Nadační fond Nezávislosti Deníku Referendum (zkratka NF NDR)


Osvěta a poskytování informací Legislativa a právní pomoc

Podpora autorů Žlutého barona v soudních sporech a další práci

V roce 2017 vydal Deník Referendum knihu Žlutý baron. U čtenářů jsme uspěli – a impérium vrátilo úder. Čelili jsme žalobě Agrofertu, pomluvám a nakonec absurdní pokutě za to, že jsme s knihou uspořádali turné mezi čtenáři. Bráníme se a pracujeme dál. Pomozte nám v další práci a úhradě nákladů na soud.

vybíráme od 3.7.2019

Podpora autorů Žlutého barona v soudních sporech a další práci

Děkujeme za jednorázové i pravidelné dary podle Vašich možností.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

V roce 2017 vydal Deník Referendum knihu Žlutý baron, která přesvědčivě rozkryla pravé úmysly Andreje Babiše v politice. U čtenářů jsme uspěli, kniha se stala jedním z nejprodávanějších titulů roku 2017 – a Andrej Babiše se začal mstít. Čelili jsme trestnímu oznámení Agrofertu, očerňovací kampani v Babišových médiích, a nakonec absurdní pokutě za to, že jsme s knihou uspořádali turné mezi čtenáři.
 
Vypadá to jako vtip, ale Úřad pro kontrolu hospodaření politických stran a hnutí, který má kontrolovat politiky, zda vedou poctivě kampaň, pokutoval nás, novináře, kvůli pozvánkám na promítání filmu a debatu o naší knize. Podle právníka úřadu jsme prý dokonce byli „povinni strpět omezení svobody slova“. 
 
Celou věc bereme jako principiální střet o roli novinářské práce a demokratickou kontrolu moci. Naši právníci vypracovali kasační stížnost, kterou se bude zabývat Nejvyšší správní soud. Je to soudní spor, který svým výsledkem ovlivní celou zdejší novinářskou scénu, ale dopad bude mít i na aktivní jednotlivce, kteří chtějí vyjadřovat své politické názory.
 
Pokud si to jen trochu můžete dovolit, prosíme, podpořte nás v našem soudním sporu příspěvkem na naše kvalitní a odvážné právníky. Pokračujeme přitom také v investigaci a soustředíme se přednostně na témata, která mají potenciál přesvědčit i Babišovy voliče. Pomůžete nám?
 
Jako malé poděkování vám nabízíme po omezenou dobu zdarma ke stažení e-knihu Žlutý baron ZDE.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Děkuji za práci kterou děláte.
Petr Šedivý
5 000 Kč
jÁ NA TENHLE MARAST NEMÁM NERVY. ALE RÁD ALESPOŇ TROŠKU VYPOMŮŽU. S DÍKY DVOŘÁČEK
františek Dvořáček
300 Kč
Přispívám 300 Kč / měsíc. Přeji Vám odvahu a vytrvalost ve vaší práci.
Pavel Pospíšil
300 Kč
Díky za vaši práci! ❤
Václav Pohl
200 Kč
Díky za Vaši práci
Milan Válek
250 Kč
držím vám palce a děkuji za vaši práci, nemůžu přispět moc, ale aspoň něco :)
hedvika bačíková
250 Kč
obdivuhodná práce přes klacky pod nohama
Katarína Fryšová
4 000 Kč
Držím Vám palce. Jen řek dál.
Dalibor Anděl
500 Kč
Děkuji za Vaši práci!
Jana Třasáková
500 Kč
Děkuji za vaši práci. O demokracii se musíme aktivně starat. A musíme zloděje, lenochy a podvodníky nazývat pravými jmény. To jsme se bohužel ještě za 30 nenaučili. Proto jsme, tam kde jsme a žádné dohánění nejvyspělejších zemí se nekoná. Naopak máme nakročeno k další totalitě.
Karel Michal
500 Kč