Místní místním, z.ú.


Aktuálně - spolu proti Koronaviru Sociálně znevýhodněné skupiny

Jídlo pro lidi bez domova v době krize COVID-19

Lidé bez domova jsou za stavu koronavirové pandemie ohroženi více než kdy jindy. Nemají možnost domácí karantény ani dostatečné preventivní ochranné prostředky. Pomozte nám zajistit pro ně plnohodnotné jídlo, aby nemuseli opouštět své prozatímní domovy. Drobným gestem můžete v této nelehké době podpořit zdraví lidí v nouzi a zároveň svůj oblíbený podnik! Pokud jste někdy uvažovali o podpoře lidí bez domova, nyní je ta správná chvíle.

vybíráme od 23.3.2020

Podpořte bezpečí lidí v nouzi v době krize

Spolu s pražskými podniky nakoupíme, uvaříme a dovezeme kvalitní snídani, oběd či večeři ubytovaným v azylových domech Naděje. Pokud nám pomůžete. Pro zlepšení pohody lidí v nouzi, zdraví, pocitu bezpečí. Pro podporu místních podniků.
114 818 Kč
vybráno 66 % z 174 000 Kč

přispělo

159 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Není právě krize tou nejvhodnější dobou pro solidaritu s lidmi v nouzi?
Celkem 146 lidem v nouzi budeme moci díky této kampani doručovat kvalitní snídaně, obědy či večeře, v době kdy je vycházení po celé zemi omezeno. Pokud by se nákaza koronavirem rozšířila v rámci sociálních služeb, znásobí se problém nedostačujících kapacit pracovníků, kteří se zde o lidi v nouzi každodenně starají. Jako společnost můžeme pomoci ubytovaným, aby zůstávali co nejvíce v zázemí azylových domů. Podpoříme tak nejen jejich zdraví, ale také pocit přijetí, pohody a bezpečí.

Přispěním podpoříte zároveň pražské kavárny/bistra, které se rozhodly pro lidi v azylových domech vařit. Tyto místní podniky tak získají jistou zakázku na následující týdny, což i jim pomůže překonat období jinak bez odbytu a finančních prostředků.
Spolu s místními podniky dodáme kvalitní porce jídla ubytovaným v rámci organizace Naděje, největšího poskytovatele sociálních služeb pro lidi bez domova v Praze. Za cca 17.000 Kč dodáme snídani/oběd/večeři všem obyvatelům těchto 4 azylových domů:
azylový dům Žižkov pro muže - 50 osob
azylový dům Vršovice pro ženy - 40 osob
azylový dům Záběhlice pro seniory - 30 osob
azylový dům Radotín pro muže - 25 osob

Lokální podniky, které díky vašemu příspěvku mohou vařit pro lidi bez domova:

I přes vlastní náročnou situaci se rozhodli zasadit se o zlepšení podmínek lidí v nouzi. Za peníze vybrané díky této kampani uvaří jídlo pro lidi žijící v azylových domech. Podpoříte jejich práci, podpoříte lidi v nouzi. Jedním příspěvkem.
* Kavárna Pražírna - Praha 2
* Bistro Střecha - Praha 3
* Potrvá - Praha 6
* Family Coffee & bistro - Praha 8

Kampaň koordinuje nezisková organizace Místní místním (*2019), která otevírá diskuzi a spojuje společnost v solidaritě s lidmi v nouzi a bez domova. V přímé pomoci propojujeme drobné podniky, odborné poskytovatele sociálních služeb a veřejnost.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

.

Vaříme již od konce března: obyvatelům azylových domů Naděje jsme dovezli od lokálních podniků:
  • za 1. týden: celkem 266 porcí guláše, rýže a dhalu, polévek, domácích závinů, jogurtů, chlebů a knedlíků.
  • za 2. týden: již dnes jsme rozvezli první z dalších 264 porcí obědů pro tento týden.
Co dále? Naším cílem je vařit celkem alespoň 4 týdny, v době striktních nouzových opatření. Cílová částka 174.000.- vystačí na 6 týdnů vaření (do 11.5.) a na více než 1400 porcí pro lidi v nouzi a bez domova. Vaše příspěvky nám pomohou poskytovat podporu co nejdéle! Děkujeme!
Zpětná vazba? Minulý týden od vedoucího azylového domu Naděje v Záběhlicích: "Strašně si pochutnali. Po štrúdlech se jen zaprášilo a guláš nám tři klienti nezávisle na sobě přišli zdůraznit, že to je nejlepší, co jedli."

Mockrát děkujeme za Vaše příspěvky, dary přímo na náš účet, i za motivující komentáře zde v naší výzvě! To vše nám opravdu pomáhá pomáhat!
Všechny další novinky můžete sledovat na
našem FB profilu.

Založení projektu

Thanks for the opportunity to help

Peruanec

Moc vam fandim a vazim si vasi prace👍

Sarka Brochierova
1 000 Kč

Protože mohu

Walter Mitty
1 000 Kč

Díky!

Jana Hanfová
300 Kč

Děkuji, že to děláte.

Linda Malenovská

Děkujeme, že se staráte. Jste skvělí! Petr a Veronika

Veronika Dvořáková
500 Kč

Děkujeme za Vaši práci.

Kateřina Lesch

Milí lidé v těžké situaci, máme vás rádi! Bůh Vám žehnej

Dárce
1 000 Kč

Během karantény jsem už ušetřil spoustu peněz za útratu v restauracích a kavárnách;-)

Adam
2 000 Kč

Ať je nám všem líp!

Jana Lamačová
300 Kč