Montessori Trutnov, z. s.


Vzdělávání a výzkum Regionální a komunitní rozvoj

Třída na kolečkách - maringotky pro školu venku

Motýlí zahrada - hektarový pozemek - je nyní zcela prázdný: chceme z ní vytvořit nové místo pro vzdělávání, tvoření a setkávání. Od nového školního roku zde bude probíhat celoročně většina výuky 3. trojročí tříd Montessori, která se zaměřuje na praxi. Potřebujeme adekvátní zázemí v podobě 2 maringotek: jednu plně funkční již od září 2020, druhou si společně opravíme.

vybíráme od 2.5.2020

Přispějte nám na zázemí pro školu venku

Z vybraných peněz pořídíme maringotky: zázemí, které děti potřebují k realizaci svých snů a plánů na hektarovém pozemku nedaleko školy.
57 700 Kč
vybráno 58 % z 100 000 Kč

přispělo

45 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Kdo jsme 
V Trutnově fungují druhým rokem při ZŠ Náchodská třídy Montessori, které se od nového školního roku rozrostou poprvé o třetí trojročí. V tomto trojročí (7.-9. třída) se děti zapojují prakticky do života kolem sebe. Cílem je propojit intelektuální práci ve škole, praktické činnosti mimo školu a práci pro komunitu. 

Co máme
Našli jsme blízko školy místo, které by bylo pro zmíněný Montessori program vhodné: hektarový pozemek. Takto velký pozemek bychom rádi časem poskytli i místní komunitě k setkávání občanů, realizaci nových nápadů a činností, které povedou mimo jiné i k rozvoji této části Trutnova. 

Co potřebujeme
Abychom s dětmi pozemek mohli připravit a celoročně používat pro výuku i plánované komunitní aktivity, potřebujeme pořídit odpovídající zázemí: dvě maringotky (případně kontejnerové buňky). Jednu bychom potřebovali ve výborném stavu již od září 2020 k výuce, druhou by si naši žáci sami do použitelného stavu teprve proměnili.

Budujeme nejen naši budoucnost
Začátky jsou vždy těžké, a proto se ani my neobejdeme při pořizování maringotek bez finanční pomoci našich příznivců, ale i těch, kterým záleží na kvalitě nabízeného vzdělávání v regionu a zároveň rádi podpoří vznik nové komunity. 

Staňte se součástí nové komunity
Již nyní Vám děkujeme za podporu, věříme, že se vše podaří!
Se všemi dárci se poté uvidíme na záříjovém Prvním setkání u maringotky. Podrobnosti všem zájemcům pošleme včas e-mailem.

Naši cestu vzděláváním můžete sledovat na webu www.montessoritrutnov.cz či profilu na Facebooku (Montessori Trutnov).
Těšíme se!
Tým Montessori Trutnov z.s.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Končí nám školní rok a již nyní víme, že jednu - tzv. pracovní maringotku na pozemku mít v září budeme. Darovala nám ji obec Chvaleč a nyní zajišťujeme převoz. Na druhou maringotku, která by měla být již funkčním zázemím již od září, však stále sháníme peníze a prodlužujeme projekt do konce července. Děkujeme všem, kdo nás již podpořili a fandí Motýli zahradě. 

Posíláme fotografii z přípravy na projekt řešící zadržení vody na naší Motýlí zahradě. Děti tato práce na konci školního roku bavila a vychutnávaly si společně strávený čas venku. Pomozte nám s financováním zázemí, které na hektarovém pozemku potřebujeme pro děti na nářadí. 

Založení projektu

Doufám ze vyberete potřebné korunky a podaří se maringotky realizovat! Hodně štěstí Bara

Barbora Poláková

Držím Vám palce, ať se dílo podaří!

Dita Okrouhlicka
1 000 Kč

Držíme palce!

JF
500 Kč

Držíme vám palce!

Květa a Jarda Romáškovi

Držím palce!

Tomas Eichler

Na dobrou věc velmi ráda přispívám - hodně štěstí :-)

JaVr

Děkujeme!

Montessori Trutnov, z. s.

Hodně štěstí! Ať se dobře daří, super projekt! =)

Káťa Tu

Děkujeme za podporu!

Montessori Trutnov, z. s.

Přeji vám, ať vyberete cílovou částku co nejdříve 😉

Michal Krejčí
2 000 Kč

Ať se dílo podaří 👍😀
Jarka a Česta

Jaroslava Paštiková

Děkujeme za podporu!

Montessori Trutnov, z. s.