Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Stavíme školu pro děti z Neratova

Podpořte výstavbu nové budovy Základní školy speciální Neratov v Orlických horách pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami.

vybíráme od 31.1.2020

Stavíme školu pro děti z Neratova

Podpořte výstavbu nové školy ZŠ speciální Neratov v Bartošovicích v Orlických horách pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami.
82 202 Kč
vybráno 27 % z 300 000 Kč

zbývá

31 dní

přispělo

72 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

V současné době škola vzdělává dvacítku žáků ve věku od 5 do 26 let se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, kombinovanými vadami, poruchami autistického spektra a smyslovými vadami. Cílem pedagogů i dalších pracovníků zařízení je rozvíjet jejich samostatnost, socializaci, sebeobsluhu, pohyblivost a komunikační schopnosti, tak aby žáci byli schopni vyjadřovat své potřeby a přání. Díky přátelskému a rodinnému prostředí dosahují mnozí z nich výrazných pokroků.


Základní škola speciální Neratov nyní sídlí v pronajaté budově staré obecní školy, která již nesplňuje požadavky na vzdělávání a péči o děti se specifickými potřebami, proto se vedení školy rozhodlo postavit zcela novou budovu. 
"Potřebujeme prostory pro družinu, na terapie, cvičnou kuchyňku pro žáky, speciální terapeutickou místnost zvanou snoezelen, ale potřeba je i dostatek bezbariérových toalet, sprch a také odpovídající zázemí pro personál."
Bronislava Havlíková, ředitelka školy 

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové dlouhodobě spolupracuje se školou, proto se rozhodl podpořit i výstavbu nové budovy. V lednu přispěl na rozvody topení a vody částkou 1 400 000 korun a založil sbírku na dalších potřebných alespoň 300 000 korun. Celková částka na rozvody je 2,8 milionu korun.Děkujeme za Vaši dobrou vůli a ochotu pomáhat.

Vizualizace nové školy

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Ať se dílo daří !
3 000 Kč
Ať se dobré dílo podaří !
5 000 Kč
Ať se dílo na požehnaném místě Neratov podaří!
Eva Krůtová
Fandím Vám
Pavel Vaníček
500 Kč
Držím Vám palce. MS
Mirka Starečková
Krásný projekt a držím vám pěsti!
Václav Fogl
Ať se dílo podaří
Vlasta :-)
Vlastimil Křížek
1 000 Kč
Ráda přispěji na tento projekt, "zázrak v Neratově" dlouhodobě sleduji a v úžasu obdivuji P. Josefa Suchára, co vše tam dokázal. Koupila jsem si i knihu Zázrak v Neratově (doporučuji). Ráda tam jezdím, je to nádherné místo. :-) Hana
Hana Synková
800 Kč
Držím palce!
Monika Granja
600 Kč