Charita Česká republika


Senioři Děti, mládež, rodina

Yes pro Charitu / Sbírka Česko

Připravte jídlo, pohostěte svou rodinu nebo přátele a vyberte od nich dobrovolný příspěvek na pomoc lidem jako seniorka Marie nebo matka samoživitelka Eva. Příspěvek pošlete přes tuto stránku na sbírkový účet Charity Česká republika a vyzvěte své přátele ke stejné akci!

14 400 Kč

přispělo

10 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Paní Marie je vdova. Je jí osmdesát tři let a žije sama. Syn s vnoučaty bydlí daleko a nemůže se o maminku starat. Paní Marie si zvládne udělat jednoduchou snídani i večeři, pustí si rádio nebo televizi, přečte si noviny nebo knihu, zaleje květiny a stará se o svou kočku Mindu. Navštěvuje se se sousedy, ale sama z domu, kromě malého nákupu do protější samoobsluhy, už nechodí. Hůře vidí, bolí ji nohy a daleko nedojde. Paní Marie chce zůstat doma, do domova pro seniory by si nemohla ani vzít Mindu s sebou. Obědy jí vozí pečovatelská služba, která jí pomáhá také s větším nákupem a úklidem. K paní Marii jezdí i sestry z domácí péče. Dvakrát denně jí píchají inzulín – kvůli problémům s pamětí si nemůže dávat injekce sama. Naštěstí pečovatelská služba a domácí péče jsou nablízku. 

Paní Eva se po svatbě odstěhovala s manželem do pohraničí, kde se jim povedlo sehnat za rozumné peníze pronájem bytu. Eva šetřila každou korunu, věřila, že až začne po mateřské pracovat, pořídí si vlastní domeček. V době, kdy byla paní Eva na rodičovské dovolené s druhým dítětem, propadl její manžel závislosti na hracích automatech. Utratil všechny úspory a přivedl rodinu do dluhů. Eva neměla na nájem ani na jídlo pro děti, nějaký čas musela využívat pomoci potravinové banky. Následoval rozvod a Eva i dětmi skončila v azylovém domě. Nyní splácí dluhy po bývalém manželovi a pracuje v úklidové agentuře. Otec nejeví o děti zájem a je velmi obtížné vymoci od něj výživné.  Eva hledá za pomoci sociální pracovnice byt v lokalitě, kde by měla zároveň práci i školku pro děti. Uvidíme, zda se jim to podaří.Podobných lidských příběhů známe bohužel mnoho. I když se jejich aktéři jmenují jinak a prožili jiný příběh. Jsou to lidé, se kterými se denně potkáváme při své práci, v azylových domech, v charitním šatníku i na ubytovnách pro lidi bez domova. Seniory a těžce nemocné navštěvujeme i přímo u nich doma, kde jim pomáháme, aby mohli doma důstojně dožít. Možná i vy je znáte,  paní Marie může být vaše sousedka a paní Eva možná uklízí chodby a schodiště u vás v paneláku. Jestli si myslíte, že těmto lidem nemůžete pomoci, pak se mýlíte. My děláme naši práci, ale jste to vy, kdo pomáháte: svými dary a podporou. Bez toho bychom se neobešli. Děkujeme. 

Váš dar pomáhá v Česku, kde žijí lidé jako paní Marie a paní Eva. Váš dar představuje efektivní způsob pomoci a umožní pomáhat lidem v nouzi v České republice.

Každý dárce má možnost zúčastnit se soutěže a vyhrát skvělé ceny.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu