Cesta domů, z.ú.


Hospicová a paliativní péče Zdraví

Podložky pro manipulaci s ležícími pacienty

V rámci terénní odlehčovací služby podporujeme dlouhodobě a těžce nemocné v běžných činnostech denní potřeby. Pro usnadnění manipulace s pacienty upoutanými na lůžko užíváme podložky Move Master. Díky nim můžeme pacienty snáze přesouvat a umožnit jim změnu polohy.

vybíráme od 12.3.2020
10 398 Kč
vybráno 100 % z 10 398 Kč

přispěl

1 člověk
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Asistenti a asistentky terénních odlehčovacích služeb docházejí za vážně a nevyléčitelně nemocnými do jejich domovů a podporují je v činnostech spojených s každodenní péčí o sebe sama. Služba umožňuje lidem zůstat v domácím prostředí i v situaci těžké nemoci. Pečujícím využití terénních odlehčovacích služeb umožňují návštěvy asistentů získat čas pro sebe a pro vlastní rodinu, vytvořit si prostor pro odpočinek a relaxaci. Mohou se věnovat svým zálibám nebo si zařídit co potřebují. Pro manipulaci s ležícími pacienty využijeme dvě nové podložky Move Master v celkové ceně 10 398 Kč.

V loňském roce Cesta domů pečovala o 337 pacientů, z toho 12 dětí. Péče ambulance podpůrné a paliativní péče a její výjezdní služby se dostala k dalším 147 lidem. Poradna provedla více než 4000 konzultací, služeb půjčovny pomůcek využilo skoro 600 rodin a další zhruba 100 využilo služeb našich odlehčovacích asistentů. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu