Asociace vodní turistiky a sportu z.s.


Životní prostředí Sport a volný čas

Zachraňte vodáctví v ČR

Podpořte Asociaci vodní turistiky a sportu, aby vodní turistika byla zachována pro další generace. Usilujme o to, aby řeky zůstaly řekami a nestaly se jen soustavou přehřátých rybníků se suchými úseky pod jezy. AVTS se podařilo změnit vodní zákon ve prospěch vodáků a aktivně vstupuje do vodoprávních řízení. Zabránila vzniku již několika MVE, které by výrazně ovlivnily splavnost řek.

vybíráme od 16.6.2020

Zachraňte vodáctví v ČR

Podpořte Asociaci vodní turistiky a sportu, aby vodní turistika zůstala zachována pro další generace. Usilujme o to, aby řeky zůstaly řekami a nestaly se jen soustavou přehřátých rybníků se suchými úseky pod jezy. I vodáci mají svá práva.
367 469 Kč

přispělo

634 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Finance budou použity na provoz Asociace vodní turistiky a sportu, která zastupuje vodácké a turistické organizace (KČT, ČSK, Vodní skauti, SVoČR, ATOM), vodácké firmy i jednotlivé vodáky. Svým příspěvkem podpoříte projekty suchejezy.cz, nebezpecnejezy.cz, umožníte nám vstupovat do vodoprávních řízení a řízení na ochranu přírody. Bohužel nikdo přes 30 let neprosazoval vodácké zájmy, a proto naše řeky vypadají jako přehřáté rybníky s dlouhými suchými úseky pod jezy. Zanikají nám terény, kam jsme chodili dříve trénovat a vychovávat mládež. Jezy jsou často obtížně přístupné, oplocené až k řece a neumožňují výstup ani nástup. Přitom přijedete po řece, jakožto veřejné vodní cestě, ale ta na jezu končí, s vodáky se nepočítá. Naše aktivity směřují i do legislativního procesu a ke změně zákonů (vodní zákon) ve prospěch vodáků. 
Podpořte naši snahu a úsilí. Zachovejme vodní turistiku i pro další generace.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky Ešusi za dosavadní úspěchy. AVTS zdar:))

Jaroslav Kučera
500 Kč

Ať to pluje dál...

Petr Lapeš
100 Kč

At´ se daří vodákům, držím palce asociaci vodni turistiky.

Ondřej Černý
300 Kč

děkuji, že Vám to není lhostejné

Michal Hes
100 Kč

Hlavně zrychlit Berounku ;-) To se nedá :-D

Jiří Voříšek
100 Kč

Ať se vodáctví v ČR daří i nadále a máme dostatek slušných a ohleduplných vodáků v našich krásných řekách... ;-)

Jaroslav Šabacký
500 Kč

Rád jsem přispěl na užitečnou věc, je to minimum co může každý vodák pro naše krásné řeky udělat. Vždyť nám to vrací každé léto zpět..

Martin Vrba
500 Kč

Díky, že se staráte o řeky!

Dalimil Barton
100 Kč

nechť to proudí ;-)

jabadaba

Já už po 40 letech pomalu končím, ale je zapotřebí vodáctví podpořit pro další, mladší vodáky. Ahoj

Lubomír Hanzlík