Skautská nadace Jaroslava Foglara


Regionální a komunitní rozvoj Děti, mládež, rodina

100 let skautingu v Uherském hradišti

V roce 2020 slavíme 100 let skautingu v Uherském Hradišti. Nechceme slavit sami, doufáme, že se zapojí nejen současní a bývalí členové střediska Psohlavci, ale i široká veřejnost. Abychom mohli uskutečnit vše tak, jak jsme si předsevzali, budeme potřebovat vaši podporu. Jsme zvyklí hospodařit s málem a každou korunu, kterou nám přispějete, využijeme co nejefektivněji.

vybíráme od 31.10.2019

100 let Psohlavců

Velikost oslavy závisí na dalším kliknutí.
29 200 Kč
vybráno 29 % z 100 000 Kč

zbývá

110 dní

přispělo

22 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Zní to až neuvěřitelně, 100 let od první skautské družiny v Uherském Hradišti! Rádi bychom, abyste to oslavili s námi! A protože nás celkově nebyli jenom desítky, vlastně už ani stovky, ale spíše nižší tisíce, může to být veliké a důstojné. 

Tým oslav 100 let je hrozně rozmanitý, od projektových manažerů přes pedagogy, ajťáky, studenty, maminky na mateřské, důchodce až po např. PhD. specialisty. To nám dává potřebnou zkušenost, jež kloubíme s nadšením a drivem. Všichni vedoucí jsme však dobrovolníci a za své aktivity nemáme a ani nechceme jiné odměny, než jsou zážitky a spokojené děti. Za to jsme hrozně rádi. Ale abychom mohli naši činnost mohli důstojně provozovat a 100 let s hrdostí oslavit, budeme potřebovat pomoci.

V rámci oslav bychom rádi
 • vydali zkazky
 • připravili výstavu, kterou bychom chtěli otevřít průvodem městem
 • revitalizovali koncept a průběh střediskového jamboree
 • jmenovitě pozvali stovky a stovky bývalých členů
 • připravili areál střediska na pořádání takovéto akce
 • zmenšili dlouhodobou ekologickou stopu střediska
 • postavili naučnou stezku.
Na mnoha z těchto aktivit zároveň spolupracujeme s městem, okresní či krajskou radou Junáka, rozpočet optimalizujeme a vše plánujeme pro co největší přesah a působobnost z pohledu času.


Budete vítání na kterékoliv z naší akcí! Pro podrobnosti sledujte sociální sítě či stránky, věříme, že budeme vždy a včas informovat o podrobnostech. Skautský ples jsme stihli ještě před pandemií, nicméně další plánované akce musíme odložit. Vzhledem ke druhé vlně pandemie víme, že našich 100 let budeme slavit naplno v roce stoprvním, tedy 2021. Zároveň již máme nové termíny, kde se na vás budeme těšit!

 • Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. 
 • Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob. 
 • Pro tyto dary prosím příjměte poděkování v adekvátní formě na stránkách projektu a ve zkazkách. V případě daru právnické osoby nás neváhejte kontaktovat pro užití loga v poděkování.
 • Nejzazší datum darů pro odečet v roce 2020, abychom je stihli přijmout a potvrdit, je 27.12.2020. Dary po tomto datu budou spadat do odečtu za rok 2021.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať se oslavy vydaří

Jana Janulíková
1 000 Kč

Přejeme krásné oslavy 100 let skautingu v Uherském Hradišti!

Brázdilovi

Skauting je pro děti, mládež i celou společnost velmi obohacující. Učí těm správným a skutečným hodnotám, což je zvláště v dnešní době důležité. Děláte skvělou práci!

Frantisek Vališ
1 000 Kč

Na dalších 100 let skautingu nejen v Uh. Hradišti!

Sim

Naverbovali v "95", dlouho jsem nevydržel, ale zážitky a kamarádi navždy :)

Jaroslav Ševčík
1 000 Kč