Dětské centrum Zlín, příspěvková organizace


Děti, mládež, rodina

Krizová lůžka pro děti

Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc při Dětském centru Zlín, je jedinou službou svého druhu ve Zlínském kraji. Jedná se o krizová lůžka pro ohrožené děti, o které se aktuálně nikdo nemůže nebo neumí postarat. Věkové rozmezí dětí je od 0 až do 18 let. Je tak třeba vybavovat pokoje dle aktuálních potřeb dětí. Na základě jedinečnosti služby bylo třeba navýšit kapacitu z 8 lůžek na 11 tak, aby každé ohrožené dítě mohlo mít bezpečné zázemí. Buďte součástí podpory těchto dětí! Přispějte na vybavení nového bytu. Jménem všech dětí i pracovníků vám děkujeme!

vybíráme od 11.11.2019
29 516 Kč
vybráno 59 % z 50 000 Kč

přispělo

43 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Ohrožené děti, které se k nám na krizová lůžka dostávají, se nacházejí v různých krizových situacích. Může se jednat o akutní hospitalizaci či úmrtí pečující osoby, násilí v rodině, týrání či zanedbávání dítěte a další. Po přijetí dítěte, je vždy stěžejní zajištění maximální možné míry bezpečí. Snažíme se o pokračování v docházce do stávající školy dítěte, doprovod do volnočasových aktivit, na které je dítě zvyklé, podporu kontaktu s rodinou a dalšími blízkými osobami. Dále se soustředíme na stabilizaci vlastních myšlenek a emocí formou odborné psychologické podpory, identifikaci silných stránek dětí vedoucích k jejich rozvoji, podporu při vyjadřování vlastních názorů a přání.

Jedním z důležitých nástrojů vedoucích k podpoře těchto dětí je i materiální zabezpečení služby. Každý pokoj vybavením přizpůsobujeme dle věku, pohlaví, případně sourozeneckých vazeb dětí. Je třeba mít k dispozici různě velké postele, pracovní stoly, židle, nádobí a další. Váš příspěvek bude určen na pořízení tohoto vybavení.

Záštitu nad touto sbírkou převzalo Městské divadlo Zlín a partnerem sbírky je Základní škola Zlín Kvítková. Děkujeme!

Další formou podpory je i individuální domluva na konkrétní finanční částce s následným vystavením darovací smlouvy na firmu či konkrétní jméno. Kontaktujte nás na dczlin@dczlin.cz.

Sledujte nás na Facebooku (Dětské centrum Zlín) a Instagramu (detskecentrumzlin)
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Hodně štěstí vám i vašim klientům.

Pavel Vacek
1 000 Kč

Děkujeme za Vaši dlouholetou práci. Hodně štěstí.

PK
1 000 Kč

Děkuji, že pomáháte

Kateřina Kneifelová
500 Kč

Držím pěsti a díky za vaši práci.

Jan Bártek
500 Kč