Charita České Budějovice


Sociálně znevýhodněné skupiny Životní prostředí

Budějcká STRAVENKA

Darováním částky 70 Kč přispějete na zakoupení stravenky v hodnotě 70 korun. Tento dar, v podobě stravenky, věnujeme lidem bez domova, kteří se rozhodli pomoci s úklidem našeho města a chtěli by také lépe a hodnotněji žít. Projekt je zaštítěn organizaci Charita České Budějovice.

vybíráme od 27.2.2020
224 677 Kč

přispělo

252 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jsou bez domova, mají chuť pracovat a tak se rozhodli pomoci uklidit naše město, město České Budějovice.

Darováním částky 70 Kč přispějete na zakoupení stravenky v hodnotě 70 korun. Tato stravenka bude darem člověku bez domova, který strávil hodinu času dobrovolným úklidem našeho města. Díky této činnosti získávají lidé bez domova pracovní návyky a příležitost být prospěšní.

Projekt založený na křesťanské lásce a práci dobrovolníků, kteří s lidmi bez domova tráví svůj čas v práci i mimo ni, má pozitivní dopad na chování lidí bez domova, na pohled veřejnosti na ně a také na vzhled města České Budějovice.

Náplní práce, kterou lidé bez domova společně s dobrovolníky provádí, je dobrovolný sběr odpadů ve městě. Samotná práce však cílem není. Cílem a náplní projektu je společná cesta s druhým člověkem k Bohu.

Člověk, kterému se tato myšlenka líbí, může na úklidovou činnost lidí bez domova přispět svým darem například v následujících případech.

1. Není li mu lhostejná čistota města České Budějovice a má zájem o další vylepšení stávajícího stavu životního prostředí ve městě.
2. Není li mu lhostejný osud lidí bez domova a má zájem jim pomoci skutečně účelným způsobem.

Jak situace vypadá nyní?
Od začátku fungování projektu Budějcká stravenka tj. od 27.3.2020 bylo vydáno již 10 000 stravenek.
Tento počet není jen číslem v tabulce. Znamená to přes 10 000 hodin času, ve kterém jsme společně s lidmi bez domova mohli jít dobrým směrem.

Vzhledem ke vzrůstajícímu zájmu lidí bez domova o práci sháníme dobrovolníky (nejlépe věřící křesťany), kteří by se chtěli do projektu zapojit. Jedná se o pomoc s organizací lidí bez domova při práci.

Děkujeme všem dárcům za podporu, které si velmi vážíme a budeme se snažit nezklamat důvěru, kterou jste nám spolu s finančním darem také věnovali.

Více informací naleznete na stránkách www.cbudejovice.charita.cz 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Doufám, že i toto málo pomůže.

Jaroslav Hrubý
240 Kč

Díky za smysluplný projekt.

Eva
180 Kč

Jestliže se člověk snaží pomáhat městu, rad pomůžu.

Vladimír Svihla
60 Kč

🍀

Jan Přílepek

Skvělý nápad, díky.

Ondřej Brynych
600 Kč

Díky za super nápad.

Pavel Třebín

Už jsem párkrát zahlédl. Konečně jsme se taky dočkali podobného projektu, jen tak dál 👍

Adam Petráš

Líbí se mi tento nápad - něco za něco. Podobné akce jako je stravenka za úklid ráda podpořím znovu. Na poprvé chci vše jen vyzkoušet a budu ráda za informaci o uplatnění peněz nebo o uspořádání konkrétní úklidové akce a podobně. Díky

Lenka Kavková
60 Kč

Výborny projekt!!!!

Hana Macasová
60 Kč

👍

Dárce
180 Kč