Probuďme Nusle, z.s.


Regionální a komunitní rozvoj Životní prostředí

Komunitní zahrada Mečislavka: VYSTRČ AUTA ZA PLOT!

Nusle procházejí dynamickým vývojem, ale sousedské vazby a aktivity pořád ještě skomírají. Spolek Probuďme Nusle se rozhodl situaci změnit a stát se významným hybatelem místního dění a organizátorem nejrůznějších lokálních projektů, aby se z naší čtvrti stalo ještě příjemnější místo k životu. U zrodu spolku stálo vybudování veřejně přístupné komunitní zahrady.

vybíráme od 11.3.2020

Vystrč auta za plot!

14 950 Kč

přispělo

31 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Vnitroblok Mečislavova je prostor, který zel dlouho prázdnotou a zarůstal plevelem. Za posledních pár let z něj náš spolek Probuďme Nusle vybudoval místo, kde se můžou nuselští potkávat, pěstovat bylinky, hrát si, grilovat a trávit příjemně volný čas. Pořád je ale co zlepšovat, a letos jsme se rozhodli, že nastal čas posunout zahradu o pořádný kus kupředu.

Dvěma jarními brigádami jsme nově zúrodnili ochoz nad zahradou, pruh zanedbané zeleně, o kterou město nestojí, a jenž proto vypadal dlouhé roky jako odpadková džungle. Řekli jsme si, že takhle už to dál nejde, a začínáme ochoz systematicky kultivovat tak, aby se z něj stalo neformální ochranné pásmo zahrady, kde už nebudeme sbírat injekční stříkačky, ale nanejvýš dýně či brambory z naší úrody.

Teď nastal čas na další fázi: vztyčit plot. Nehodláme ze zahrady budovat Alcatraz, zůstane nadále veřejně přístupná, nicméně z loňského dotazníkového šetření i neformálního poptávání vyplývá, že tento krok obyvatelé přilehlých domů a další uživatelé zahrady vítají. Jak totiž sami dlouho intuitivně cítíme, takovéto přiměřené, nijak nadměrné a snadno demontovatelné hrazení pomůže zahradě vytvořit kýžený dojem větší sevřenosti a útulnosti – a to hlavně tím, že odcloní dorážející auta z přilehlého parkoviště. Úkol je jasný: vystrčit auta za plot! 
 
Na něco takového už nám ale pouhé dobrovolnické nadšení nestačí. Stavba pořádně zahýbe naším skromným spolkovým rozpočtem, a proto bychom rádi požádali o výpomoc i vás, naše příznivce a uživatele naší zahrady.

Vaše dary budou upotřebeny jednak na koupi materiálu potřebného ke stavbě (pletivo, sloupky, beton, kování na branku, panty a konstrukční dřevěný materiál), jednak na honorář zhotovitele stavby, kterým je spřátelený nuselský podnik DÍL-NA a na nějž jsme se s touto zakázkou obrátili, abychom jej podpořili v těžkých časech, kdy je nuceně zavřený. Jinými slovy, vaše dary budou upotřebeny k tomu, aby byla zahrada ještě přívětivějším a atraktivnějším místem pro všechny.

Za veškerou podporu předem děkujeme, a hlavně vás do zahrady srdečně zveme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky že se staráte a myslíte na nás!

Míša Dudáčková

Dekujeme Nusle presne toto potrebuji. 🤞

Denisa Turečková
300 Kč

Hodně zdaru :-).

Ivana Dingová
500 Kč