Charita České Budějovice


Životní prostředí Sociálně znevýhodněné skupiny

Budějcká STRAVENKA

Darováním částky 60 Kč přispějete na zakoupení stravenky v hodnotě 60 korun. Tento dar, v podobě stravenky, věnujeme lidem bez domova, kteří se rozhodli pomoci s úklidem našeho města a chtěli by také lépe a hodnotněji žít. Projekt je zaštítěn organizaci Charita České Budějovice.

vybíráme od 27.2.2020
184 832 Kč

přispělo

239 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Jsou bez domova, mají chuť pracovat a tak se rozhodli pomoci uklidit naše město, město České Budějovice.

Darováním částky 60 Kč přispějete na zakoupení stravenky v hodnotě 60 korun. Tato stravenka bude darem člověku bez domova, který strávil hodinu času dobrovolným úklidem našeho města. Díky této činnosti získávají lidé bez domova pracovní návyky a příležitost být prospěšní.

Projekt založený na křesťanské lásce a práci dobrovolníků, kteří s lidmi bez domova tráví svůj čas v práci i mimo ni, má pozitivní dopad na chování lidí bez domova, na pohled veřejnosti na ně a také na vzhled města České Budějovice.

Náplní práce, kterou lidé bez domova společně s dobrovolníky provádí, je dobrovolný sběr odpadů ve městě. Samotná práce však cílem není. Cílem a náplní projektu je společná cesta s druhým člověkem k Bohu.

Člověk, kterému se tato myšlenka líbí, může na úklidovou činnost lidí bez domova přispět svým darem například v následujících případech.

1. Není li mu lhostejná čistota města České Budějovice a má zájem o další vylepšení stávajícího stavu životního prostředí ve městě.
2. Není li mu lhostejný osud lidí bez domova a má zájem jim pomoci skutečně účelným způsobem.

Jak situace vypadá nyní?
Od začátku fungování projektu Budějcká stravenka tj. od 27.3.2020 bylo vydáno již 10 000 stravenek.
Tento počet není jen číslem v tabulce. Znamená to přes 10 000 hodin času, ve kterém jsme společně s lidmi bez domova mohli jít dobrým směrem.

Vzhledem ke vzrůstajícímu zájmu lidí bez domova o práci sháníme dobrovolníky (nejlépe věřící křesťany), kteří by se chtěli do projektu zapojit. Jedná se o pomoc s organizací lidí bez domova při práci.

Děkujeme všem dárcům za podporu, které si velmi vážíme a budeme se snažit nezklamat důvěru, kterou jste nám spolu s finančním darem také věnovali.

Více informací naleznete na stránkách www.cbudejovice.charita.cz 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Dobry napad

Milan Stanislav
240 Kč

Pokud mohu přispět na lidi, kteří se alespoň snaží pomoci s úklidem v Českých Budějovicích, tak přispěji.
Zásadně ale odmítám podporovat příživníky a nepřizpůsobivé, kteří se ani nesnaží zapojit, jako je tomu na faře v Kaplici a okolí, kde farář z farních peněz ještě dotuje takovéto pochybné existence, které si odmítají hledat práci, případně se nějakým způsobem zapojit.

Děkuji za to co děláte, ale doufám, že je vše tzv. ohlídané a nikdo těchto příspěvků nezneužívá. (viz svého času rodina Blumtrittova z Velešína a pomoc DCH Č.B. a paní Čermákové, která takovým příživníkům ještě nacpala co se dalo. Vím o čem mluvím).

Jiří Klimeš
200 Kč

Snad to trošku pomůže

Silfax
600 Kč

.

Jirka Dedek
120 Kč

Daruje paní Magdaléna Starczewská

Barbora Pegleyová

Myslím, že tohle má smysl, pro mně hlavně tím, že je to příspěvek na konkrétní věc. Děkuji obdarovaným , že přispějí k čistotě mého města.

Stanislava Matoušková
120 Kč

Děkuji za smysluplný projekt. Přeji hodně štěstí.

Václava Šteflová
180 Kč

dekujeme a dobrou chut

Miloš Tichý
240 Kč

Doufám, že i toto málo pomůže.

Jarda Hrubý
240 Kč

Díky za smysluplný projekt.

Eva
180 Kč