IMPULS, nadační fond


Aktuálně - spolu proti Koronaviru Zdraví

Společně proti roztroušené skleróze

Kristina Fialová, první dáma české violy, Vás zve na benefiční koncert na pomoc lidem s roztroušenou sklerózou. Proč? Běžné věci jako nákup, jízda metrem, zapnout si knoflíky, zvednout dítě do náruče jsou pro zdravého člověka samozřejmostí, ale pro lidi s tímto onemocněním je to každodenní boj, který zvlášť v současné situaci provází strach, nejistota a deprese... Užijte si nevšední hudební zážitek při koncertu 21. dubna od 20 hodin a pomozte spolu s námi lidem s RS k lepšímu životu!

vybíráme od 14.4.2020

Jako hadrová panenka se cítí lidé s roztroušenou sklerózou, darujte jim šanci na lepší život.

„Člověka můžeš obdarovat málem, a přece ho potěšíš, jako bys mu na ramena připevnil křídla.“ Stefan Wyszynski Děkujeme!
100 459 Kč

přispělo

87 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Roztroušená skleróza je nemoc mladých lidí a každý rok přibývá 700 nových pacientů, přičemž až 50% z nich provází deprese. 

Co se stane, když si mladý člověk na prahu svého dospělého života vyslechne verdikt nevyléčitelné onemocnění?
Psychoterapeutická péče jim pomůže překonávat překážky, rozvíjet se a  žít kvalitní život. 

Z Vašich darů uhradíme rok psychoterapeutické péče, 450000 Kč na 780 hodin individuálních a skupinových terapií, pro 75 pacientů měsíčně. Již 15 let pořádáme tradiční benefiční koncert pro pacienty s RS. Nyní se koncerty nekonají, divadla jsou zavřená a ještě nějaký čas bude trvat, než se život vrátí do starých kolejí. Vy si přesto můžete 21. 4. ve 20 hodin z domova vychutnat jedinečný hudební zážitek. Kristina Fialová, jejíž pozvání přijali nejlepší z nejlepších - Markéta a Ivan Vokáčovi, Jan Mráček, Karel Untermüller, Petr Nouzovský -  připravila opět neopakovatelný program. Dvoje housle, dvě violy, dvě violoncella.

Koncert ze Sukovy síně pražského Rudolfina bude vysílat TV Noe v přímém přenosu. S prvním tahem smyčce se ponořme do barevného světa hudby P. I. Čajkovského a Arnolda Schoenberga na pomoc lidem bloudícím v šedi. 

15. benefiční koncert věnujeme všem, kteří, ač si cestu s roztroušenou sklerózou nevybrali, se nebojí být povzbuzením pro druhé. A Vám všem, kteří, i když nemusíte, touto cestou jdete také a pomáháte tam, kde je to zapotřebí. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Repríza koncertu se koná dnes, 26. 5. v 16 hodin. Nalaďte si TV NOE a ponořte se do tónů, odpočiňte si od shonu všedního dne... Hudba pomáhá každý den, každému, kdo si udělá čas sám na sebe, kdo chce. 

Dobrá zpráva pro ty, kteří koncert nestihli, TV Noe bude vysílat reprízu! Dáme včas vědět. A malá ukázka?

Rouška, nezbytný doplněk dnešní doby, ale na první pohled není znát, že v sále nesedí vůbec nikdo...


Děkujeme všem partnerům za podporu, generálnímu partnerovi Unimex Group,a.s., hlavnímu mediálnímu partnerovi Rádiu Impuls, velké díky patří TV Noe a České filharmonii, společnosti Merck, Hudebním rozhledům, Klasice plus a Animě Decor. Všichni přispěli k tomu, že se koncert vůbec mohl uskutečnit... Děkujeme Tereze Kostkové za krásně lidské přiblížení a spojení prázdného sálu se všemi posluchači.
A největší díky patří Kristině Fialové, Markétě a Ivanovi Vokáčovým, Janu Mráčkovi, Karlu Untermüllerovi a Petrovi Nouzovskému, kteří svým umem a dech beroucí hudbou pomohli, a pozvali k pomoci také Vás. 
Děkujeme Vám všem laskavého srdce, koncert patřil Vám.

Koncert a jeho atmosféra patří včerejšímu večeru, ale sbírka bude pokračovat až do 31. 5. Dobrou věc je možné podpořit na Darujme.cz/KoncertProIMPULS,  dárcovskou SMS ve tvaru DMS IMPULS 90 nebo DMS TRV IMPULS 90 pro trvalou podporu na telofonním čísle 87 777, převodem na účet 19-2833670227/0100.
Děkujeme! S Vámi to jde líp!

Na záznam koncertu se můžete podívat zde.

Poslední tóny dozněly, hudba dál doznívá v každém z nás. Děkujeme všem umělcům, kteří nám hudbou přinesli naději, na chvíli dali zapomenout... Všichni dnes vystoupili bez nároku na honorář. Patří jim náš obdiv, veliký dík... Děkujeme všem partnerům za finanční i osobní pomoc. Covid - 19 s sebou přinesl mnohá opatření a jedním z nich byl dnešní prázdný sál, s sebou přinesl i uvědomění si toho, co je skutečně důležité. Zdraví a lidé kolem nás. Děkujeme Vám za to, že Vám nejsou druzí lidé lhostejní... Děkujeme za podporu, za milé vzkazy, za pomoc, za každý dar. Děkujeme.
Hezkou dobrou noc, Váš NF IMPULS

Hudba se nedá zavřít do karantény... Nalaďte si dnes večer ve 20 hodin na svých přijímačích stanici TV Noe, nebo se připojte na:
 https://youtu.be/mSl59wZWouQ 
Nalaďte se s námi na vlnu filantropie, každý dar pomáhá, těšíme se na Vás!

Děkujeme všem a těšíme se na Vás v úterý! Jak lépe strávit večer než s inspirující nádhernou hudbou? 
Váš NF IMPULS

Založení projektu

Děkuji za krásný koncert pro dobrou věc!

Gabriela Lněničková
1 500 Kč

Posílám.

Dárce
500 Kč

Opatrujme se a držme se!

Helena Šulcová

Jsem v tom s VÁMI. Držím palce všem dobrým lidem. Žádný lékař nezná lepší lék na unavené tělo a ztrápenou duši, než je naděje. Marcela Nováková, pacientka s roztroušenou sklerózou

Marcela Nováková

Přejeme hodně úspěchu a krásný koncert...

Jiří Drahota
2 000 Kč

Držte se všichni! :-)

Petr Wohlmuth
500 Kč

Děkuji za vaši práci a děkuji, že na ni mohu přispět.

Dana Hájková