Nadační fond Nezávislosti Deníku Referendum (zkratka NF NDR)


Osvěta a poskytování informací

Určujete naši sílu. Spolu #jsmeDR

Deník Referendum vychází už více než 14 let bez oligarchů, bez paywallu, jen s podporou svých čtenářů. Referendum za paywallem, to přeci nedává smysl. A ani demokracie se za něj nevejde. Abychom mohli dál stát spolu s vámi v první linii boje za svobodnou novinařinu a lidská práva, musí být náš obsah přístupný všem. Svou podporou zkrátka určujete naši sílu. Spolu #jsmeDR

Svou podporou určujete naši sílu. Spolu #jsmeDR

Hledáme desítky a stovky drobných dárců, kteří budou podporovat redakci pravidelným darem. Na chod redakce potřebujeme 350 000 Kč za měsíc. Děkujeme za každou podporu.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Už to není tak, že svou podporou jen držíte DR nad vodou – vy totiž DR dávno posouváte dopředu. Nebudeme o sobě tedy tvrdit, že jsme „nezávislé“ médium – jsme totiž zcela závislí na Vás, na tom, že nás čtete, dáváte nám zpětnou vazbu, sdílíte naše články pro své okruhy a posíláte nám dary podle Vašich možností. Podílíte se významnou měrou na proměňování české veřejné debaty a na kultivování českého mediálního prostoru. Kvalitní novinařina je pro nás vším a naším cílem je vracet úctu novinářské profesi.

Jsme jediné české noviny s pracovní pozicí klimatického reportéra. Svou podporou nám pomůžete učinit z klimatu společenskou prioritu.

Naše reportáže pomáhají pochopit svět kolem nás takový, jaký skutečně je. Svou podporou umožníte unikátní ženské úderce další práci.

Naše domácí rubrika se snaží den co den odpovědět na otázku „co se to doopravdy děje v české politice“. Psali jsme z regionů ještě, než to bylo cool.

Svou podporou zkrátka určujete naši sílu. Spolu #jsmeDR
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Poplatek za jeden článek.

Petr Schimm
30 Kč

Nejlepší deník u nás.

Martin Hás
200 Kč

Děkuju.

Aleš Hrzal
200 Kč

Díky za vaši práci!

Anna Kšírová
200 Kč

Díky za informační obohacení. Vše práce není mainstreamová a dobře zpracovávate některá z témat, která by se jinak neřešila.

Martin Jiránek
100 Kč

Diky za vasi praci.

Adéla Horáková
1 000 Kč

Petrovi B. na kafe

Filip milde
500 Kč

Petr Bittner: +1

Igor Miroszka

Ať se daří.

Marek Buchtel

Gratuluji ke konstatování ve vaší zprávě, a mám jen hodně neskromné přání, aby se vám tak dařilo i nadále a přinášelo to výsledky, které by mi umožnily, prožít pár posledních let ve spokojenosti a naději, že bude opravdu lépe, a ne tak, k čemu to bohužel po více či méně nedávných nadějích, sklouzlo a stále sklouzává. Sklouzlo, nebo sklouzává jsou, podle mého názoru, velice jemné termíny pro současnou situaci, a já se hrozím jakých- koli příštích voleb, a nevím, co konkrétního dělat, aby to nedopadlo naprosto beznadějně. Jednorázový dar zasílám vzhledem k mým možnostem (jsem 75-letý důchodce, ale to není bohužel jedinná, mě limitující okolnost). Budu vám (nám) držet palce, a rád alespoň jednou ročně jednorázově přispěji.
Přes veškerý pesimismus (v padesátých letech povinná školní docházka - v r. 1951 jsem nastupoval do 1. třídy), stále ještě trochu doufající Jiří Voslař

Jiří Voslař
500 Kč