Sue Ryder


Elderly

Ageing isn´t a stroll through a rose garden! Please help Mrs. Vlasta and other old people. 🙏

Incurable illness, loss of self-sufficiency, physical pain, loneliness. These are the concerns old people come to Sue Ryder with every day. We can't let them fight this alone.

Gift for Sue Ryder

Help improve the world of Mrs. Vlasta and other frail seniors. ❤️
Donate in :
secured by Darujme.cz

“I lived through the war. Now I am 97 and the ageing is also everyday fight.”
Vlasta (97 years), a Sue Rue Ryder client

Please join the good people who are donating help for Mrs. Vlasta and other seniors. Every crown of yours will turn into good advice, help at home, respectful and kind care and accompaniment in the very last moments of life of the most fragile old people.

Thank you from the bottom of my heart. 🧡

Monika Havlová
E-mail: monika.havlova@sue-ryder.cz
Tel: +420 775 429 446

Domov Sue Ryder, z. ú.
www.sue-ryder.cz 
Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

Paní Vlasta (97 let): "Každý z nás tady svádí bitvy."

Paní Vlasta, která žije v domově pro seniory Sue Ryder, říká:  „Zažila jsem válku. Byla zlá. Stáří je ale také boj. Každý obyvatel zdejšího domova tady svádí každý den svoje malé bitvy. Třeba s bolestí.“ A právě s bolestí umí efektivně pomoci rehabilitace. Své místo má i u klientů v paliativní péči. 

11. 11. na Mezinárodní den válečných veteránů oslavila paní Vlasta 97. narozeniny. Je to symbolické datum - její manžel Generálmajor Alois Šiška byl totiž československý pilot, který ve 2. světové válce létal v 311. československé bombardovací peruti RAF. Paní Vlasta je také bojovnice. O pár let předběhla věk ostatních klientů Sue Ryder, kterým je v průměru 90 let. Většina z nich se pohybuje na vozíčku. Víc než 70 % klientů žije s demencí. Není divu, že je zde velkým tématem právě fyzická bolest a rehabilitace jako zbraň k jejímu tišení. 

„K mírnění bolesti využíváme fyzikální prostředky, kdy můžeme třeba teplem uvolnit bolestivé svaly nebo prohřát bolestivé klouby. Rehabilitace využívá také techniky měkkých tkání, dechovou rehabilitaci, basální stimulaci nebo pasivní pohyby, které zamezují zkracování svalů a omezování kloubní pohyblivosti. Dokud je to možné, tak se rehabilitací snažíme aktivním cvičením udržet soběstačnost a svalovou sílu všech našich klientů,“ říká Kateřina Holmanová, vedoucí terapeutů Sue Ryder.

Rehabilitace je důležitá i v paliativní péči
U všech klientů vybírá Katka a její tým rehabilitační techniky velmi citlivě. Používají je i v paliativní péče (tj. v péči orientované na kvalitu života člověka, který trpí nevyléčitelnou nemocí v pokročilém nebo terminálním stadiu). S bolestí bojují už správným a pravidelným polohováním klienta v lůžku - musí ležet pohodlně, nic ho nesmí tlačit, aby se zabránilo komplikacím z dlouhodobého ležení v lůžku. Proleženinám, kloubní deformitám nebo zápalu plic.

Paní Vlasta je vděčná za dnešní léky
„Když byla válka, lidé si vážili každé minuty ticha. Najednou nebyl nálet, nehoukaly sirény, nestřílela děla. Byl klid. Z ničeho nic jste slyšeli zpívat kosy. S obrovskou vděčností jsme si tohle vychutnávali. Stejně vděčná jsem za dnešní léky. To je úžasná pomoc, kterou dnes lidé berou jako samozřejmost. Je to tím, že nezažili dobu, když na horečku byl jediný lék. Studený zábal!“

Medicína na bolest duše
Velmi efektivně dnes dokážeme ulevit od bolesti těla. Jak si ale v dnešní složité době ulevit od bolesti duše, kterou trpí stále víc lidí? „Žijte přítomností. Buďte vděční za to, když se Vy a Vaše rodina se narodíte v pořádku. Nad zbytkem, když se nedá změnit, nepřemýšlejte. Neřešte to, co by se mohlo stát. Neuvěřitelně byste si tím otrávili život,“ radí s úsměvem 97letá paní Vlasta.

Díky podpoře dárců mohl Katky tým v roce 2022 provést 2 050 hodin individuální rehabilitace, 668 hodin skupinové rehabilitace a 1 641 individuálních aktivizací. Darujte, prosím, právě teď  a každá Vaše koruna se promění v důstojnou péči, kterou paní Vlasta a další senioři potřebují.

Create project

Díky! 🍀

Velena Obstová

Ať se dál může žít a ne přežívat!

Kachna fon Botič

Krasny podzim!!

Jiří David
CZK 2,200

I wish you all a wonderful day, and a lot of smiles full with happiness and joy of life.

Anita Szöllősi
CZK 300

Ať slouží komukoliv, kdo potřebuje!

Honza S.
CZK 999

Finišujeme!!! :-D

Důša

Když má člověk fajn kolegu v práci a zmíní se, co je v Sue Ryder potřeba 😊
Ať postele slouží 😊

Kateřina Perglová Vaňková
CZK 1,200

Zdar a sílu!

Kachna fon Boticelli

Přeji hodně zdraví a bezpečí!

Kateřina Krbcová
CZK 300

Přeji paní Marii hlavně pevné zdraví :)

Šárka Zídková
CZK 1,200