Pes pro Tebe, z.s.


Lidé s postižením Zvířata

Asistenční-balanční pes pro Terezu

Terka se narodila s dětskou mozkovou obrnou. Je to aktivní mladá dáma, která se zapojuje do dění kolem sebe, vystudovala vysokou školu a pracuje jako administrativní asistentka v neziskové organizaci Cesta domů. Od roku 2012 Terku doprovázel její věrný přítel, flat coated retrívr Garp, který bohužel v létě 2019 zemřel, a proto nyní Tereza vyhlíží nového psího asistenta, který jí bude doprovázet na cestě životem. Budoucí pomocník pro Terezu je již ve výcviku a je to opět flat coated retrívr jménem Batty. Do financování Battyho výcviku se můžete zapojit i vy prostřednictvím tohoto projektu.

vybíráme od 9.12.2019
259 824 Kč
vybráno 88 % z 295 000 Kč

zbývá

33 dní

přispělo

190 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Dobrý den, jmenuji se Tereza Jirková a narodila jsem se s dětskou mozkovou obrnou (DMO). Před nedávnem zemřel můj čtyřnohý přítel, asistenčně canisterapeutický a balanční pes Garp. Jelikož mám diparetickou formu dětské mozkové obrny, což v překladu znamená, že zasahuje zejména dolní končetiny – využívala jsem Garpovu pomoc, zejména jako pomoc balančního psa.  Takový pes projde speciálním výcvikem a naučí se pomáhat s rovnováhou, umí poskytnout oporu při chůzi, umí pomoct do schodů a vyrovnává veškeré nerovnosti v terénu. Dokáže zprostředkovat oporu při pádu. Garp také pomáhal při canisterapeutickém polohování, kdy prohříval části těla a končetiny. To mi velmi pomáhalo při bolestech nohou. Trpím rovněž lehčí formou panické poruchy, proto se vyhýbám místům, kde je hluk a velká koncentrace lidí (např. obchodní centra, metro).V takových situacích pro mě byla pomoc psa velkou oporou. Už jenom jeho přítomnost mne dokázala uklidnit a překážky jsem lépe zvládala. Panická porucha se spouští také při nadměrné zátěži a stresu, velmi jsem oceňovala pravidelné procházky se psem v přírodě, které mi pomáhaly. A přítomnost psa v mém životě měla ještě jedno velké plus, že jsem se i se svojí poruchou chůze donutila k pravidelnému a častému pohybu. Rovněž přítomnost psa v mé blízkosti zvyšuje moje bezpečí. Lidi si tolik nedovolí pokřikovat slovní obraty typu „Je ožralá nebo nemocná.“, protože jim to spíš dojde. A zároveň se cítím se psem mnohem lépe, už jenom proto, že vedle mě prostě někdo je. Vystudovala jsem bakalářské studium sociální práce a v současnosti pracuji v neziskové organizaci Cesta domů, z.ú., kde pracuji na pozici administrativní asistentky. Cesta domů je nezisková organizace, které provozuje domácí hospic a umožňuje lidem zemřít doma se svými blízkými. Zároveň se snaží v české společnosti změnit pohled na umírání a smrt a přiblížit toto téma široké veřejnosti. Organizace, pro kterou pracuji si velmi vážím. Rovněž spolupracuji na projektu „Zaměstnej OZP“, který zastřešuje organizace Borůvka Praha, která se zabývá podporou hendikepovaných osob v průběhu celého života. Jednou měsíčně jezdíme jako větší skupinka školit a předávat své zkušenosti jak se uplatnit na trhu práce s hendikepem. Jaké úskalí a obohacení to může přinést do pracovního týmu. Prozatím jsme školili ve společnosti Ikea a LMC s.r.o..
Baví mě se neustále vzdělávat a učit se nové věci. Proto v současnosti dokončuji terapeutický výcvik. A doufám, že ho jednou uplatním. Organizace Pes pro Tebe pro mě připravuje nového psího parťáka a nejlepšího přítele flat coated retrívra Battyho.  Jsem velmi štastná, že shoda náhod umožnila, že budu mít psa stejného plemene, jako byl můj asistenční pes Garp. Objevil se velmi klidný pes, což je vzhledem k mému zdravotnímu stavu nezbytné. Velmi toto plemeno miluji a tak mám radost nadvakrát. Jsou to velcí empatici, jejich láska nezná hranice. Život bez psa je pro mě něco, co si moc neumím představit. I proto všem dárcům a sponzorům děkuji. Veškeré pomoci a podpory si velmi vážím. S vděčností, Tereza Jirková.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Nech vam psík krásne pomáha
Dominika
200 Kč
Je mi ctí přispět a Terce i Batymu přeju hodně štěstí!
Silvia Senciová
500 Kč
Mila Terezko, preji hodne stesti a radosti s Battym!
Darce
Hodne stesti Terko!
Darce
Ať ti to vyjde s pejskem a ať ti přinese pejsek novou naději do života a udělá ti život veselejším 😘
Stanik
300 Kč
Moc Ti Battyho přejeme a těšíme se na setkání.
Anežka, Andrea, Jiří
Pomoci tem, co sami pomahaji, je radost na druhou. Preji jen to nejlepsi a dekuju za Vasi praci!
Martina Sulcova
All the Best my little sister... 🙏❤️😉🍀🏄
Aleš Zelený
500 Kč
...za nas vsechny prejeme,at se obema - pejsku i Tereze - podari co nejrychleji si na sebe zvyknout a mit co nejvice usmevu na tvari to jde...
Jana Bilikova
500 Kč
Krásné vánoce! At to vyjde!
Hana Kašpárková
500 Kč