Colliery SRDCEM z.s.


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

Ostrava na kolečkách pro: Áju, Máju, Štěpu a Davču - Tréninky na ROK ZDARMA!

Akce věnovaná handicapovaným dětem: Áje, Máje a Štěpánkovi ze spolku PINOKIO a Davídkovi z Colliery SRDCEM. Cíl: Vybrat peníze, které budou věnovány na tréninky pod vedením zkušených trenérů v Colliery SRDCEM z.s. po dobu 1roku zcela ZDARMA! Pokud vybereme více peněz - tyto budou věnovány na další tréninky pro děti v rámci projektu: #SportujSHandicapem

vybíráme od 26.7.2019

Tréninky pro Ajá, Máju, Štěpu a Davču na ROK ZDARMA!

V rámci charitativního závodu SWANKY - Ostrava na kolečkách / SRDCE na kolečkách - vybíráme částku, která bude věnována na tréninky handicapovaných dětí u Nás ve spolku Colliery SRDCEM. Díky cílové částce 48 000Kč - budou mít 4děti (Dne 1.8. se do party přidává Anička - cílová částka je 60 000Kč) ze spolu u Nás tréninky ZDARMA - pokud se nám projekt podaří přečerpat uvolníme i další místa pro další děti v rámci projektu #SportujShandicapem Děkujeme, že pomáháte - #MaToSmysl
19 408 Kč
vybráno 32 % z 60 000 Kč

přispělo

38 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
SWANKY.CZ a Colliery SRDCEM z.s. - společně zvou na charitativní projížďku 23. srpna 2019 od 19:00 (více informací najdete zde v projektu níže) - Hlavní třídou v Ostravě Porubě - věnované čtyřem "ÚŽASŇÁKŮM": Áje, Máje, Štěpovi a Davčovi - čtyřem handicapovaným dětem, které boří bariéry - Ostrava na kolečkách / SRDCE na kolečkách ! Mají neskutečnou vůli a elán trénovat ....

I přes svůj handicap chtějí a třeba Davča u Nás už cvičí 1rok (jeho pokroky můžete sledovat na INSTAGRAMU trenéra Johana a nebo Colliery SRDCEM) - cílem Naší výzvy na Darujme.CZ - je podpořit trénink handicapovaných dětí - získat fin. prostředky na 1rok tréninků u Nás ZDARMA.

Díky těmto tréninkům a jejich dokumentaci tvořit další osvětu v dané oblasti a také zapojit další děti do programu v rámci #SportujShandicapem - protože: #MaToSmysl

Děkujeme maminkám z
"PINOKIA o.s." za příležitost pracovat s jejich dětmi na tomto programu.

První setkání v tréninku - formou hry - krůček po krůčku za lepšími výsledky.....


Kdo jsou Naši úžasňáci? 

Představíme si je:

Děti z občanského sdružení PINOKIO


  • Agátka (na fotce uprostřed) se narodila ve 40. týdnu bezproblémového těhotenství. Po narození nedýchala, byla kříšena. Následná sonografie prokázala hypoxické poškození mozku.
Nynější diagnóza

DMO - diparetická forma s pravostrannou prevalencí s osovou hypotonií.

Terapie a rehabilitace

Od narození Agátka pravidelně rehabilituje. Začaly jsme Vojtovou metodou 4x denně, později jsme k tomu přidaly Bobath koncept. Agátka denně 3 roky navštěvovala stacionář, od září 2013 byla integrována do školky mezi zdravé děti s asistentkou pedagoga. Po 2 letech jsem Agátku integrovala mezi zdravé děti do školy ve Velké Polomi s asistentkou pedagoga. 
Agátka je ve 2. třídě, má individuální plán. Nyní 1x týdně dojíždíme do 30km vzdáleného dětského rehabilitačního zařízení na Bobath koncept, 1x za 14 dní na specializovanou logopedii, 1x za 3 týdny na zrakovou terapii, 2x ročně na intenzivní týdenní hipoterapii. Je to časově i finančně náročné.

Agátka dnes

Postupným každodenním cvičením docílila Agátka velkých pokroků. Agátka nyní chodí s oporou-berličkami, ráda si ve vertikalizačním stojanu maluje nebo tvoří krásné obrázky pískováním či mozaikou. V zimních měsících miluje jízdu na lyžích-MONOSKI, v letních měsících jsou pro ni vším koně-hiporehabilitace, ráda plave. Většinu času o víkendech trávíme na horách, buď v krosně nebo ve speciálním kočárku SPEKO.

Nyní je Agátce 9 let, je to usměvavá, velice pozitivní holčička. Má ještě 14letého bratra Tomáše, který mi velmi pomáhá. Pomáhají nám i prarodiče, bydlí však od nás daleko.


  • Maruška se narodila po dlouhém 38 hodinovém porodu, kdy musela být kříšena. Navzdory všem komplikacím jsme si Marušku odvezli z porodnice jako zdravou holčičku. Čas plynul a Maruška se bohužel nevyvíjela jako jiné děti. Stále jen ležela, často plakala, ručičky měla v pěst, a pokud na ní někdo nepromluvil nebo hračka nevydala nějaký zvuk, tak vůbec nereagovala. Neustále stáčela očička na levou stranu a nedokázala se soustředit na jakýkoliv předmět.
Nynější diagnóza

V 10 měsících jí udělali magnetickou rezonanci a zjistili, že se při porodu Marušce neokysličil celý mozek a došlo k trvalému poškození. Tehdy její diagnóza zazněla poprvé - DMO spastická kvadruparéza, osová hypotonie, opožděný psychomotorický vývoj, okohybná porucha (Nystagmus a Strabismus).

Terapie a rehabilitace

Přestože nás toto zjištění velmi zasáhlo, začali jsme s Maruškou pravidelně rehabilitovat. Jezdíme několikrát za rok do lázní Klimkovice, na pobyty Hipoterapie a intenzivní cvičení ve Fyzio Beskyd-Frýdek-Místek. Několikrát ročně jezdíme na hipoterapii, která Marušce krásně pomáhá k uvolnění svalového napětí v nožičkách. Navštěvujeme Středisko rané péče, jezdíme pravidelně do lázní Klimkovice, kde Maruška rehabilituje metodou Klim-Therapy, která ji velmi pomáhá. Bohužel není v našich silách veškerou rehabilitaci, která je pro Marušku velmi potřebná a přínosná financovat z rodinného rozpočtu. Proto jsme velmi vděčni za jakoukoliv pomoc. Maruška je naše velké usměvavé sluníčko, které pro nás svítí den co den.

Maruška dnes

Díky pravidelnému cvičení Maruška dělá velké pokroky a přesto, že její postižení obnáší také LMR-lehkou mentální retardaci, integrovali jsme jí do běžné základní školy s asistentem pedagoga. Snažíme se s Maruškou zapojovat co nejvíce do běžných aktivit našeho života a přesto, že to není někdy jednoduché, vždy máme všichni velkou radost. Jezdíme na výlety do hor, chodíme plavat, lyžujeme, a dokonce díky speciálnímu kočárku SPEKO jsme se zúčastnili také několika běžeckých závodů. Je pro nás moc důležité, aby Maruška i přes svůj hendikep měla krásný a plnohodnotný život. Proto neztrácíme naději a sílu s Maruščinou nemocí bojovat. Rodiče Marcela a Zbyněk  • Štěpánek se narodil 4 měsíce před termínem ve 24. týdnu těhotenství. Vážil pouhých 700g s mírou 32cm. Při rizikovém porodu koncem pánevním došlo k trakčnímu poranění lumbosakrálního plexu v oblasti míchy a následkem zranění má doživotně porušené periferní nervy a ochrnutou celou pravou dolní končetinu.

Nynější diagnóza

Periferní monoparéza pravé dolní končetiny s akrální plegií, hypotrofií svalovou a inkontinencí.

Terapie a rehabilitace

Již od inkubátoru, kde Štěpánek strávil 3 měsíce, jsme začali cvičit Bobath koncept. V roce jsme přidali i Vojtovu metodu a na rehabilitace jsme dojížděli 3x týdně. V současné době dojíždíme na rehabilitaci a elektrostimulaci 1x týdně do Fakultní nemocnice v Ostravě a 1x týdně na soukromou rehabilitaci do Frýdku Místku a Nového Jičína, kde rovněž 3x ročně dojíždíme na intenzivní rehabilitaci, která obnáší 2h denně cvičení po dobu 3 týdnů. Tato terapie je velice časově i finančně náročná, ale přináší nám nejlepší výsledky a Štěpánek se ve svém vývoji posouvá dopředu a dělá pokroky. Mezi naši nejoblíbenější rehabilitaci patří intenzivní týdenní hipoterapie, na kterou jezdíme 2x ročně do Jihlavy a Krkonoš. 1x ročně jezdíme do lázní Klimkovice na měsíční lázeňský pobyt. Štěpánek dochází na logopedii a od září 2015 je integrován do logopedické třídy MŠ Srbská s asistentem pedagoga mezi zdravé děti. I když na úkor veškeré rehabilitace navštěvuje MŠ velice sporadicky, děti se k němu velice pěkně chovají, pomáhají mu a Štěpánek je mezi nimi opravdu moc šťastný.

Štěpánek dnes

Štěpánkovi je 5 let, je velice společenský, komunikativní a usměvavý kluk. Po psychické stránce je naprosto v pořádku. Má radost ze života a velkou vůli překonávat překážky. V interiéru leze po čtyřech a stoj ve vertikále mu umožňují protetikou vyrobené ortézy na obě nohy, díky kterým se dokáže pohybovat prostřednictvím trojbodových berlí. Jelikož jedna noha je hodně přetěžována a chůzi na delší vzdálenosti nezvládá, zajišťujeme pro Štěpánka vozík, abychom mu odlehčili přetěžovanou nožku a umožnili svobodu pohybu.
Mezi nejoblíbenější Štěpánkové činnosti patří knížky o přírodě, zpívání, jízda na speciální tříkolce LOPED, vycházky do přírody na speciálním kočárku SPEKO, začíná lyžovat s MONOSKI a nejraději svůj čas tráví ve společnosti svých kamarádů z rehabilitace.
Život s hendikepem není lehký, člověk se vzdá svého osobního života na úkor celoživotní rehabilitace a péče, ale přinesl nám do života i jiný pohled, více pokory a spoustu dobrých přátel. Mezi tajemství šťastného života patří neustálé drobné radosti a ty jsme se naučili vnímat a vychutnávat v našem celoživotním boji s hendikepem.


  • Davídkovi přetrhali vazy a šlachy v ruce při porubu. Od té doby má ochrnutou levou část ruky. 
Davča měl a má rád počítačové hry - kdysi možná až moc. Než k nám přišel trávil na počítači opravdu hodně času. Ale příchodem do Colliery se vše změnilo - Našel kamarády ... hlavně v podobě trenéra Johana (které mj. sdílí lásku k PC hrám) - ale našel "novou" činnost a to chození do gymu. Když k nám přišel skákání přes švihadlo neznal... ukázali jsme si MONO ROPE švihadlo a první přeskoky na sebe nenechaly dlouho čekat. Před pár dny padl i první dvojitý přeskok - což je meta pro každého CrossFitera. 

David dnes

Se už se s Davčou potkáváme v gymu 2x týdně. Pomožme mu dál na sobě makat! Třeba Nás jednou bude reprezentovat na CrossFit ADAPTIVE Games v USA!

Informace k závodu - Ostrava na kolečkách / SRDCE na kolečkách:Kdy: ​23. 8. 2019, 19:00 h
Typ závodu: charitativní/ 1 kolo - cca 3 Km
Trať: 3 km unikátní okruh Hlavní třídy v Porubě
Kategorie: jednotlivci nebo 3 členné inline týmy/ 4 - X let
Na čem můžu jet: pro všechna kolečka / soutěžní: INLINE brusle / nesoutěžní: skate, koloběžka, s kočárkem, na vozíčku, odrážedlo...a jiné kolečka

Povinná výbava: dospělí/ přilba, děti/ přilba, chrániče loktů, kolen a zápěstí

CENA pro registraci do závodu:

 200 Kč do 14 let, 300 Kč od 15 let (na místě +50Kč)


V rámci akce připravujeme společně se SWANKY doprovodný program - sledujte Náš projekt v části AKTUALITY!

Poděkování partnerům a sponzorům závodu:

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Dnes se do Naší party "Úžasňáků" z o.s. PINOKIO přidala Anička - byla moc šikovná... ničeho se nebála...a pomaličku se začlenila do party dětí, které u Nás zkouší program #SportujShandicapem


Je jasné, že Aničku přijímáme do výzvy ZDE na portálu DARUJME.CZ


Děkujeme za podporu i Našemu partnerovi projektu: UAX! - děti mají z triček ohromnou radost.... 

První setkání s Ájou, Májou a Štěpánkem z o.s. PINOKIO se neslo v duchu seznámení a ošahání si nějakých těch činek - NEBOJTE - Velmi lehkých!Na vše dohlížel trenér Dan (vystudovaný fyzioterapeut a držitel licence trenér CorssFIt ADAPTIVE)

Sledujete jejich cestu dále na INSTAGRAMU Colliery SRDCEM !

Založení projektu

♥️

Nikola Bocková

Přijedu se projet .... úžasné co děláte ❤️

Jana
1 250 Kč