Pomáháme lidem na útěku, z.s.


Lidská práva Humanitární pomoc

Pomáháme uprchlíkům přežít zimu v Sarajevu

Venku je zima a lezavo a není nic lepšího než si zalézt někam do tepla, zabalit se do deky, dát si horkou sprchu… souhlasíte? Ne všichni si to ale mohou dovolit. Pomozte nám zajistit teplo a základní hygienu pro uprchlíky, kteří tráví zimní měsíce v Sarajevu. Oficiální tábory v Bosně jsou přeplněné a spousta uprchlíků nemá přístup ani k základním službám. Cílem našeho projektu je provoz komunitního centra pro tyto lidi v Sarajevu, které kromě hygienického zázemí poskytne také bezpečný prostor a místo pro zahřátí.

vybíráme od 14.12.2019
78 150 Kč

přispělo

86 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

V Bosně a Hercegovině je v tuto chvíli okolo 7000 uprchlíků, z nichž mnoho tráví zimu v hlavním městě. Kapacita oficiálních táborů je přeplněná a mnoho lidí nemá přístup k základním službám jako je přístřeší, jídlo, hygienické zázemí. Spolu s dalšími dobrovolnickými organizacemi jsme v Sarajevu proto vybudovali komunitní centrum Compass 42. Nabízíme v něm možnost pobýt v teple, připojit se na internet, vyprat si prádlo, osprchovat se a zahřát se. 

Momentálně je v centru k dispozici jedna koupelna, ale podařilo se nám od německé organizace CADUS sehnat k zapůjčení mobilní sprchy. Teď je chceme dopravit do Sarajeva a pomoci tak více lidem. Na místě pracuje mezinárodní tým dobrovolníků včetně lidí z ČR, který celé centrum zdarma provozuje.

Skrze tuto výzvu získáváme finance na:

-        Provoz prádelny včetně pracích prostředků, vody, energie
-        Provoz sprch včetně hygienických potřeb, vody a energie
-        Převoz tzv. showertrucku (mobilních sprch) do Sarajeva a jeho provoz na místě (voda, energie, obsluha)
-        Ručníky, protože vylézt v zimě ze sprchy mokrý na mráz není zdravé!

Organizace Pomáháme lidem na útěku působí v Bosně a Hercegovině od léta 2018, pomoc na  Balkánské trase poskytujeme od roku 2015. Naše činnost je umožněna skrze podporu individuálních dárců – předem děkujeme za podporu!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkujeme všem, kteří doposud přispěli - máme splněný první cíl, mobilní sprchy jsou v Sarajevu, fungují, teplá voda teče! 

Založení projektu

Děkuji Vám za vaši práci. AB
Anna Buriánková
500 Kč
Děkuji, že stále pomáháte!
Milane, do toho!
2 000 Kč