Skautská nadace Jaroslava Foglara


Regionální a komunitní rozvoj Děti, mládež, rodina

Základna Mauglí v Děčíně

Tak tohle jsme my. Sojčáci, skautské středisko v Děčíně, které bude mít v příštím roce od založení třicet let a v současné době necelou stovku členů. A toto je naše současná klubovna. Máme ji rádi, sami jsme si ji zařídili a pořád se o ni staráme. Ale jak vidíte, je nás na tu jednu klubovnu a dvě místnosti čím dál víc. A tedy opravdu moc. Teď máme výjimečnou příležitost koupit si vlastní objekt v děčínské čtvrti Březiny, kde by nám bylo skvěle. Do ledna letošního roku chceme získat sto a sto tisíc, protože nám Skautská nadace JF přijaté dary zdvojnásobí.

Základna Mauglí

Přispívám děčínským skautům na nákup vlastních kluboven. Můj dar bude zdvojnásoben.
132 700 Kč
vybráno 66 % z 200 000 Kč

zbývá

179 dní

přispělo

31 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Tento objekt je vhodný nejen pro pravidelné schůzky, tu správnou oddílovou a družinovou činnost v nejbližším okolí řeky Ploučnice, ale bude sloužit i jako víkendová základna pro další oddíly – k dispozici je kuchyňský kout, dvoje toalety a skladové prostory. Je přímo v zahradě s památnými stromy a u Ploučnické cyklostezky. Uvnitř je několik místností, které se dají využívat jako jednotlivě klubovny a místa setkávání.

Oddíly našeho střediska mají deset družin a tu naši malou klubovničku už jste viděli. Slibujeme si, že když začneme využívat březinskou základnu a dáme ji společnými silami dohromady, dáme tím dohromady i spoustu holek a kluků odevšad, aby si ji mohli užít a užít si i skautování.

Nákup nové základny je z poloviny financován z daru Skautské nadace Jaroslava Foglara. Ta nám poskytla část daru od sestry Jiřího Kolominského - Mauglího, náčelníka exilových skautů, který zemřel v roce 1986 v Německu. Čtvrtinu žádáme Vás dárce, přičemž nám Skautská nadace vybranou částku zdvojnásobí.
Na chybějící část kupní ceny si začátkem roku 2020 musíme půjčit od Junáka z Fondu nemovitostí. Objekt zprovozníme a vybavíme z vlastních zdrojů, aby nám mohl co nejdříve začít sloužit. A nejen nám. Věříme, že bude k dispozici i pro jiné děti a mládež, které ho budou využívat. Těšíme se i na vaši návštěvu.

Stávající stav prostor nové klubovny:


Za nemovitostí je přístupný park s památnými stromy.Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať se dílo podaří! Se stiskem levice z Brna

Petr Glum Šabata
3 000 Kč

Držím palce!

Dárce