Dočasky.cz, z.s.


Filantropie a dobrovolnictví Zvířata

Postavme Psí ostrov

Devátým rokem poskytujeme dočasný domov nalezeným a bezprizorním psům a nacházíme jim nové, lepší rodiny. Je čas posunout se. Máme ostrov. Pevninu i vodu, vlajkovou loď i odvahu měnit svět. Máme neutuchající nadšení a věříme, že všechno je možné a na začátku všeho byla myšlenka. Chceme dál odmazávat dělící čáru mezi psy odloženými v útulcích a zodpovědnými lidmi a podpořit informovanost, jejíž absence je jednou z hlavních příčin nerozvážného pořizování psích mazlíčků, dlouhodobě přeplněných útulků a opuštěných psů.

61 210 Kč

přispělo

65 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Výjimečné, harmonické místo s nesmírným potenciálem. Prostor s přátelskou atmosférou, kde se člověk cítí jako doma, mezi svými. Seznámí se se základy péče o psa, ale zároveň také se čtyřnohým budoucím členem své rodiny.

Multifunkční prostor s vlídnou tváří.

Nejsme obyčejný útulek. Chceme, aby k nám lidé přicházeli bez obav a strachu, bez předsudků o psech z útulku. Zachránili jsme stovky psů a pro ty další budujeme moderní centrum, které v ČR nemá obdoby a kde je krom stálé péče o psy, možné realizovat meetingy, workshopy, přednášky, terapie, zážitkové a vzdělávací pobyty pro veřejnost všech věkových kategorií. Aby byl celý koncept i finančně životaschopný a alespoň částečně soběstačný, bude jeho součástí i veterinární ošetřovna, stříhací salon, obchůdek s chovatelskými potřebami a psí hotel.

První plavba: Kapitánský můstek

Ploty stojí, první kotce taktéž a přišla řada na středobod ostrova, kapitánský můstek a útočiště pro vysílené plavčíky a nemohoucí trosečníky. Hlavní budova, kde bude možné trosečníky ošetřit, vykoupat, nakrmit a ubytovat, než se dostanou z nejhoršího. Aby bylo vše pod jednou střechou a rychle po ruce.

Chceš toho být součástí?

Naše každodenní práce je plná emocí. Smutnou pravdou je, že problém přeplněných útulků je mnohem větší, než se na první pohled zdá. A že i kdybychom se na hlavu postavili, nevyřešíme ho jednou provždy tady a teď. Co ale udělat můžeme, je postarat se s maximálním nasazením o psy, kteří u nás už jsou, nebo někde v koutě, sklepě, množírně na naši pomoc čekají. Nasaj atmosféru a rezervuj si palubní lístek na loď plnou dobrého pocitu, plující ke Psímu ostrovu, protože společně s námi skutečně měníš svět.
Peněžní příspěvek není jediná možnost, jak se zapojit do projektu. Dále můžete pomoci:

  1. nákupem na e-shopu Dočasky.cz
  2. darováním stavebního materiálu a pomůcek - př. kolečko, lopaty
  3. manuální pomocí na stavbě - první brigáda bude první jarní den, tedy 21. 3. 2020

Přidej ruku k dílu a odměna tě nemine!


Pro prvních 30 dárců/dárkyň s jednorázovým darem nad 1 000 Kč máme kapitánský hrnek, aby vám každý den připomínal, že jsme na jedné lodi.

Autorkou motivu je mladá talentovaná umělkyně Charlien a psím modelem je Aron von Dočasky. Ambasador Vladimír Polívka, jehož útulkovým oblíbencem je právě Aron, celému dílu propůjčil své jméno a motiv doplnil svým podpisem.

"Panuje tam tak pozitivní atmosféra, že jsem se rozhodl projekt podpořit a stát se jeho patronem"

Vladimír Polívka

Pokud máte o hrnek zájem, stačí nám na email darujme@docasky.cz poslat adresu výdejního místa Zásilkovny, na kterou chcete hrnek zaslat. O zbytek už se postaráme.

Tak napnout plachty a plnou parou vpřed!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Hodně štěstí, lásky a radosti všem dobrým srdcím, ať už psím nebo člověčím :-)
Ať se váš projekt podaří podle vašich představ .

Hana Jílková
300 Kč

Držím Vám palce ❤️pejskům i srdcařům kolem nich 🍀Katja ✨️✨️

Kateřina Kladivová
300 Kč

Pejskům vzkazuji, aby z tohoto ostrova - jednou a provždy - našli svůj trvalý, bezpečný přístav.

Romana Buňková
50 Kč

Ať se dobré dílo podaří!

Katka
1 500 Kč

Děkuji za možnost přispět. Ať se vám podaří vše, co jste si vysnili! Pejskům zdar:-)

Markéta Šetková
1 000 Kč

Ahoj Ajo. Od Mikesaku. A dekujeme za dnesek :)

Vaclav Mikes
2 500 Kč

Ať se daří, jde to jako po másle. Doufám, že budeme mít možnost se tam někdy podívat :)
Jandovi

Eva Jandová
500 Kč

hodne stesti :)

Klára Jánová

Moc držím palce :)

Linda Gexová

Ajo, delate vsichni nadhernou praci, preji Vam hodne zdaru :-)
Sona (Kurtulikova)

Sona Corte
5 000 Kč