Nadace Pro půdu


Regionální a komunitní rozvoj Životní prostředí

Maringotka pro Vzdělávací centrum Konipas

,,Splnili jsme si sen o vlastním hospodářství a o rodině a dětech, kteří na tom malém hospodářství žijí společně. Za patnáct let farmaření jsme se naučili, jak vytvořit ekologickou farmu na zelené louce, kterou se člověk uživí. Teď to chceme předávát dál.”vypráví zkušení zemědělci Jana a Martin Rosenbaumovi, jak došli k nápadu vzdělávací farmy Konipas.

vybíráme od 12.3.2020
108 919 Kč
vybráno 109 % z 100 000 Kč

přispělo

85 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Nadace Pro půdu pomáhá sny o životě s půdou a krajinou plnit. Podporuje drobné rodinné farmy, které pečují o půdu šetrně a ekologicky. A aby těch rodinných farem bylo více, podílí se na realizaci vzdělávací farmy Konipas.

,,Konipas bude jednak hospodářství s produkcí bio zeleniny a zároveň zemědělské vzdělávací centrum pro všechny, kteří se chtějí praxí naučit, co znamená provoz malé rodinné farmy. “ vysvětluje koordinátor projektu za Nadaci pro půdu Jan Valeška. V případě Jany a Martina Nadace Pro půdu koupila pozemky a zafinancovala tak část výstavby vzdělávací farmy. Nadace se snaží pomoct také odbornými radami či hledáním dalších grantových i jiných zdrojů.

Realizace farmy je běh na dlouhou trať. Tento rok bude o budování zázemí. Jana s Martinem staví svépomocí přístřešek na zemědělské nářadí, plánují výsadby stromů a krajinné úpravy s několika partnerskými organizacemi a dělají všechno proto, aby Konipas alespoň v omezené míře spustil svůj provoz. Dům s ubytováním pro stážisty a kuchyní pro zpracování zemědělských produktů bude možné dostavět nejdříve za tři roky. Kde budou do té doby tito budoucí ekologičtí zemědělci spát? V maringotce! 

Přispějte na zakoupení maringotky a umožněte tak prvnímu zájemci o založení rodinné farmy získat zkušenosti už na jaře 2021.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

A je to tady! Za vybrané peníze jsme pořídili maringotku, kterou bude Martin Rosenbaum z farmy Lukava pro Vzdělávací centrum Konipas nadále rekonstruovat a zvelebovat.

Děkujeme! Jsme na cílové částce!

Máme radost, že tento projekt není jen sen jedné rodiny a pár lidí z Nadace Pro půdu, ale že u tohoto projektu stojíte vy všichni - dárci, příznivci, zájemci o stážování, přátelé a blízcí. Moc si toho vážíme.
Za vybranou částku Jana s Martinem pořídí maringotku pro první stážisty, kterou společně oslavíme na podzimním setkání Nadace Pro půdu přímo na Konipasu. Maringotka je jeden z krůčků k vybudování vzdělávacího centra pro začínající zemědělce a o dalších plánech vás budeme stále informovat. (podzimní výsadby, nábor stážistů...) Více na webu: www.nadacepropudu.cz/konipas

Máváme z dnešní plánovací schůzky v Praze a těšíme se na viděnou třeba právě na Konipasu.
Přejeme krásný den,
Tým Nadace Pro půdu a Rosenbaumovi


Děkujeme! Už nám zbývá skoro jen čtvrtina z cílové částky! :-) A tak zdravíme přímo z Jindřichovic pod Smrkem.

Založení projektu

Moc vám držím palce a ať takových lidí, jako jste vy, je stále více.

Ivana Hermanová

Držím palce! :)

Roman Uher
500 Kč

Diky! náš syn má sen o vlastní farmě, tak uvítáme pokud rozjedete program pro náctileté učedníky ;-) Držím palce!

Petr Macalík
300 Kč

:)

Martina Lesáková
300 Kč

Posílám koruny s úctou k životu Jany a Martina a jejich dětí. "... Je to dostatečně praštěný, aby to mohlo mít nějakej skutečnej význam."

Ivana Hujerová
1 000 Kč

Ať vám to pomůže, děkuji za hezké svezení na koních

Michaela Niedobová
300 Kč

Držím vám palce, ať se to povede. Vím, jak je důležité chovat se k půdě s respektem.

Jitka Malcová
1 000 Kč

Je fajn, že Váš sen bude skutečností, je skutečností :)

Zuzana Sýkorová
1 000 Kč

Jste skvělí a moc se těším na viděnou na nové farmě Konipas :-)

Anna Černá
300 Kč

Moc držím palce❤️

Vratislava Janovská
500 Kč