Nadace Pro půdu


Životní prostředí Regionální a komunitní rozvoj

Vzdělávací farma Konipas

,,Splnili jsme si sen o vlastním hospodářství a o rodině a dětech, kteří na tom malém hospodářství žijí společně. Za patnáct let farmaření jsme se naučili, jak vytvořit ekologickou farmu na zelené louce, kterou se člověk uživí. Teď to chceme předávát dál.”vypráví zkušení zemědělci Jana a Martin Rosenbaumovi, jak došli k nápadu vzdělávací farmy Konipas.

vybíráme od 12.3.2020
71 700 Kč
vybráno 72 % z 100 000 Kč

zbývá

156 dní

přispělo

59 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Nadace Pro půdu pomáhá sny o životě s půdou a krajinou plnit. Podporuje drobné rodinné farmy, které pečují o půdu šetrně a ekologicky. A aby těch rodinných farem bylo více, podílí se na realizaci vzdělávací farmy Konipas.

,,Konipas bude jednak hospodářství s produkcí bio zeleniny a zároveň zemědělské vzdělávací centrum pro všechny, kteří se chtějí praxí naučit, co znamená provoz malé rodinné farmy. “ vysvětluje koordinátor projektu za Nadaci pro půdu Jan Valeška. V případě Jany a Martina Nadace Pro půdu koupila pozemky a zafinancovala tak část výstavby vzdělávací farmy. Nadace se snaží pomoct také odbornými radami či hledáním dalších grantových i jiných zdrojů.

Realizace farmy je běh na dlouhou trať. Tento rok bude o budování zázemí. Jana s Martinem staví svépomocí přístřešek na zemědělské nářadí, plánují výsadby stromů a krajinné úpravy s několika partnerskými organizacemi a dělají všechno proto, aby Konipas alespoň v omezené míře spustil svůj provoz. Dům s ubytováním pro stážisty a kuchyní pro zpracování zemědělských produktů bude možné dostavět nejdříve za tři roky. Kde budou do té doby tito budoucí ekologičtí zemědělci spát? V maringotce! 

Přispějte na zakoupení maringotky a umožněte tak prvnímu zájemci o založení rodinné farmy získat zkušenosti už na jaře 2021.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkujeme! Už nám zbývá skoro jen čtvrtina z cílové částky! :-) A tak zdravíme přímo z Jindřichovic pod Smrkem.

Založení projektu

Ať vám to pomůže, děkuji za hezké svezení na koních

Michaela Niedobová
300 Kč

Držím vám palce, ať se to povede. Vím, jak je důležité chovat se k půdě s respektem.

Jitka Malcová
1 000 Kč

Je fajn, že Váš sen bude skutečností, je skutečností :)

Zuzana Sýkorová
1 000 Kč

Jste skvělí a moc se těším na viděnou na nové farmě Konipas :-)

Anna Černá
300 Kč

Moc držím palce❤️

Vratislava Janovská
500 Kč

Moc vám fandím! Vy žijete ten sen na který já stále ještě čekám. Ráda vás v budoucnu navštívím a nechám se inspirovat. Děkuji 🙏

Jana Svěrkošová

At se dilo podari :)

Marcel Klimeš
1 000 Kč

Moc ráda jsem vás podpořila byť jen drobným darem. Budu se těšit, že k vám někdy zavítám. At se vam dobře žije a hospodaří.

Eliška Šimek Polzerová
300 Kč

Ať se vám daří. Takové milé a rozumné lidi je třeba podporovat.

Vokr
500 Kč

Fandím vám!

Sarka Tuovinen
500 Kč