Opera studio Praha


Kultura, umění a historie AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Podvečery mladých umělců

Opera studio Praha, z.s. podporuje začínající profesionální umělce na počátku jejich kariéry. Silně je zasáhla opatření, ale není na čase se vzdávat, a tak připravujeme koncerty a představení, která potěší Vás i je. :-) Většina bude OpenAir, aby si opravdu každý mohl vychutnávat koncerty různých žánrů. Koncerty společně podpoříme v kultuře právě ty nejohroženější, profesionály na počátku jejich kariéry. Dáme jim příležitost být vidět a zároveň pracovní příležitost nahrazující alespoň částečně ztráty způsobené CoVID. Na festivalu zazní španělské melodie, vokální kvintet, chansony, operní gala, baroko i balkánská hudba. Každý si najde své.

vybíráme od 19.6.2020

Podpořte Opera studio Praha, z.s. - Podvečery mladých umělců

Děkujeme Vám !
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.czPodvečery s mladými umělci
pořádáme za účelem podpory mladých umělců na volné noze, kteří se v souvislosti s CoVID nacházejí, v oblasti kultury, asi v nejkomplikovanější situaci. Mladí umělci mají převážně krátkodobé smlouvy, a ty byly z velké části zrušeny. Další smlouvy závisejí na vizibilitě umělců, jejich koncertech a prezentaci. Pokud vidět nejsou, divadla i organizátoři koncertů dají přednost známým tvářím. Začínající umělci jsou ve velice komplikované situaci i za normálních okolností a současný stav je pro ně jak po profesní stránce, tak po stránce finanční velice náročný. Těmito koncerty je chceme podpořit a dát jim příležitost být vidět a zároveň pracovní příležitost nahrazující alespoň částečně ztráty způsobené CoVID.
Koncerty budou openair ve venkovním amfiteatru v Praze 12, vždy jednou za 7-14 dní, s odlišnou tématikou a žánrem. Festival propojuje více uměleckých žánrů, čímž míří na širší publikum a dává příležitost mladým umělcům v nejrůznějších odvětvích. Koncerty budou převážně komorní, dva s větším obsazení. Závěrem festivalu pak bude galakoncert s malým obsazením orchestru se zpěváky a pantomimou. 
Na programu bude : 
·         Španělská hudba

·         Nejznámější muzikálové melodie 

·         Vokální kvintet 

·         Pantomimické představení 

·         Balkánská hudba 

·         Operní gala večer 

·         Barokní posezení 

·         Krása chansonu

·         Smyčcový kvartet – napříč hudebními žánry

·         Závěrečný koncert orchestru se sólisty a pantomimou

  
Opera studio Praha, z.s. vytváří tvůrčí zázemí začínajícím umělcům mnoha oborů. Podle vzoru zahraničních institucí podobného zaměření jsme se rozhodli spojit mladé umělce, zejména operní pěvce, dirigenty, mimy, choreografy, tanečníky a instrumentalisty v projektech, které jim na začátku kariéry umožní umělecky dozrát, získat zkušenosti a rozvíjet se. Jakož i objevovat nové rozměry svých talentů ve spolupráci s českými a zahraničními kolegy. Naše koncerty, projekty i představení jsou originální a ojedinělá syntézou zpěvu, herectví a pantomimy. Tří expresivních veličin, které spojeny v celek navodí výjimečnou atmosféru a poskytnou divákovi zcela nový emotivní a umělecký zážitek.
 
Naším prvním počinem v této oblasti je představení Anne - beze strachu hledět na nebe, které získalo velké ocenění nejen u kritiků, ale i publika. Slyšet jste mohli i o našem Časopletu, nebo Francouzsko- Českém OpenAir v Pardubicích.
 
Připravujeme se na další setkání s Vámi, a tak na Vás v blízké budoucnosti čeká soubor komornějších (nejen) OpenAir koncertů, reprízy Časopletu. Premiéra představení Černý pavouk nás čeká nakonec příští rok - 2021. 

Už se na Vás moc těšíme :-)  
 
www.operastudio.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu