Nadační fond PRAVDA O VODĚ


Lidská práva Osvěta a poskytování informací

Voda je život a dar, ne zboží k dolování zisků

Je třeba řešit sucho, čistotu vody, zadržení vody v krajině a ne posílat miliardy do zahraničí a vodu lidem zdražovat. Proto má být voda spravována v zájmu lidí a přírody a ne překupníků. Prosazujeme, aby peníze od lidí za vodu končily zpět ve vodárenství a ne cizině. Prosazujeme garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR a suverenitu státu ve strategickém odvětví. Kde nás poslechli - Přerov, Kroměříž, Náchod..., tam lidé ušetřili 10 - 20 tisíc, protože prodej vody zůstal v rukou měst. Lidé platí za vodu méně než tam, kde vodu prodává koncern. Bráníme vodu i přes soudy a vyhráli jsme Ústavní i Nejvyšší soud - koncern porušuje a obchází zákony.

vybíráme od 15.12.2019

I malá částka 50-100 Kč/měsíčně pomáhá a má obrovskou sílu, protože voda se týká všech a je nás hodně.

Je třeba řešit sucho, zadržení vody, čistotu vody ne ze správy vody dělat kšeft cizincům. "Trautenberkové" u české vody nemají co dělat!
931 029 Kč

přispělo

964 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Jen informovanými nelze manipulovat

proto poskytujeme lidem informace, o kterých jiní mlčí a těší nás, že čím dál víc lidí věnuje vodě pozornost. Lidé již chápou, že se můžeme úspěšně bránit, přidávají se a podporují to, co děláme.   

Voda je život, proto chráníme vodu i pro naše děti

V letech 2010-2018 jsme zaplatili v ceně vody 21.938.683.000 Kč. Místo v obnově trubek skončily v cizině. Nic jsme za ně nedostali.  
Vodu si musíme ubránit, jinak se nedoplatíme. Když nic neuděláme, tak nám a našim dětem vodu opět a opět a opět... zdraží a zinkasují další miliardy. 

Nápravu prosazujeme přes:

  • Petici VODA JE ŽIVOT - zde
  • Osvětou a prokázáním, jak nemravně a protiprávně byla správa vody vyvedena do rukou překupníků.
  • Zveřejňováním důkazů a  rozsudků.
  • Informováním politiků a prokázání, že vše lze napravit ve prospěch lidí přes soudy, rozsudky a občanský přístup. 
  • Trvání na odpovědnosti pachatelů.
  • Tlakem veřejnosti na nápravu, který politici nemohou ignorovat.
Náš cíl napravit, co se spáchalo za posledních 20 let kolem vody a vodáren a vrátit priority lidí do správy vody v České republice.
Cestu k tomu léta veřejně ukazujeme: zde

Nechceme nic znárodňovat, prosazujeme jen dodržování zákonů ČR

Požadujeme, aby zákonodárci zjednali nápravu a vyřešili hanebný stav ve vodárenství, tzn. hájili zájmy občanů a státu.

Nadační fond PRAVDA O VODĚ je nestátní nezisková organizace, která od státu a politických stran nedostává na obranu vody žádné finance. Má to i výhodu. Nemohou nás ovlivňovat. Umožňuje nám to rozkrývat a řešit hlavní problém, tj. často protiprávní jednání politiků v zájmu koncernů. 

Obranu vody financujeme z vlastních zdrojů a z darů lidí, jako jste vy. Každý, kdo obranu vody podporuje např.  100 -200 Kč měsíčně, ale i jednorázově k nápravě hodně pomáhá. Tato na první pohled drobná pomoc totiž není drobná. Stačí si uvědomit, že se voda týká nás všech a moře se také skládá z kapek💦.

Touto cestou již nápravu zjednali např. ve Francii

Děkujeme za podporu

Je skvělé, že čím dál více lidí chápe, že samo se nic nenapraví, ale společně lze do správy vody vrátit zdravý rozum a priority lidí.
Více o tom, co děláme:

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Pravda o vodě

Hana Hendrichová
100 Kč

Vážená paní Hendrichová, děkujeme za Vaše rozhodnutí dlouhodobě finančně podporovat Nadaci Pravda o vodě. Vaše příspěvky nám umožní dále bojovat za transparentní a spravedlivou správu vodních zdrojů. Jsme vděční za každého, kdo se rozhodne stát naší součástí. Děkujeme za Váš závazek a důvěru. Společně můžeme dosáhnout skutečné změny!"
Chtěli bychom se s Vámi podělit o rozhovor mezi naším zakladatelem Radkem Novotným a ekonomkou Šichtařovou, který může poskytnout další podněty k zamyšlení o vodě a naší společné budoucnosti. Odkaz na video naleznete zde:
https://youtu.be/r8wJK3NT378?si=OSQYdIS0WiL3l94w

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Dobrý den
Moc Vám děkuji za vaši práci a alespoň malá částka, kterou si mohu teď dovolit. Držím Vá všem palce, ať se vše vydaří. Sice já mám svou studnu, ale spousta lidí tento luxus nemá. Přeji krásný den a ještě jednou děkuji:-) H.Kladná

Hana Kladná
500 Kč

Je obdivuhodné co děláte, věřím tomu že národ se probudí, odvrátí zrak od mobilu, tv a bude vnímat život kolem sebe. Dekuji

Magdaléna Skyba

Díky Ráďo.
Velice si tě vážím za to, co děláš!

Tomáš

Tomáš Průša

Ať se dílo podaří, ať znovu je voda naše !!

Pavel a Eleonora Taršinský

Díky, že bojujete za správnou věc.

Tomáš Klesnar
400 Kč

JEN DO NICH

Miloslav Machoň
200 Kč

Dnes jsem se teprve dozvěděl z rozhovoru s panem Novotným na webu "svedomi - naroda.cz" o tom nevěstninci i dalších skutečnostech týkajícíh se základní životní potřeby - vody. Před panem Novotným smekám, hluboce se klaním a přeji mu hodně štěstí. Je krásné a velmi povzbudivé, že mám takového spoluobčana ! Můj dar je proti jeho investici - sebe sama - jen zanedbatelná drobnost.

Martin Kořistka
1 000 Kč

Za vasi iniciativu vám dekuji. Podporu si vase prace zaslouzi. Napada me primer k pohadce "Sůl nad zlato" o neposlusne Marušce a jejim tvrdohlavem otci krali. Hodilo by se dodat pokracovani "Voda nade vše" . Vazim si usili a trpelivosti s jakou se projektu navraceni vody do českých rukou venunete. Vydrzte prosim.

Radka Neubergova
100 Kč

Děkuji za Vaši práci, za boj za naši budoucnost!

Miroslava Tručková
200 Kč