EkoInkubátor, z. ú.


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Symbios - sdílené bydlení

Podpořte fungování a rozvoj projektu Symbios, který je pro mladé dospělé z dětských domovů prostorem pro budování nových vztahů, prostorem pro chybování a učení se z vlastních chyb, prostorem pro pochybnosti a radu, prostorem pro sdílení životních potřeb a zkušeností ...zkrátka oporou na cestě při hledání zodpovědnosti za svůj život.

vybíráme od 30.10.2019
25 637 Kč

přispělo

25 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
SYMBIOS je v České republice pilotní projekt, který reaguje na nedostatečně řešenou problematiku odchodu mladých dospělých z dětských domovů (DD) a poskytuje sdílené bydlení mladým dospělým z DD a studentům vysokých brněnských škol.

V bytovém domě v Brně poskytujeme ubytování v osmi bytech o velikosti 2+1, kde každý byt sdílí jeden student a jeden odcházející z DD. Vzniká zde komunita mladých lidí, kteří se spolu mohou každodenně setkávat ke sdílení běžných životních situací. V domě jsou navíc k dispozici mentorky a psychoterapeutka, nabízeny jsou vzdělávací kurzy a workshopy.

Naší misí je prostřednictvím sdíleného bydlení  v této formě a prostřednictvím individuálního mentoringu vytvořit cílové skupině podporu pro samostatný start do života, vytvořit prostor pro budování vztahů, prostor pro učení se zodpovědnosti a samostatnosti.

Jedná se o unikátní projekt, v jehož pilotní fázi testujeme funkčnost takového nástroje pro řešení situace mladých z DD v českých podmínkách. Naším cílem je na základě výsledků pilotáže vytvořit systém péče o mladé dospělé z DD na úrovni celé ČR.

Další fází projektu bude založení sociálního podniku - Bistra Symbios, který bude fungovat v návaznosti na bytový dům. Mladí dospělí tak budou mít možnost získat první pracovní zkušenosti, správné pracovní návyky a následně také reference pro pozdější zaměstnavatele.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

držím palce!

Sylva Ficová

Moc Vám přeji, ať se projektu daří! Ráda podpořím.

Lenka Konkolova

Ať se daří <3

Sandra Silná
100 Kč

Lucka a Magda

Vladimír Vácha
180 Kč