ŠKODA AUTO VYSOKÁ ŠKOLA o.p.s.


Vzdělávání a výzkum

Cesta k cizím jazykům

Pomozte podpořit tolik potřebnou změnu v jazykovém vzdělávání a zlepšit kvalitu a způsob jazykové výuky. Po úspěšné knize „Konec školní nudy“, kterou autorka vydala za podpory ŠKODA AUTO Vysoké školy přichází nyní s novou publikací, která se bude jmenovat „Cesta k cizím jazykům“ a ukazuje, jak se učit cizí jazyk zábavně a efektivně. Nabízí soubor nápaditých, neotřelých a moderních metod podporujících učení cizích jazyků v souvislostech a s využitím zdrojů a materiálů okolního světa. Narozdíl od jazykových učebnic, které předkládají témata a cvičení bez možnosti vlastního výběru, a které rychle ztrácí na aktuálnosti nebo záživnosti, metody popsané v této knize umožňují přizpůsobit obsah a způsoby učení studijním potřebám a cílům učitelů i žáků. Autorka do knihy vložila část vlastního příběhu ze života v zahraničí i z vlastní pedagogické praxe na ŠKODA AUTO vysoké škole. Vaše finanční dary pomohou umožnit vydání knihy v nakladatelství Grada i přípravu otevřeného webináře, který uvedené metody a přístupy představí veřejnosti. Kniha obsahuje nápady vhodné pro učitele, jejich studenty a žáky i pro samouky a také pro rodiče, kteří chtějí podporovat jazykové vzdělání svých dětí.

vybíráme od 29.5.2020

Buďte štědří

16 700 Kč

přispělo

27 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jmenuji se Dagmar Sieglová a cizí jazyky učím od samého začátku své praxe. Již v průběhu studia na vysoké škole jsem vyučovala němčinu v mateřských školách, po dokončení studia jsem učila češtinu v Americe, kde jsem se současně sama musela naučit anglicky. Od návratu domů se zabývám didaktikou angličtiny, věnovala jsem jí svou dizertační práci, věnuji se jí stále ve výzkumné činnost i v učitelské praxi. V současnosti učím obchodní angličtinu na ŠKODA AUTO Vysoké škole a nepřestávám hledat způsoby, jak svoji práci dělat kvalitně, nápaditě a s nadšením.
 
Myšlenka, z níž se zrodila tato kniha, vznikla na základě poznání, že cizí jazyk se dokáže naučit každý. V průběhu své pedagogické praxe jsem si ověřila, že úspěch studentů, kteří dokázali dosáhnout vyšší úrovně cizího jazyka, byl vždy z velké části výsledkem jejich vlastního zájmu, nadšení a vynaloženého úsilí. Vždy vynikali vlastní iniciativou, zvídavostí a samostatností. Připravovaná kniha jim může být na cestě k dosažení stanovených cílů dobrým pomocníkem. Mohou z ní čerpat inspiraci i návody učebních strategií odpovídající jejich osobnosti a stylu učení. Každá metoda v knize obsahuje popis metody, její cíl, možné způsoby využití ve vyučování nebo při samostudiu a konkrétní ukázky.
 
 
Proč si myslím, že je kniha jedinečná? Soustředí se nejen na základní řečové dovednosti čtení, poslechu, mluvení a psaní, ale i na celý komplex tzv. dovedností 21. století, nezbytných pro dosažení úspěchu ve studiu i v zaměstnání v současném světě technologického rozvoje a dynamických společenských změn. Jednotlivá cvičení učí vhodným reakcím na podněty okolí a pomáhají budovat sebejistotu při zvládání komunikačních situací v rámci studia, zaměstnání, na cestách nebo ve volném čase.
 

 
 

 
·       Máte pocit, že při studiu cizího jazyka neděláte pokroky?
·       Myslíte si, že na jazyky nemáte talent?
·       Chcete zlepšit své řečové, komunikační a společenské dovednosti?
·       Nemáte možnost učit se cizí jazyk v autentickém prostředí?
·       Jste rodič a rádi byste podpořili jazykové vzdělávání svých dětí?
·       Jste učitel/ka jazyků a chcete oživit výuku o zábavné, neotřelé a účinné metody?
 
Pořiďte si knihu CESTA K CIZÍM JAZYKŮM
 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Je to dobrá věc.

Jana Bahníková
1 000 Kč

Rád si knihu po vydání přečtu, přeji hodně zdaru.

Michal Čulík

Rád přispěji na dobrou věc. Hlavně co se týče vzdělání a nové metody výuky i cizích jazyků.

Milan Bitala

Ahoj Dášo, přeji hodně štěstí a budu šířit projekt dále! Tak ať se to podaří :)

Jan Kotík
500 Kč