Kolektiv pro zvířata z.s.


Životní prostředí Zvířata

Desítka pro VeganFest

VeganFest je devítidenní přednáškový festival, který se zaměřuje na práva zvířat a ekologii. Je volně přístupný veřejnosti, a to zcela zdarma, přestože se náklady na jeho realizaci pohybují v řádech desetitisíců korun. Zakládáme si na tom, aby informace ze všech přednášek byly dostupné pro kohokoliv na internetu, kde většinu přednášek nahráváme na náš VeganFestový YouTube kanál. Ten má již přes čtvrt milionu zhlédnutí, 2000 odběratelů a přes 100 hodnotných přednášek. Celková návštěvnost VeganFestu se během celého festivalu pohybuje kolem 1300 návštěvníků a každý rok se zvyšuje.

vybíráme od 26.2.2020
3 250 Kč
vybráno 33 % z 10 000 Kč

přispělo

5 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
  • Festival je pro veřejnost zcela zdarma. Trvá devět dní a nabízí přes 20 přednášek a workshopů pro vegany i nevegany. 
  • Dostupnost a svoboda informací jsou pro nás primární. Proto většinu přednášek nahráváme na náš VeganFestový YouTube kanál. Má již přes čtvrt milionu zhlédnutí, obsahuje přes 100 přednášek a odebírá ho přes 2000 uživatelů. 
  • VeganFest navštíví kolem 1300 lidí. 
  • Náklady na tento ročník se pohybují kolem 120 000 korun. Platíme z nich pronájem prostorů, honoráře a cestovné vystupujícím nebo propagaci festivalu. Kdyby drtivá většina odvedené práce nebyla na festivalu dobrovolná, náklady by byly mnohem vyšší.
  • VeganFest každý rok ovlivní spoustu lidí, kteří se po festivalu stanou vegany, vegetariány nebo alespoň omezí svoji spotřebu živočišných produktů.
  • Podle vzorku více než 400 dotazníků víme, že minulý rok bylo na VeganFestu kolem 30% návštěvníků, co se stravují konvenčně. Tento rok jich chceme alespoň dvakrát tolik.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za vaše aktivity, hlavně přednášky na youtube 😉

Andrea Chmelová