Nadační fond Nezávislosti Deníku Referendum (zkratka NF NDR)


Osvěta a poskytování informací Legislativa a právní pomoc

Podpora autorů Žlutého barona v soudních sporech a další práci

V roce 2017 vydal Deník Referendum knihu Žlutý baron. U čtenářů jsme uspěli – a impérium vrátilo úder. Čelili jsme žalobě Agrofertu, pomluvám a nakonec absurdní pokutě za to, že jsme s knihou uspořádali turné mezi čtenáři. Bráníme se a pracujeme dál. Pomozte nám v další práci a úhradě nákladů na soud.

vybíráme od 3.7.2019

Podpora autorů Žlutého barona v soudních sporech a další práci

Děkujeme za jednorázové i pravidelné dary podle Vašich možností.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

V roce 2017 vydal Deník Referendum knihu Žlutý baron, která přesvědčivě rozkryla pravé úmysly Andreje Babiše v politice. U čtenářů jsme uspěli, kniha se stala jedním z nejprodávanějších titulů roku 2017 – a Andrej Babiše se začal mstít. Čelili jsme trestnímu oznámení Agrofertu, očerňovací kampani v Babišových médiích, a nakonec absurdní pokutě za to, že jsme s knihou uspořádali turné mezi čtenáři.
 
Vypadá to jako vtip, ale Úřad pro kontrolu hospodaření politických stran a hnutí, který má kontrolovat politiky, zda vedou poctivě kampaň, pokutoval nás, novináře, kvůli pozvánkám na promítání filmu a debatu o naší knize. Podle právníka úřadu jsme prý dokonce byli „povinni strpět omezení svobody slova“. 
 
Celou věc bereme jako principiální střet o roli novinářské práce a demokratickou kontrolu moci. Naši právníci vypracovali kasační stížnost, kterou se bude zabývat Nejvyšší správní soud. Je to soudní spor, který svým výsledkem ovlivní celou zdejší novinářskou scénu, ale dopad bude mít i na aktivní jednotlivce, kteří chtějí vyjadřovat své politické názory.
 
Pokud si to jen trochu můžete dovolit, prosíme, podpořte nás v našem soudním sporu příspěvkem na naše kvalitní a odvážné právníky. Pokračujeme přitom také v investigaci a soustředíme se přednostně na témata, která mají potenciál přesvědčit i Babišovy voliče. Pomůžete nám?
 
Jako malé poděkování vám nabízíme po omezenou dobu zdarma ke stažení e-knihu Žlutý baron ZDE.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Držím palce 👍 a nepřestávejte!
Ráďa123
Děkujeme za informace. Petr Esterka
Petr Esterka
500 Kč
přeji mnoho úspěchů při rozkrývání špinavých obchodů, kterými se podvodně obohacují jednotlivci, kteří vidí jen své vlastní zájmy a bohatství bez ohledu na dopady své činnosti
Jiří Koleček
500 Kč
Držím vám palce, nemáte to lehké.
A díky, že udržujete ideu "zdravého rozumu" při životě.
dp
David Petrů
300 Kč
Děkuji za Vaší důležitou práci. Poláček
Miroslav Poláček
200 Kč
Nejsem na prodej resp. ke koupi. Díky za Vaši práci
Blanka Čepická
1 000 Kč
Děkuju za napsání knihy a za odvahu jít pro těm mocným, kteří svoji moc zneužívají.
Pravda a láska
1 000 Kč
Díky
Lubomír Doubek
300 Kč
Uhlířovi podporují Deník Referendum!
Jaromír Uhlíř
100 Kč
Budu Vám posílat jen stovku měsíčně, tak se nezlobte, ale jsem ZTP invalidní důchodce a také to nemám moc lehké. Díky Vám je však naděje, že se za sebe alespoň třeba nebudeme muset stydět. Držte se a pište hlavně jen pravdu, lží je tady dost a nikdo o ně nestojí.
Jiří Čánský