Skautská nadace Jaroslava Foglara


Regionální a komunitní rozvoj Děti, mládež, rodina

Bobří SRUB v Háji

Háječtí skauti z 2. oddílu Bobrů staví novou klubovnu. Ta stávající z roku 1968 je totiž ve stavu, kdy už je nutná demolice. Na jejím místě chceme postavit nový dřevěný srub, který bude rychle rostoucímu oddílu sloužit mnoho dalších let. Abychom to ale dokázali potřebujeme i Vaši pomoc. Podpořte nás!

vybíráme od 3.6.2020

Skautský srub Háj ve Slezsku

Váš dar bude vynásoben 1,8 x
48 334 Kč
vybráno 60 % z 80 000 Kč

zbývá

100 dní

přispělo

26 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Naším cílem je pomocí darujme.cz vybrat alespoň 45 000 Kč. Podaří-li se nám dosáhnout na tuto metu, pak nám Skautská nadace Jaroslava Foglara přidá dalších 35 000 Kč. Za každou tisícovku máme jednu smrkovou kulatinu. Ke stavbě použijeme kůrovcové dřevo. Opracování zvládneme vlastními silami a se stavbou nám pomůže zkušený tesař. Darujte prosím 555 Kč a s příspěvkem nadace tak máme +1 kmen smrkové kulatiny! 

Více o projektu: www.klubovnahaj.cz V současnosti probíhá projektová příprava stavby, získáváme veškerá vyjádření a povolení potřebná pro stavbu, shromažďujeme finance. Demolice klubovny je v plánu na konci roku 2020 a stavba srubu by měla začít během roku 2021.

Celkové, předpokládané náklady na stavbu činí 800 000 Kč, ty se snažíme získat formou dotací i osobních darů členů, rodičů, sponzorů, veřejnosti a dalších formou veřejné sbírky. Aktuálně máme z darů a vlastních prostředků připravenu 1/3. Část prací zajistíme svépomocí, odbornou část necháme na odbornících 😊.

Srub bude sloužit 2. oddílu Bobrů střediska Ostrá hůrka k pravidelné činnosti, obci jako zázemí pro organizaci akcí a celému hnutí bude ve volných termínech k dispozici jako základna pro přespání na výpravách. Oproti stávající klubovně, která má pouze dvě místnosti na pravidelné schůzky, bude mít srub ještě kuchyňku, sociální zařízení a více prostoru na činnost i přespání.

Za všechny hájecké skauty vám děkujeme! Má to smysl.Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v  polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať se dílo daří. ;-)

Marie Lavírová
1 111 Kč

Ať slouží! Michal a Zuzka Schwarzovi.

Dárce
4 444 Kč

Shut up and take my money!:)

Václav Malý
1 111 Kč