A2, o.p.s.


Osvěta a poskytování informací

Společně jsme slyšet. Podpořte Alarm.

Alarm čekají velké změny. Ať už v redakci, tak v obsahu. Především do naší redakce vítáme dva nové kolegy, kteří jistě významně ovlivní to, co budete na našich stránkách číst. Počátkem listopadu se její součástí stala bývalá editorka Radia Wave, Táňa Zabloudilová. Její výrazné texty o popkultuře a rozvoji měst z našich stránek už určitě znáte. Teď se s nimi budete potkávat ještě častěji. Nový redaktorem pro zahraniční témata je od listopadu také Matěj Schneider, který do Alarmu přichází rovněž z redakce Radia Wave. Matěj Schneider se v posledních letech vyprofiloval jako jeden z největších odborníků na americkou politiku a pravidelně o ní píše kromě do Alarmu třeba na Aktuálně nebo Český rozhlas Plus. Změny přinášíme i v oblasti obsahu. Alarm zahajuje hned několik podcastových sérií, v nichž chce využít tento atraktivní a stále populárnější formát. Už od listopadu poběží každý týden pravidelný pořad Matěje Schneidera o americké politice a společnosti s názvem Redneck, který produkujeme společně s Voxpotem. Od nového roku k němu přibudou ještě další tři pořady, které bude mít Apolena Rychlíková, Táňa Zabloudilová s publicistou LP Fishem a svůj podcast představí i Jan Bělíček s Pavlem Šplíchalem. Jak vidíte, příští rok o nás bude hodně slyšet. Protože se na rozdíl od jiných redakcí nemůžeme spoléhat na peníze bohatých mecenášů, kteří si chtějí zajistit mediální vliv, potřebujeme k našemu rozvoji především vaší finanční podporu. Bez vás by Alarm nikdy nemohl být tam, kde je dnes. Dostáváme do mainstreamu témata, která vás pálí. Podpořte nás, má to smysl. Společně jsme slyšet.

vybíráme od 18.11.2019
453 608 Kč
vybráno 227 % z 200 000 Kč

přispělo

371 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Alarm funguje především díky vám - našim čtenářkám a čtenářům. Během posledních šesti let jsme publikovali texty o aktuálním politickém dění u nás i ve světě, pravidelně přinášíme texty o současném umění, hudbě a kultuře. Podařilo se nám dostat do mainstreamu přehlížená témata o pracovních podmínkách v rámci reportážní série Saši Uhlové s názvem Hrdinové kapitalistické práce, o exekucích v Česku, nebo jsme dokázali ovlivnit to, jak nahlížíme akutní klimatické hrozby v českém prostředí v reportážní sérii Budoucnost je teď!. S minimálními finančními prostředky a bez vazeb na české oligarchické a zájmové skupiny se nám podařilo vybudovat výrazné a unikátní médium, o němž je hodně slyšet. Nehodláme ale bilancovat a přešlapovat na místě. Chceme se naopak dál rozvíjet a stát se samozřejmou součástí českého mediálního prostoru.

Na vaše dotazy vám rád odpoví Ondřej Bělíček (o.belicek@advojka.cz)

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Ďakujem redaktorkám a redaktorom Alarmu za ich poctivú prácu. Na Slovensku chýbajú mediálne platformy s podobným hodnotovým nastavením. Posielam symbolickú čiastku.

Dárce
300 Kč

Patríte medzi to najlepšie čo sa oplatí čítať na Slovensku a v Čechách. V novom roku vám prajem veľa finančných prostriedkov a odvahu k informáciam. Pretože iný svet je možný...

Zuzana Vavrová

Moc se mi líbí vaše články. A že se tak moc nelíbíte jednomu bývalému premiérovi, podle mě znamená, že něco asi děláte dobře.

Vítek Veselý
500 Kč

pro zacatek

Patrik Pác
1 000 Kč

Dobrý den, váš časopis teď čtu společně se Sedmou generací (občasně s Pravým domácím časopisem) jako jediné, co mi v poslední době vnitřně konvenuje a s čím jaksi souzním. Držím palce v dalším novinářském činění.

Dagmar Váňová
500 Kč

Nesouhlasím s téměř žádnými vašimi názorovými východisky a mnoho vašich článků mi neskutečně leze na nervy, ale jsou věci, které publikujete jen vy a které mají být zveřejněny. (Hlavně mám rád práci paní Uhlové.) Tak prosím pište dál.

Dárce
2 000 Kč

Každý v sobě můžeme mít malého dobrotivého miliardáře!

Jindřich Mynarz
2 000 Kč

Děkuji.

Oldřich Jína

Díky za odvahu a vytrvalost.

Katerina Hájková Klíčová
1 000 Kč

Wir sind das Volk!

Jovana Perović