěli přispět a také se rozhodli, že se pustíme rovnou i do komplet horního záchoda! Na ten jsme si na začátku finančně netroufli, díky vám všem už to ale vypadá mnohem pozitivněji. 

Práce úspěšně pokračují - máme hotové odvětrání na střeše, čekají nás předstěny, omítky a pak obklady. Veškeré obklady a dlažby budeme mít od dodavatele, firmy Pozemní stavitelství s.r.o., zdarma.

Překonali jsme díky vám všem částku 130tis a Skautská nadace Jaroslava Foglara nám tak k finální vybrané sumě přidá 20tis! Díky všem.


Práce uvnitř se nám zdárně rozběhly! Tahají se rozvody, záchody nabývají tvar.

Máme šanci získat 20.000 Kč od Skautské nadace Jaroslava Foglara!
Pokud se nám podaří vybrat alespoň 130.000 Kč, tak budeme pokračovat ve výběru až do 150tis, ale nadace nám vybranou částku navýší o 20tis Kč! Věříme, že se nám to povede a děkujeme moc všem, kteří už přispěli na dosažených sto tisíc!

Venku už skoro hotovo! Uvnitř zatím nachystáno na další budování. Díky všem, kteří už darovali, zvlášť těm úplně odjinud!

Usazování zemního filtru - počasí přálo (foto ze čtvrtka 18.6.)

PODĚKOVÁNÍ
Děkujeme stavební firmě HM Building.cz s.r.o. za flexibilní přístup, Jiřímu Kholovi za pomoc se stavebním dozorem a Sylvě Slavíkové za geodetické práce

První fáze je již za námi - přípojky v rýze za klubovnou

Založení projektu

:-)

Stoupa

Tady jsem byla pár let doma

Věra Mája Drhlíková

Posílám ze svých našetřených peněz příspěvek na záchody, ať pořád nechodíme do lesa,

Urukvajec
500 Kč

Jiří Benda

Ať se projekt vydaří a záchody dobře a dlouho slouží. Záchodům zdar!

Dárce
5 000 Kč

Dar od maminky jednoho z členů 21.oddílu Stopa.

Dárce
1 000 Kč

Díky moc všem, je štěstí se podílet na takové akci.

Jan Brejcha - Kaeru
2 000 Kč

tak slava!...a kam se chodilo na WC doted? ... :))

Jan Tuček
5 000 Kč

Po téměř 50 letech se nebude muset člověk v mrazivé zimě sebrat a vyrazit s lopatkou a toaletním papírem do lesa...

Pátek
2 400 Kč

Ať se pěkně kadí..

Aleš Richter