Jako doma - Homelike, o.p.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Jako doma v době COVID-19: pomáhejte s námi ženám bez domova

Ženy bez domova jsou v období pandemie COVID-19 ohroženější než kdy dříve. Přišly o brigády, některé ubytovny a noclehárny zavřely (a současná humanitární ubytovací zařízení zdaleka nepokrývají poptávku), nemají dostatečné hygienické podmínky, které by je ochránily před nákazou. Chybí jim informace, sociální kontakty. Často mají chronické zdravotní potíže způsobené životem bez domova. A proto v Jako doma a Jídelně Kuchařek bez domova pracujeme na plné obrátky a snažíme se, aby ženy bez domova tuto krizovou dobu v klidu přečkaly a přežily. Náklady se nám zvýšily, příjmy snížily. Chraňte spolu s námi ženy bez domova i organizaci, která je podporuje.

vybíráme od 17.4.2020
735 400 Kč

přispělo

156 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Co děláme:
Každé úterý rozdáváme tašky s jídlem, rouškami, desinfekcí, informacemi o službách a nouzovém stavu bez mála stovce žen bez domova. Telefonicky jsme ve spojení se 150 ženami, kterým zajišťujeme morální, informační i materiální podporu. Chodíme za ženami do terénu. Díky spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy jsme otevřely a provozujeme humanitární ubytovací zařízení pro 30 žen bez domova, které jsou nejvíce ohrožené.
V Jídelně Kuchařek bez domova i teď zaměstnáváme ženy v sociální tísni, ženy se zkušeností s násilím, s duševním onemocněním, žijící na ulici, ve stanu nebo ženy, které šetří na zaplacení svého místa na ubytovně. Ve spolupráci s platformou Breakfaststory rozvážíme obědy na objednávku a navíc každý den vaříme cca třicet obědů pro seniorky a seniory.
Dáváme roušky (společně s instrukcemi k jejich použití) ženám bez domova. Roušky sbíráme nazpět a pereme/vyváříme je. Roušky přidáváme i k obědům pro seniorky a seniory. 
Podporujeme (potravinami, autem, zázemím, apod.) Kuchařky bez domova, které se rozhodly na vlastní pěst vařit a rozdávat jídlo lidem bez domova.
 
Proč potřebujeme vaše peníze:
Chceme být férový zaměstnavatel. Dohodly jsme se, že Kuchařky bez domova, které mají pracovní smlouvu, mohou (pokud chtějí) zůstat doma bez ztráty příjmu. Více naopak zaměstnáváme brigádnice, které kdyby o svojí brigádu přišly, mohou přijít o nocleh nebo by neměly na jídlo. To pro nás znamená vyšší náklady. 
Jídelnu Kuchařek bez domova „živí“ cateringy a jednorázové velké akce. O ty jsme přišly. Samy se tedy ocitáme ve finanční tísni, kdy výdělky nepokrývají náklady. 
Provozujeme komunitní centrum pro ženy bez domova, které zůstaly na ulici
Chceme odměnit naše pracovnice (ať už se zkušeností s bezdomovectvím nebo bez), které pracují ve dne v noci, v (z hlediska nákazy) nebezpečném prostředí a rozhodly se, že ženám bez domova v této těžké době pomohou. Jsou to pracovnice v první linii, které rozdávají potravinovou pomoc, roušky, chodí do terénu, obstarávají chod komunitního centra i ubytovacího zařízení (a starají se o ženy, které v něm bydlí) nebo Jídelny Kuchařek bez domova.
Naše práce je těžší a vyčerpávající více než kdykoliv před tím. Za veškerou podporu vám předem moc děkujeme!  
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za to, co děláte.

jan ditko
300 Kč

<3 Díky za vaši práci!

Marie Čtveráčková
300 Kč

držím palce

Dárce

Přeju krásné vánoce a hodně sil a dobrých nápadů do nového roku. Díky za Vaše aktivity.

Milena Kratochvílová
300 Kč

mám radost, že můžu pomoct

Eliška
300 Kč

Moc vám fandím!

Jana Lorencová
1 500 Kč

Pomáhejme si

Pelouškovi
1 000 Kč

Děkujeme za vše, co v JAKO DOMA pro ženy bez domova děláte. Držíme všem ženám palce, aby tuto nelehkou dobu zvládly!
MERCHYOU tým

MERCHYOU.com

<3 powodzenia!

Dárce
500 Kč

Držte se, radujte se z malých věcí kolem se, neztrácejte naději v téhle podivné době, jsme v tom všichni a společně to přečkáme!
PS: Mně pomáhá ke vzpruze poezie, dělím se o ni tady: www.runoo1.com, tak se třeba někdy mrkněte, začtěte, třeba i vám prosvětlí den. <3

Jitka Hanušová