Oblastní charita Červený Kostelec


Hospicová a paliativní péče Zdraví

Domov domácí péči

Pomozte vytvořit zázemí pro služby domácí péče. Již více než 10 let provozujeme zdravotnické terénní služby (mobilní hospic, ošetřovatelská služba,...), abychom mohli být nablízku pacientům v jejich domovech. Plnohodnotné zázemí však našim službám schází. Nyní jim ho chceme vybudovat.

vybíráme od 6.8.2020

Domov domácí péči

Snahy o vybudování zázemí pro mobilní hospic existují již od roku 2013. Nyní se naskytla příležitost realizovat tento záměr v podobě rekonstrukce nevyužívané budovy bývalých sochařských ateliérů. Pro tento účel jsme získali dotaci Královéhradeckého kraje, zbývá však nemalá část prostředků, které věříme, že se nám s Vaší pomocí podaří nashromáždit.
121 371 Kč

přispělo

70 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

KOMPLEXNÍ NABÍDKA ZDRAVOTNÍ PÉČE

Již od vzniku prvního lůžkového hospice v ČR, který jsme založili, usilujeme o aktivní rozvoj v oblasti paliativní péče, tj. léčby zaměřené na mírnění příznaků nevyléčitelných nemocí. Naším cílem je poskytovat zdravotní služby tak, abychom zajistili pacientovi symptomatickou léčbu jeho potíží a zároveň umožnili důstojné a plnohodnotné prožívání posledních dní s jeho nejbližšími.
V roce 2010 jsme proto založili Mobilní hospic Anežky České, který umožňuje pacientům a jejich rodinám zůstat v místě jim nejbližším - v jejich domácnosti. Současně s tím vznikla i Ambulance paliativní péče, jejímž cílem je pečovat o pacienty trpící chronickými bolestmi a obtížemi - využíváme přitom našich zkušeností s léčbou bolesti a ambulance tak nabízí nejen ulehčení od neduhů nemoci, ale umožňuje nám i zůstat v živém kontaktu s pacientem i přesto, že nesplňuje podmínky přijetí do hospicové péče.
Vzájemným propojením ošetřovatelské služby, mobilního hospice, ambulance a půjčovny zdravotnických pomůcek jsme vytvořili komplexní nabídku služeb pro pacienty přímo v jejich přirozeném domácím prostředí. S rozšířením našich služeb jsme však narazili na omezení plynoucí z nedostatku prostor pro zázemí všech uvedených provozů.

DOMOV PRO DOMÁCÍ PÉČI

Naší snahou je nyní zajistit pro mobilní hospic a ambulanci nové plnohodnotné zázemí. Toto zázemí je plánováno v objektu bývalých ateliérů Břetislava Kafky v Červeném Kostelci, které je třeba zrekonstruovat. Část nákladů na rekonstrukci pokryjeme díky dotaci Královéhradeckého kraje, zbývající částku, jak věříme, se nám podaří zajistit z darů jednotlivců a firem.

Již v minulosti se díky semknutí a štědrosti dárců podařilo vystavět velké dílo - první hospic. Dnes jsou lůžkové hospice s jedinou výjimkou již ve všech krajích v ČR. Pomozte udělat další krok v rozvoji hospicové paliativní péče a společně dejme DOMOV DOMÁCÍ PÉČI.

KDE VÁŠ DAR POMŮŽE?

  • Mobilní hospic Anežky České získá nové zázemí, větší skladovací prostory a prostor pro vozový park.
  • Nová ordinace ambulance poskytne přívětivé prostředí pro pacienty a zajistí adekvátní pracovní prostor pro lékaře i zdravotní sestry.
  • Stacionář léčby bolesti poskytne místo a pohodlí pacientům při průběhu léčby, která vyžaduje určitý čas a soukromí, např. během podávání infuzí.
  • Charitní ošetřovatelská služba získá také nové prostory a lepší dostupnost při výjezdech za pacienty.
  • Kompletní nabídka zdravotnických pomůcek získá nové skladovací prostory a snadnější dopravní dostupnost.
  • Součástí rekonstrukce bude i zbudování malé kaple pro potřeby personálu i k návštěvám veřejnosti.
  • Ateliéry jsou památkově chráněnou budovou a naším cílem je proto i zachování jejich kulturní a historické jedinečnosti, včetně uchování památky na jejich původního majitele, sochaře a psychotronika Břetislava Kafku.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Děkuji.

Daniel Veverka
1 000 Kč

Dekujeme

Dárce
5 000 Kč

Darováno ve jménu pana Bohumila Škardy z Hradiště u Domažlic.

Dárce
1 000 Kč

Děkuji za špičkovou péči před rokem a půl o moji manželku Andreu.

Václav Poláček
5 000 Kč

Děkujeme za to, co děláte.

Lucie Halvová
5 000 Kč

Děkuji...

Eliška Řeháková
1 000 Kč