Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z.s.


Filantropie a dobrovolnictví AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Protože po pandemii bude v nezisku hůř

Podpora veřejnosti je pro nás zásadní. Po dobu nouzového stavu nám s náklady na zajištění krizové dobrovolnické pomoci pomáhá město Plzeň. Nevyhnuly se nám však ztráty příjmů z pronájmů našich prostor nebo z plánovaných kurzů. Pandemická opatření a jejich dopad na celou ekonomiku ovlivní do budoucna i financování činnosti neziskových organizací. Váš příspěvek využijeme na realizaci našich společensky prospěšných projektů.

vybíráme od 16.3.2020
21 980 Kč

přispělo

37 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
VYUŽITÍ DAROVANÉ ČÁSTKY:
 
Získané prostředky použijeme na podporu zdraví a psychiky naší největší skupiny klientů - aktivních seniorů.

Váš příspěvek podpoří projekt pro stovky plzeňských seniorek a seniorů, kteří s námi budou moci díky Vám sportovat v krásné přírodě v okolí boleveckých rybníků. Od podzimu 2020 jsme otevřeli nový celoroční cyklus sportovně preventivních kurzů "Pro zdraví a na pohodu" (více informací ZDE).

První turnus odstartoval v září 2020 a zúčastnila se jej téměř stovka seniorů. A jak jsme očekávali, pohyb v přírodě ve společnosti podobně naladěných lidí má na celkovou kondici seniorů velmi pozitivní vliv. Naše kurzy budou proto pokračovat jakmile opatření opět dovolí vytvářet menší skupiny účastníků venkovních aktivit.

Vašeho daru si velmi vážíme. Na finančním zajištění projektu se spolu s Vámi podílejí také další sponzoři.


Původní text výzvy z května 2020, kdy jsme projekt teprve připravovali:

SITUACE BĚHEM NOUZOVÉHO STAVU:

TOTEM, z.s. od 16.3.2020 do 30.6.2020 úzce spolupracoval na krizové pomoci s vedením města Plzeň. Velké množství lidí a firem projevilo solidaritu a poskytly své služby či materiální pomoc do TOTEMu zdarma. Více jak 250 lidí se v tomto období zapojilo do dobrovolnictví - šili roušky, nakupovali seniorům anebo si s nimi povídali po telefonu. S jejich pomocí probíhala i distribuce informačních letáků i roušek u nákupních center, do domovů seniorů či nemocnic.

PROČ TATO VÝZVA:

Dárcovskou výzvu vypisujeme na základě množících se zpráv tohoto typu:

"Děláte skvělé věci. Ráda bych vaše centrum podpořila..."

"Neumím šít, ale ráda bych přispěla na materiál..."

"Naši zaměstnanci nemůžou pomoci fyzicky, ani nenašijeme v našem provozu roušky, ale uvažujeme v naší společnosti o finanční podpoře dobrovolníků či některého projektu..."

"Velmi Vám děkuji za roušku, kterou mi doručil dobrovolník čs íslem 59. Na Váš účet pošlu 500,- Kč jako výraz uznání Vaší práce."

CO SVÝM DAREM OVLIVNÍTE:

Ohromně nás vzpružíte a potvrdíte nám, že naše práce dává smysl.

Pomůžete zmírnit finanční dopady pandemických opatření, které zasáhly i naši neziskovou organizaci.

Umožníte nám pokračovat:
  • v podpoře více jak 60 rodin s dětmi a 1200 seniorů v Plzni, 
  • v pořádání aktivit pro veřejnost na našich třech plzeňských pobočkách,
  • v organizaci dobrovolnické činnosti pro region.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu


Díky této dárcovské výzvě jsme koncem léta 2020 doplnili zdroje na dofinancování projektu "Pro zdraví a na pohodu". Senioři se tak už koncem září zúčastnili prvního turnusu TOTEMového hůlkování nebo TOTEMového koloběžkování. Aktivním účastníkům budeme nabízet také zdravotně-osvětové přednášky, relaxaci v sauně a speciální víkendové výlety s NW holemi. S výjimkou letních prázdnin plánujeme sportovat se seniory v 5 turnusech celoročně. Více o projektu čtěte ZDE.

V sobotu 8. srpna 2020 proběhl v Plzni-Doubravce 18. ročník sportovní akce Pilsenman 2020, na které ve spolupráci s pořadateli pomáhali i TOTEMoví dobrovolníci. Na místě byl také prezentační stánek TOTEMu s informačními materiály a našimi "merch" výrobky. Závodníci i jejich fanynky finančními dary či nákupem z obchůdku přispěli na naši dárcovskou výzvu.

Evropské dny sousedů proběhly v náhradním termínu v sobotu 27. 6. 2020 a s výrazně menším počtem účinkujících. Přesto jsme prodejem výrobků z TOTEMových dílen a vstupenek na Kolo štěstí získali krásných 3.500 Kč. Informace o průběhu dne najdete ZDE.

Prodej roušek u nás na recepci jede ve velkém tempu. Těší nás, že se vám líbí!

Založení projektu

Dobrý den, prosím o kombinaci R2 N3 a o doručení poštou. Děkuju 🙂

Lenka Pásztorová