CZ / EN

Plant-for-the-Planet Czech Republic Nadace


Životní prostředí Rozvojová spolupráce

Plant-for-the-Planet Česko – Zasaďme bilion stromů

V roce 2007 začal 9-letý Felix sázet stromy. Stromy totiž pohlcují CO2 a tím zachraňují budoucnost dětí před klimatickou krizí. Nyní vedeme světové snažení o globální reforestaci jednoho bilionu stromů, který může pohltit 2/3 našich dosavadních emisí CO2 a také dostat rozvojové země z chudoby. Máme přes 94 tisíc mladých ambasadorů po celém světě a nyní chceme nově zopakovat úspěch i v Česku a probudit v české společnosti globálně environmentálního ducha!

vybíráme od 9.6.2020

Dejte dětem lepší budoucnost – podpořte vysazení bilionu stromů

S Vaší podporou vybudujeme Nadaci Plant-for-the-Planet Česko a pomůžeme dosažení našich globálních cílů.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Plant-for-the-Planet – děti proti klimatické krizi

Dávno před tím, než klimatická krize měla dnešní úroveň pozornosti, se od roku 2007 snažily děti v Německu šířit povědomí o problému a bojovat s ním díky sázení stromů. Devítiletý Felix Finkbeiner totiž věděl, že stromy pohlcují CO2 a tím nám dávají čas navíc na řešení klimatické krize. Tak Felix oslovil své spolužáky a začali sázet stromy a dávat ostatním dětem do rukou sílu změnit svou budoucnost k lepšímu.

Spojme se a zasaďme bilion stromů

Přes 88 tisíc mladých ambasadorů Plant-for-the-Planet ve světě usiluje o reforestaci a přesvědčuje ostatní k důležitým krokům k vyřešení klimatické krize. Zasloužili jsme se společně s OSN o vysázení více než 13 miliard stromů.
Zeptali jsme se vědců z Yale University: Kolik stromů musíme vysadit, abychom měli opravdový pozitivní dopad? Kolik stromů vlastně na světě je? Po několikaletém výzkumu jsme tak zjistili, že na planetě máme 3 biliony stromů z původních 6 bilionů – polovinu jsme již zničili. Stále však máme místo na reforestaci 1 bilionu stromů.
Jeden bilion stromů sami nezasadíme. Společně to ale zvládneme. Spojujeme všechny reforestační projekty světa s těmi, kdo chtějí být hrdinové a vytvořit pozitivní řetězovou reakci. Dosáhneme-li našeho cíle do roku 2030, můžeme odsunout nárust teploty o 2°C až o 15 let dopředu pohlcením 2/3 všech emisí CO2, které lidé vypustili od industriální revoluce. To je naprosto zásadní a nezbytná součást řešení klimatické krize, která nám dá dostatek času na drastické snižování našich emisí.
Reforestace zároveň pomáhá nastartovat udržitelný rozvoj chudých zemí Globálního Jihu a proto řešíme jak chudobu, tak klimatickou změnu, dosažením klimatické spravedlnosti.

Česko musí být součástí globální změny

Pro dosažení našich cílů a vytvoření skutečně pozitivního světového dopadu se musí zapojit opravdu všichni. Proto chceme Plant-for-the-Planet představit Česku a zopakovat úspěch, který máme v Německu a dalších zemích.
Pojďme umožnit Česku podílet se na záchraně budoucnosti naší civilizace. Chceme mobilizovat českou mládež k prosazování řešení klimatické krize. Chceme motivovat české firmy a společnost k tomu, aby podpořily globální reforestační projekty a tím pohlcovaly emise CO2 a zároveň pomohly rozvojovému světu postavit se na vlastní nohy.
Česko se může stát součástí globálního úsilí o JEDEN BILION STROMŮ.

Bez Vás to nedokážeme.


Odkazy


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu