Ultreia z.s.


Kultura, umění a historie Regionální a komunitní rozvoj

Aby se v ČR lépe putovalo

Máme sen...Pomůžete nám ho naplnit?

vybíráme od 25.10.2019

Aby se v ČR lépe putovalo

Máme sen.... poutnické trasy se zázemím pro poutníky, ubytovnami, odpočinkovými místy, ale taky knižními či elektronickými průvodci. Pomůžete nám ho naplnit?
59 250 Kč

přispělo

35 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Máme sen.... poutnické trasy se zázemím pro poutníky, ubytovnami, odpočinkovými místy, ale taky  knižními  či elektronickými průvodci. Máme sen o lidech, kteří skrze putování krajinou poznávají lépe sami sebe. Máme sen i o těch, kteří už nikdy nenechají nepořádek v lese, protože ví, jaké to je jít mezi odpadky. Máme sen o blízkých lidských setkáních, která se zapisují do srdce.

Skrze naši činnost tento sen krok za krokem postupně naplňujeme. S mnoha aktivitami si poradíme na dobrovolnické bázi, pro mnoho dalších potřebujeme finance, které umožní aktivity realizovat.

V roce 2020 jste přispěli na:


Děkujeme za každý příspěvek a přejeme šťastnou cestu.

Tým Ultreia z.s.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Právě jsem (všerubskou) pouť došel. Protože mám zkušenost s poutí ve Španělsku a Portugalsku, tak musím říct, že zatím není infrastruktura nejlepší (relativně málo levných ubytování, občas nic moc značení atd. Neměl jsem velká očekávání, ale nakonec mě pouť u nás celkem příjemně překvapila, především poslední tři dny je příroda velmi pěkná. Snad se ta tradice rozšíří a lidé u nás o to budou mít větší zájem, protože ta komunita to celé dělá zajímavějším.

NP
300 Kč

Začali jsme v létě 2019 trasou Východočeská a o rok později jsme prošli Moravskou. Byli jsme s přítelem nadšeni. Kolik zážitků společných i osobních jsme prožili a jak na to rádi vzpomínáme, že nám z toho hned vznikla každoroční rodinná tradice. Moc děkujeme za tuto možnost, trasy byly krásně značené a průchodné až na některá místa (což ale dodalo na dobrodružnosti cesty), informace na stránkách přehledné a nám už pak jen zbývalo si trasu bez starostí užívat :). Díky moc, v létě 2021 se budeme opět těšit na další trasu!
Pavlína&Honza

Pavlína Kratochvílová

Ať se každému dobře šlape po jeho životní pouti. Šťastnou cestu - Buen camino,
přeje Dana.

Danuše Tobiášová

Děkuji, že pro tyto cesty a lidi tolik děláte, šla jsem do Santiaga a nyní půjdu ráda naše krásné Čechy

Iva Krejčová
300 Kč

Dobrý den. Dnes mám 8 den cesty. Je to úžasná cesta! Děkuji za vaši práci. Rád pak pošlu k dispozici své fotografie. Spím na farnostech. Je to skvělý zážitek.

Petr Toman
1 000 Kč

Nechť se všechny cesty Páně spojí v nás.

Štěpán Šůs
300 Kč

Putování pěšky a o samotě mi moc dalo. Učila jsem se důvěře i sebezapření se. Vděčnosti a trpělivosti. Svatojakubská cesta mému putování dala duchovní rozměr. Nebyla to jen lecjaká cesta, ale i cesta ke mně samotné. Tolik se toho dá prožít na "obyčejném" putování českou krajinou a vlastními kořeny, které mne pojí s mateřskou zemí. Děkuji :)

Zuzana Zlámalová
100 Kč