Charita České Budějovice


Životní prostředí Sociálně znevýhodněné skupiny

Budějcká STRAVENKA

Darováním částky 60 Kč přispějete na zakoupení stravenky v hodnotě 60 korun. Tento dar, v podobě stravenky, věnujeme lidem bez domova, kteří se rozhodli pomoci s úklidem našeho města a chtěli by také lépe a hodnotněji žít. Projekt je zaštítěn organizaci Charita České Budějovice.

vybíráme od 27.2.2020
171 372 Kč

přispělo

232 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jsou bez domova, mají chuť pracovat a tak se rozhodli pomoci uklidit naše město, město České Budějovice.

Darováním částky 60 Kč přispějete na zakoupení stravenky v hodnotě 60 korun. Tato stravenka bude darem člověku bez domova, který strávil hodinu času dobrovolným úklidem našeho města. Díky této činnosti získávají lidé bez domova pracovní návyky a příležitost být prospěšní.

Projekt založený na křesťanské lásce a práci dobrovolníků, kteří s lidmi bez domova tráví svůj čas v práci i mimo ni, má pozitivní dopad na chování lidí bez domova, na pohled veřejnosti na ně a také na vzhled města České Budějovice.

Náplní práce, kterou lidé bez domova společně s dobrovolníky provádí, je dobrovolný sběr odpadů ve městě. Samotná práce však cílem není. Cílem a náplní projektu je společná cesta s druhým člověkem k Bohu.

Člověk, kterému se tato myšlenka líbí, může na úklidovou činnost lidí bez domova přispět svým darem například v následujících případech.

1. Není li mu lhostejná čistota města České Budějovice a má zájem o další vylepšení stávajícího stavu životního prostředí ve městě.
2. Není li mu lhostejný osud lidí bez domova a má zájem jim pomoci skutečně účelným způsobem.

Jak situace vypadá nyní?
Od začátku fungování projektu Budějcká stravenka tj. od 27.3.2020 bylo vydáno již 10 000 stravenek.
Tento počet není jen číslem v tabulce. Znamená to přes 10 000 hodin času, ve kterém jsme společně s lidmi bez domova mohli jít dobrým směrem.

Vzhledem ke vzrůstajícímu zájmu lidí bez domova o práci sháníme dobrovolníky (nejlépe věřící křesťany), kteří by se chtěli do projektu zapojit. Jedná se o pomoc s organizací lidí bez domova při práci.

Děkujeme všem dárcům za podporu, které si velmi vážíme a budeme se snažit nezklamat důvěru, kterou jste nám spolu s finančním darem také věnovali.

Více informací naleznete na stránkách www.cbudejovice.charita.cz 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

🍀

Jan Přílepek

Skvělý nápad, díky.

Ondřej Brynych
600 Kč

Díky za super nápad.

Pavel Třebín

Už jsem párkrát zahlédl. Konečně jsme se taky dočkali podobného projektu, jen tak dál 👍

Adam Petráš

Líbí se mi tento nápad - něco za něco. Podobné akce jako je stravenka za úklid ráda podpořím znovu. Na poprvé chci vše jen vyzkoušet a budu ráda za informaci o uplatnění peněz nebo o uspořádání konkrétní úklidové akce a podobně. Díky

Lenka Kavková
60 Kč

Výborny projekt!!!!

Hana Macasová
60 Kč

👍

Dárce
180 Kč

Potkávám je často ráno cestou do práce.Za každého počasí,díky za úklid.

Jana Kučerová

Super projekt,víc takových!

Jana Černá
120 Kč

Díky za aktivitu, kterou se jedni mohou cítit užiteční a druzí mohou také něco nabídnout.

Dárce
180 Kč