UNICEF Česká republika


Děti, mládež, rodina AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

NALÉHAVÁ VÝZVA: Zastavme šíření koronaviru

Během mimořádných situací, jakou je i pandemie koronaviru, je zásadní přístup k aktuálním a spolehlivým informacím. Žádná organizace ani vláda jednotlivě nedokáže postup viru zastavit, záleží na každém z nás. Proto jsme připravili doporučení a rady, jak chránit sebe a svou rodinu. Jakmile budou k dispozici nové informace, budeme i nadále poskytovat nejnovější aktualizace a doporučení pro rodiče, učitele, komunity a sdělovací prostředky, proto prosíme sledujte náš web a sociální sítě.

vybíráme od 16.3.2020
25 751 Kč

přispělo

30 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Co můžeme udělat?

Tři způsoby, jak pomoci v boji proti COVID-19:

1. Chraňte sebe a svou rodinu, zabraňte dětským traumatům, úzkostem a stigmatizaci

Děti na mimořádné situace reagují různě. To, co vidí Vaše děti v televizi nebo na internetu, nebo co slyší od jiných dětí, v nich může vzbuzovat pocity úzkosti, strachu a smutku. Proto je důležité s dětmi mluvit i o nepříjemných věcech. Buďte vůči svým dětem upřímní a zeptejte se,
co je trápí. Naslouchejte jejich obavám a vysvětlete jim, co se děje. I v nouzové situaci dodržujte jejich pravidelný denní režim a poskytněte jim dostatek možností se uvolnit a odpočinout si.

Podívejte se na osm doporučení pro rodiče, jak s dětmi mluvit o nemoci COVID-19.

Podívejte se na zásady prevence nákazy.
2. Buďte odpovědní při šíření informací

Znalost faktů je pro ochranu Vás a Vašich blízkých zásadní. Nesprávné a nepravdivé informace během zdravotní krize zanechávají lidi nechráněné a zranitelné vůči nemoci, navíc mohou podporovat šíření strachu, paniky a stigmatizaci nemocných. Doporučujeme proto všechny informace před jejich sdílením ověřit.

3. Pokud vám to situace dovoluje, podpořte terénní programy UNICEF zaměřené na prevenci šíření COVID-19 prostřednictvím této darovací stránky.

Proti šíření koronaviru UNICEF bojuje v první linii všude tam, kde nemoc ohrožuje životy dětí a jejich rodin. Pracujeme ve 193 zemích světa, včetně oblastí, kde jiné organizace nemohou nebo nechtějí působit. Pomůže jakákoliv částka, kterou můžete postrádat.

Váš příspěvek použijeme na hygienické, lékařské a ochranné prostředky pro zamezení šíření viru v nemocnicích a komunitách, na prevenci a osvětu, na zajištění péče o sirotky a děti, jejichž rodiče se virem nakazili, a také na řešení nouze, která může nejchudší rodiny v krizových oblastech postihnout. Více o terénních programech UNICEF najdete ZDE.
POKUD MŮŽETE, POMOZTE JEŠTĚ DNES!
  • Pětiletá Yuanyuan pochází z čínského Wuhanu, kde epidemie koronaviru propukla. Její rodiče i prarodiče se nakazili nemocí COVID-19, proto se o Yuanyuan dočasně stará dobrovolník přímo v nemocnici.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držíme palce!!

Geeci
5 000 Kč

Zvládneme to, musíme!

Petr Zelinka
5 000 Kč

Podpora těch v terénu je to nejmenší, co můžeme my ostatní udělat a aspoň částečně pomoct. Díky, že to děláte.

Kateřina Bedrnová
334 Kč