Green Doors z.ú.


Osvěta a poskytování informací Lidé s postižením

Udělej krok 2020

3 měsíce a 4 lidé s duševní nemocí, kteří se chtějí posunout dál! V kampani „Udělej krok“ chceme pomoci lidem se schizofrenií nebo jinou duševní nemocí, kteří se chtějí posunout v pracovním nebo osobním životě a zlepšit tak svou životní situaci. Je určena lidem, kteří mají před sebou nějaký důležitý životní krok, ale nemají na něj dostatek finančních prostředků. Tento rok kampaň Udělej krok poběží od července do září a pokusíme se vybrat mezi lidmi prostředky na životní KROKY Jana, Ivany, Kláry a Michala.

vybíráme od 9.6.2020
40 235 Kč
vybráno 50 % z 79 950 Kč

přispělo

24 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Jan stavěl v minulosti motory letadel a vydělával slušné peníze. Po životním a duševním propadu nabírá nové síly v V. Koloně. Při té příležitosti se zamiloval do kávy a její přípravy. Kurz baristy, který by Janovi pomohl splnit jeho současný sen, vychází na 19 950 Kč.


Bývalá pracovnice státní správy Ivana by ráda absolvovala celoroční kurz angličtiny, aby získala lepší předpoklady k dalšímu studiu na vysoké škole, kterou kvůli opakovaným pobytům v léčebnách zatím nemohla vystudovat. Za celoroční intenzivní kurz anglického jazyka by zaplatila 20 000 Kč.


Umělkyni Kláře už 5 let znesnadňuje život hraniční porucha osobnosti. Právě o ní píše knihu, která by měla lidem přiblížit a destigmatizovat problematiku HPO. Klára na vydání knihy shání 20 000 Kč.


Michal má dar slova a píše rapové texty. Má také diagnostikovanou schizofrenii a často slýchá Boha se Satanem. O nich ty texty většinou jsou. Jeho velkým snem je nahrát rapové album, na jehož realizaci by potřeboval 20 000 Kč.Spojením projektu
Smysluplná káva, který realizuje nezisková organizace Green Doors s projektem Čistá duše, kterou realizuje firma Albi a její majitel Antonín Kokeš, došlo ke vzniku kampaně UDĚLEJ KROK, která má již několikaletou tradici.
Informace o předchozích ročnících kampaně naleznete
ZDE.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Pevne verím, že tento finančný dar pomôže zúčastneným v ich úsilí. Veľa šťastia. :-)

Peter Molnár
1 000 Kč