Sportem plníme sny, spolek


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Překážkový závod pro děti z dětských domovů a sociálně slabých rodin

Sport sbližuje, učí trpělivosti a cílevědomosti a zároveň podporuje aktivní životní styl. Možnosti sportu jsou pro děti z dětských domovů, azylových domovů a sociálně slabých rodin omezené, protože prioritu dostávají jiné potřeby. Společně můžeme dětem vytvořit překážkový závod v Praze, díky kterému objeví kouzlo pohybu a radost z překonání překážek.

vybíráme od 4.12.2019

Nezapomenutelný zážitek pro děti z dětských domovů a sociálně slabých rodin

Společně můžeme dětem vytvořit překážkový závod v Praze, díky kterému objeví kouzlo pohybu a radost z překonání překážek. Děkujeme!
18 600 Kč
vybráno 19 % z 100 000 Kč

přispělo

31 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Jsou malí a svět čeká na to, až ho objeví. Bezstarostné dětství ale nemají. Ačkoliv se jim tety a strejdové věnují naplňují, teplo rodinného kruhu nepociťují a vyrůstají v institucionální péči. Jejich rodiče možná svedly na scestí drogy, alkohol, nebojí se udeřit ránu svým dětem nebo nemají finanční prostředky, aby svým dětem poskytly základní zázemí. Jindy s rodiči vyrůstají, ale jsou na hranici chudoby a řada běžně dostupných věcí je pro ně nedosažitelná.

Trávení volného času tak záleží na možnostech, které jim okolí nabízí. Sport přitom vede k cílevědomosti, učí trpělivosti a nutí vystoupit z komfortní zóny. Díky sportu vznikají (i nerozlučitelná) přátelství i partnerství. Právě to chceme dětem z pražských dětských domovů, azylových domovů a sociálně slabých rodin poskytnout – objevit kouzlo pohybu a radost z překonání překážek. 

Naším cílem je uspořádat dětský překážkový závod v Praze, kde by si mohly tento relativně nový sport vyzkoušet. Překážkové závody slaví nejen v Česku úspěch, startovné je ale zpoplatněno. Dětem z dětských domovů a sociálně slabých rodin chceme přinést stejný zážitek, a možná objevit novou vášeň a cíl, za níž budou směřovat, bez finančních nákladů pro ně. S medailí i „finisherským“ tričkem v cíli a zázemím. Závod by se uskutečnil ke konci dubna 2020 v Praze.

Dětský závod by byl také otevřen veřejnosti, částečně zpoplatněný, přičemž veškerý výtěžek by šel na léčbu konkrétního dítěte s handicapem. Řada dětí s handicapem proti svému handicapu spolu se svými rodiči bojuje i pohybem a jsou inspirací pro ostatní, jak se postavit k překážkám, které život někdy nabízí. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

❤🎁

Lucie Strakošová
500 Kč